9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: saç derisine sürülen yağ karışımı emilmiyor mu?

saç derisine sürülen yağ karışımı emilmiyor mu?

hair farmanın gizli reklam siteleri var. her ürün hakkında atıp tutarlar paragrafın son cümlesine procapil iyidir diye bi cümle yerleştirirler. neyse bu sitelerin birisinde saç derisine sürülen yağın hiçbir faydasının olmadığı yazıyor. sizce bu doğru mu? nedeni de yağlar deriden emilmezmiş.

Moderatör
    Alıntı cold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hair farmanın gizli reklam siteleri var. her ürün hakkında atıp tutarlar paragrafın son cümlesine procapil iyidir diye bi cümle yerleştirirler. neyse bu sitelerin birisinde saç derisine sürülen yağın hiçbir faydasının olmadığı yazıyor. sizce bu doğru mu? nedeni de yağlar deriden emilmezmiş.
    Emu yağına bakın nerede ise tamamı emilir yağ emilmez diyen atilla kaya mı?
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağ dediğin sey bi kere hücre zarından rahatlıkla geçer lipofilikliği sayesinde bence yağ kesinlikle emilir.Uygun bi yağ çeşidi bulup hele bi de içine uygun maddeleri çozebilirsek güzel bi destek tedavisi kesinlikle olacaktir.Artik içine vitamin ampulleri mi kirariz yoksa başka bişey mi bilmiyorum ama bence bi şekilde ekleyebilmeliyiz bi yağ kürü,haftada 1-2 kere uygulayacak şekilde.Hep aklimda var bi turlu dek gelip de hazirlamadim ama şu meşhur bepanthen bemix evigen+badem yaği kürünü bi deneyerek başlayacağim ama daha orjinal şeyler de türetebiliriz neden olmasin

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emu yağına bakın nerede ise tamamı emilir yağ emilmez diyen atilla kaya mı?
    aynen o. şöyle demiş

Dünyanın en kaliteli sarımsağıda olsa şunu net bir şekilde bilinki saç dökülmesini durduramaz. Sarımsak Yağı olarak takdim edilen ürün ise kesinlikle bir işe yaramaz. Çünkü insan vücudu buna saç deriside dahil yağların emilimi imkansızdır.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen o. şöyle demiş

Dünyanın en kaliteli sarımsağıda olsa şunu net bir şekilde bilinki saç dökülmesini durduramaz. Sarımsak Yağı olarak takdim edilen ürün ise kesinlikle bir işe yaramaz. Çünkü insan vücudu buna saç deriside dahil yağların emilimi imkansızdır.
    Emu yağının çok iyi emildiğini ben de duydum. Argan yağı da çok hızlı emiliyor.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emu yağını hiç duymadımda,,Argan yağını çok kullandım,,gördüğüm en hızlı emilen yağ,,kolonya gibi hemen uçuyo sanki o derece emiliyor..çokda etkili..

adam insan vucudunda yağ emilmez demiş.

Moderatör
    aynen o. şöyle demiş

bu adam doktor işte..
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim ülkemizdekiler kadar tekdüze düşünen ya da düşünmeden araştırmadan sallayan doktor güruhu bilmiyorum,sanki deriden emildiğini kabul ettiğimiz minox tarzı ürünlerin hammaddesi göktaşlarının tozlarından elde ediliyor,insan bu kadar ilmin izzetini (varsa tabii)ayaklar altına almaz bu insanoğlu 1000-2000 sene öncede saçlarına bakım yapıyordu,o zaman saçlarına minox mu sürüyorlardı,halis muhlis zeytinyağı sürüyorlardı,ve dahili olarak onunla besleniyorlardı,tabii ki sürersen saçına asidi yüksek zeytinyağını fayda yerine zarar verir sürelim bakalım en fazla %0.2 asidi olan zeytinyağını ve yağ karışımlarını fayda ediyor mu etmiyor mu.Mesele bu ürünlerin işe yamaması değil mesele doğru ürünü bulup kullanmak.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi