Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Seboreik Dermatit/Sedef Saç İncelmesine Neden Olur Mu ?

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seboreik Dermatit/Sedef Saç İncelmesine Neden Olur Mu ?

Herkese merhabalar, küçüklükten beri egzema (sebore) hastalığım mevcut. Bunu duyan komşumuz da illa da zeytinyağlı sabun kullanacak geçecek demişti, ısrarla kullandırtmaya başlamıştı lakin daha beter oldu son 3-4 senede hem yağlı hem yağsız kabuklar mevcut saç derimde, yağsız olanı sanırım sedef diye adlandırılıyor, yağlı olan da sebore. Neyse bu zaman aralığı içinde ilk başta frontal bölgede ve şakaklarda oluştu kabuklar, sonra frontal ve şakak bölgeleri zayıfladı inceldi (diffuse thinning gibi) sonra ensede oluşmaya başladı ensenin bitiş bölgesi seyreldi, en son da kulak üstü bölgelerde bayağı oluştu, normalde bilirsiniz en agresif AGA'da bile kulak üstü ve ense sağlam gür kalır, benim kulak üstleri de tüy kıvamına geldi sonunda. Ben bu sebore ve sedefi nasıl geçiririm şu an kepek şampuanı kontrol altında tutabilen tek şey. Ayrıca seborenin azdığı zamandan beri neredeyse siyah olan düz parlak ve gür saçlarım, ince kahverengi ve kuru bir hal aldı. Kafayı yemek üzereyim şu elletten dolayı. Sebore ve sedefi geçirebilirsem saç kalitem eski haline döner ve incelen bölgeler düzelir mi ? Birisi bana beslenme, şampuan v.b. hakkında neler yapmam gerektiğini yazabilir mi ? Sınav senem sınavdan çok saçıma odaklanmaya başladım derslerim kötü etkileniyor cevaplar için şimdiden teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Seti spiro miracle cell bunlar dökülme faktörlerini engelliyor kaşıntı yağlanma iğne batma hissi senin sorunlarına da çare olabilir 1 tanesini seç veya kombin yap

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seti spiro miracle cell bunlar dökülme faktörlerini engelliyor kaşıntı yağlanma iğne batma hissi senin sorunlarına da çare olabilir 1 tanesini seç veya kombin yap
    Bende AGA yok böyle etkenler kullanmam gerekli mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Seboyu disardan cozme sansiniz yoktur anca baskilarsiniz kesin cozum Beslenme
    Her sabah sirke veya limon zeytinyagi karisimi oneriirim ayrica sac kalitesinede cok iyi gelir
    Bira iciyorsaniz kesinlikle icmeyin
    Omega 3 de cok iyi geliyor

Suan bende nokta kepek yok kullandigim sampuanda vichy haftada 1 en fazla

Mesela arada kacamak yapsam bira icsem bile sabahına o karisimlari icerim ki hastalik nüksetmesin

Yeni Üye
    bende de sebore-sedef tarzı birşey var ensemde konazol şampuan rahatlatıyor baya tavsiye ederim 10 lira hemde

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seboyu disardan cozme sansiniz yoktur anca baskilarsiniz kesin cozum Beslenme
    Her sabah sirke veya limon zeytinyagi karisimi oneriirim ayrica sac kalitesinede cok iyi gelir
    Bira iciyorsaniz kesinlikle icmeyin
    Omega 3 de cok iyi geliyor

Suan bende nokta kepek yok kullandigim sampuanda vichy haftada 1 en fazla

Mesela arada kacamak yapsam bira icsem bile sabahına o karisimlari icerim ki hastalik nüksetmesin
    Sirke veya limon zeytinyağı karışımı hangi miktarlarda olmalı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Konazol nizoral ketoral baslarda cok guzel etki eder 1 yil sonra etkisi yavas yavas kaybolur sac kalitesini düşerebilir surekli kullanimda ,kisaca herkeste ise yaramayabilir ama siz uzun sure kullaniyorsaniz memnunsaniz devam edin haftada max.3 kere olmak uzere.

Bir su bardagina Yarim limon 2 yemek kasigi zeytinyağı,su ise ilik olucak.

Bu arada güneşlenmeyi unutmayin güneşden kacmayiniz , havalar isindiginda bu hastalik azalir

Baktiniz hala duzelme olmuyorsa en kotu ihtimali dusunuyorum, O zaman Headshot atiyoruz bu olaya

Probiyotik iceren kapsuller ve multivitaminler
    Bagirsak florasini düzenleyip hastaligi en en aza indirecektir (ayrica icergidi diger vitaminlerde saci besleyecektir)

Ben Doğal etkenlerden sapmam diyorsanız ise Bir çok diyet var (tam icerigini bilmiyorum )bu diyetler ve beslenme aliskanliklari ile hastaliga son noktayi koyuyoruz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konazol nizoral ketoral baslarda cok guzel etki eder 1 yil sonra etkisi yavas yavas kaybolur sac kalitesini düşerebilir surekli kullanimda ,kisaca herkeste ise yaramayabilir ama siz uzun sure kullaniyorsaniz memnunsaniz devam edin haftada max.3 kere olmak uzere.

Bir su bardagina Yarim limon 2 yemek kasigi zeytinyağı,su ise ilik olucak.

Bu arada güneşlenmeyi unutmayin güneşden kacmayiniz , havalar isindiginda bu hastalik azalir

Baktiniz hala duzelme olmuyorsa en kotu ihtimali dusunuyorum, O zaman Headshot atiyoruz bu olaya

Probiyotik iceren kapsuller ve multivitaminler
    Bagirsak florasini düzenleyip hastaligi en en aza indirecektir (ayrica icergidi diger vitaminlerde saci besleyecektir)

Ben Doğal etkenlerden sapmam diyorsanız ise Bir çok diyet var (tam icerigini bilmiyorum )bu diyetler ve beslenme aliskanliklari ile hastaliga son noktayi koyuyoruz
    d3 k2 ve magnezyuma da başlıyım diyorum. nizoral kullanıyorum ben de. siz bu değerleri ölçtürmeden mi başladınız d3 k2 ve magnezyuma? özel mesaj kutunuz dolu olduğu için atamadım

SaçımınDoktoru Üyesi
    %100 etkiliyor. Bende sebore bitti saçlar kalınlaştı kendine geldi hala toparlanıyor. Lakin erken mudahale ettim. Denemedigim sampuan kalmadi.

Pirdolin ceradolin 2lisini ay ay kullan haftada 1 kez de ketoral sampuanla yika. Her dustan sonra isirgan otuyla durula saçini bide bulabilirsen aloe vera saf jelini kasinan aciyan yerlere sür. Favorilerde yanlarda bile seyrelme yapmişti bende. Kirpiklerim kaşlarım bile dökülmüştü

SaçımınDoktoru Üyesi
    Isırgan otunu duştan önce saçina fıs fısla yedir 30dk bekle durula. Yanlış yazdim. Duş sonrası saf sirkeli su ile saçını durula hem kalsifikasyona hem seboreye iyi gelir.

Sayfa 1/2 12 SonSon