Herkese merhabalar, küçüklükten beri egzema (sebore) hastalığım mevcut. Bunu duyan komşumuz da illa da zeytinyağlı sabun kullanacak geçecek demişti, ısrarla kullandırtmaya başlamıştı lakin daha beter oldu son 3-4 senede hem yağlı hem yağsız kabuklar mevcut saç derimde, yağsız olanı sanırım sedef diye adlandırılıyor, yağlı olan da sebore. Neyse bu zaman aralığı içinde ilk başta frontal bölgede ve şakaklarda oluştu kabuklar, sonra frontal ve şakak bölgeleri zayıfladı inceldi (diffuse thinning gibi) sonra ensede oluşmaya başladı ensenin bitiş bölgesi seyreldi, en son da kulak üstü bölgelerde bayağı oluştu, normalde bilirsiniz en agresif AGA'da bile kulak üstü ve ense sağlam gür kalır, benim kulak üstleri de tüy kıvamına geldi sonunda. Ben bu sebore ve sedefi nasıl geçiririm şu an kepek şampuanı kontrol altında tutabilen tek şey. Ayrıca seborenin azdığı zamandan beri neredeyse siyah olan düz parlak ve gür saçlarım, ince kahverengi ve kuru bir hal aldı. Kafayı yemek üzereyim şu elletten dolayı. Sebore ve sedefi geçirebilirsem saç kalitem eski haline döner ve incelen bölgeler düzelir mi ? Birisi bana beslenme, şampuan v.b. hakkında neler yapmam gerektiğini yazabilir mi ? Sınav senem sınavdan çok saçıma odaklanmaya başladım derslerim kötü etkileniyor cevaplar için şimdiden teşekkürler.