Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Oral ilac kullanımı ve gercekler

SaçımınDoktoru Üyesi

Oral ilac kullanımı ve gercekler

Oral ilaç kullanımı düşünen üyeler için bu konuyu açmak istiyorum. Hatalar ve tecrübelerimi aktarip sonuçları neler oluyor sizlere aktarmak istiyorum mantıklı birsey olmadigini insanin çaresizlik icinde her yolu deneyecegini gozunu karartip biliyorum. Kendim tecrube ettim. Tüm antiandrojen ilaclari oral yolla kullandım androcur diane 35 finasterid androcuru cok yuksek dozlarda kullandım hemde. 9 ay civari Sakaklar icin son care kullandım denemedim dememek için evet biraz saç çıkışı sagladim ama bunu yaninda aşırı jinekomasti kilo alimi vucudumda yaralar cikmaya baslamisti karaciger kaynakli oldugunu dusumuyorum. Fiziksel olarak tamamen yorgun dalgin ve depresif oluyorsunuz asiri yaglanma vucudda yuz hatlariniz dolgunlasip yag dagilimj degisiyor sisiyorsunuz bildiginiz ve bedeninizden igrenicek hale geliyorsunuz. Karsi cinsten tiksinecek kadarda hormonel degisim etkisi var. Sonuc yan etkileri bile goze alicam degsenizde sac dokulmesine cagre tedavi degil aldigim kilolari 3 ay gunde 5 saat spor yaparak ancak verebildim. Goz altlariniz morarmaya dusunce yapiniz tamamen degisiyor bilginiz olsun. Arti kafamda yag bezeleri cikti kulak arkasinda asiri agri olmaya basladi. Tamamen vucudunuzu mahvediyor bu ilac uzun vadede. Sac tedavisinde surdurulebilirlik cok onemli androcr kullanimi sonucu hic bir kazanim elde edemedim. Bana en iyi tedavi finasterid minox ve miracle losyondan elde ettim. 7 ay sonra onunda etkisi gitti tum kazanimlarimi kaybettim hem para hem zaman hem unitlerinizi kaybedoyorsunuz. Yan etkiler cabasi tabiki de. Androcur kullandigim donem hic bir losyon kullanmadim yaklasik 10 senedir saclarimi korumaya calisiyorum tedavi uyguluyorum. Diane den nerdeyse hic fayda gormedim . o da ayni sekilde yuzde siskinlik goz alti morluklari kafamda siskinlilere neden oldu yan etkileri saymaya gerek yok. Su an son tedavim 4 aydir minoxidil ara ara masaj dermaroller son bir bucuk aydir cell ve seti kullaniyorum. Dokulmem yok sac cikisida yok malesef. Demek istedigim oral ilaclarin sonu husran 2 ay belki saciniz olur ama kaybettjkleriniz kaza diklarinizdan cok daha fazlasi olur hem sac hem beden hemde ruhsal sorunlar cabasi. Gercekleri bilin ve buna gore kararlarinizi verin. Androcur da icseniz sac cikacak diye birsey yok. Hic bulasmayin bu tur ilaclara cunku birdey kazandirmayacak
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

8 ay androcur kullanmis birisi olarak gercekten sürdürülebilirligi olmayan bir ilac resmen vucut anatomisini olumsuz anlamda degistiriyor birakmak zorunda kaliyorsunuz.Aralarinda en masumu finas gibi duruyor ne derece oda tartisilir tabi.Topikal tedavilerde en fazla kafada %20 etki yapiyr.Guzel saclar bizim icin zaten hayal bari kafamız parlamasın diyoruz oda maddi manevi kulfet olarak geri dönüyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Siz bir ürologa gidin bir baktırın acaba vücudunuzda sperm namına bir şey kalmış mı ? Fin, dut, diane35, androcur bunları cinsiyet değiştirien insanlar kullanıyor. Şuanda %98 ihtimalle ki sizin vücudunuz sperm üretmiyor ve kısır kalmış olma ihtimaliniz çok yüksek. Sadece finasterid ile bile kısır kalan, sperm sayısı inanılmaz düşen, çocuk yapması zorlaşan insanlar varken sizin düşünemiyorum bile. Hem doktor gözetiminde değil kendi kafanıza göre kullandınız hem de post tedavi uygulamadınız bunun için. Tebrik ederim sizi çok yüksek ihtimalle neslinizi devam ettirmede çooooooook büyük zorluklar çekecek hatta belki de devam ettiremeyceksiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Malesef bu androcur tuzağına bende düştüm zamanında ve en zararlı çıkanlardanım sanırım.testlerimi yaptırdım herhangi bir sıkıntı çıkmadı ancak vücut kıllarım da dahil olmak üzere saçlarımın uzaması durdu ve bildiğiniz saçlarım çıkmıyor, uzamıyor. ara ara düzelir gibi olsa da tekrar eskiye dönüyor yaklaşık 2 yıl oldu hala hiçbir düzelme yok.

Hocam saça iyi gelen nükleer atık var istersen birde onu dene. İşin şakası bu yana da oral ilaç kullanımı için insanlara telkin vermesi gereken son kişisiniz sanırım çoğu insan fin i bile 8 e bölerek kullanıyor siz ne var ne yoksa kullanmışsınız sizin şuanda erkek olmanız bile büyük şans bence

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam allah aşkına androcur 9 ay kullanılırmı bırak 9 ayı dokunulmamalı.Test yaptır hocam serbest testo lh ve sstrogen seviyelerine göre post terapi yapman gerekebilir tamoxifen veya pregnyl ile falan doktor değilim ama bu etkenler doğal androjen hormonlarınızı arttıracaktır
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam bende oral ilaç pek düşünmüyordum ama bu gönderiden sonra hiç düşünmem , bana dermalog minoxidil verdi ama oda bırakınca dökülüyor uzun sürek kullanabilirim bu yazdığınız minoxidil ara ara masaj dermaroller son bir bucuk aydir cell ve seti kullaniyorum , masaj olayı ne sık yapıyorsunuz masaj yapınca elinize çok tel geliyor mu ? dermaroller ile ne sürüyorsunuz etkisini gördünüz mü ? cell seti de gerekli mi ? Ben de oral ilaç almadan losyon kullanıyorum şuan minoxidile kimisi kıllanma yapıyor kimi kalp çarpıntısı yazmış siz minoxidil den memnun musunuz hiç ufak bir yan etki gördünüz mü ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam bende oral ilaç pek düşünmüyordum ama bu gönderiden sonra hiç düşünmem , bana dermalog minoxidil verdi ama oda bırakınca dökülüyor uzun sürek kullanabilirim bu yazdığınız minoxidil ara ara masaj dermaroller son bir bucuk aydir cell ve seti kullaniyorum , masaj olayı ne sık yapıyorsunuz masaj yapınca elinize çok tel geliyor mu ? dermaroller ile ne sürüyorsunuz etkisini gördünüz mü ? cell seti de gerekli mi ? Ben de oral ilaç almadan losyon kullanıyorum şuan minoxidile kimisi kıllanma yapıyor kimi kalp çarpıntısı yazmış siz minoxidil den memnun musunuz hiç ufak bir yan etki gördünüz mü ?

Yeni Üye
    Hormon bozukluğundan dolayı aldacton kullanıyorum ilk 4 ay saçlarımda çok güzel etkisini gördüm dökülmeler çok azalmıştı son 2 aydır öncesinden daha çok saçlarım dökülüyo.. bu neden olabilir?

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ppatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hormon bozukluğundan dolayı aldacton kullanıyorum ilk 4 ay saçlarımda çok güzel etkisini gördüm dökülmeler çok azalmıştı son 2 aydır öncesinden daha çok saçlarım dökülüyo.. bu neden olabilir?
    saçların belirli yaşam evreleri vardır. anagen, katagen ve telogen. antiandrojenler saçlara zarar veren dht gibi etkenleri bloklar. dolayısıyla dht'ye maruz kalmış saçlar; dht'nin azalması ile birlikte telojen evreye girip dökülüp daha sonrasında tekrar kalın bir şekilde çıkabilir. telojen evre 3-4 ay sürmekte. biraz daha sabırlı olabilirseniz, güzel sonuçlar alacaksınız gibi görünüyor. dökülmesi, iyi bir işaret gibi görünüyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon