Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Oral ilac kullanımı ve gercekler

Yeni Üye
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oral ilaç kullanımı düşünen üyeler için bu konuyu açmak istiyorum. Hatalar ve tecrübelerimi aktarip sonuçları neler oluyor sizlere aktarmak istiyorum mantıklı birsey olmadigini insanin çaresizlik icinde her yolu deneyecegini gozunu karartip biliyorum. Kendim tecrube ettim. Tüm antiandrojen ilaclari oral yolla kullandım androcur diane 35 finasterid androcuru cok yuksek dozlarda kullandım hemde. 9 ay civari Sakaklar icin son care kullandım denemedim dememek için evet biraz saç çıkışı sagladim ama bunu yaninda aşırı jinekomasti kilo alimi vucudumda yaralar cikmaya baslamisti karaciger kaynakli oldugunu dusumuyorum. Fiziksel olarak tamamen yorgun dalgin ve depresif oluyorsunuz asiri yaglanma vucudda yuz hatlariniz dolgunlasip yag dagilimj degisiyor sisiyorsunuz bildiginiz ve bedeninizden igrenicek hale geliyorsunuz. Karsi cinsten tiksinecek kadarda hormonel degisim etkisi var. Sonuc yan etkileri bile goze alicam degsenizde sac dokulmesine cagre tedavi degil aldigim kilolari 3 ay gunde 5 saat spor yaparak ancak verebildim. Goz altlariniz morarmaya dusunce yapiniz tamamen degisiyor bilginiz olsun. Arti kafamda yag bezeleri cikti kulak arkasinda asiri agri olmaya basladi. Tamamen vucudunuzu mahvediyor bu ilac uzun vadede. Sac tedavisinde surdurulebilirlik cok onemli androcr kullanimi sonucu hic bir kazanim elde edemedim. Bana en iyi tedavi finasterid minox ve miracle losyondan elde ettim. 7 ay sonra onunda etkisi gitti tum kazanimlarimi kaybettim hem para hem zaman hem unitlerinizi kaybedoyorsunuz. Yan etkiler cabasi tabiki de. Androcur kullandigim donem hic bir losyon kullanmadim yaklasik 10 senedir saclarimi korumaya calisiyorum tedavi uyguluyorum. Diane den nerdeyse hic fayda gormedim . o da ayni sekilde yuzde siskinlik goz alti morluklari kafamda siskinlilere neden oldu yan etkileri saymaya gerek yok. Su an son tedavim 4 aydir minoxidil ara ara masaj dermaroller son bir bucuk aydir cell ve seti kullaniyorum. Dokulmem yok sac cikisida yok malesef. Demek istedigim oral ilaclarin sonu husran 2 ay belki saciniz olur ama kaybettjkleriniz kaza diklarinizdan cok daha fazlasi olur hem sac hem beden hemde ruhsal sorunlar cabasi. Gercekleri bilin ve buna gore kararlarinizi verin. Androcur da icseniz sac cikacak diye birsey yok. Hic bulasmayin bu tur ilaclara cunku birdey kazandirmayacak
    tamamen düzelebildin mi neler kullandın düzelmek için aynı sorunu yaşayan çok kişi var sanırım

Yeni Üye
    Aldactonu kullanmaya devam ediyorum ama dökülme hala tüm şiddetliyle devam ediyo saçlarım çok azaldı napıcam ben

Yeni Üye
    Hormon bozukluğu için Aldacton verilmesi ilginç geldi bana. Ne tür hormon bozukluğunuz var? Özel değilse tabi.

İlaçın prospektüsunde yazılanlar aşağıda. Aşırı kıllanma için de kullanılıyormuş. Saçlarınızın fazla dokulmesi bu nedenle olabilir.

ALDACTONE idrar söktürücü olan ve diüretikler olarak adlandırılan gruba dahildir.

Ayak bileğinizde şişme varsa ya da kesik kesik nefes alıyorsanız doktora gidiniz. Bu durum vücudunuzda fazla sıvı miktarı olması durumunda kalbinizin pompalama gücünde ortaya çıkan zayıflık nedeniyle olabilir. Bu durum konjestif kalp yetmezliği olarak adlandırılır. Ekstra sıvının vücudunuzda dolaştın İması kalbinizin daha çok çalışması demektir. Doktorunuz vücudunuzdaki fazla sıvı atılımını sağlamak için size ALDACTONE verecektir. ALDACTONE kullandığınız zaman daha fazla tuvalete gitme ihtiyacı duyarsınız. Böylece fazladan sıvıyı idrannızla atarsınız.

ALDACTONE aynca aşağıdaki aşağıdaki durumlann tedavisinde de kullanılır:

■ Esansiyel hipertansiyon (nedeni bilinmeyen hipertansiyon)

■ Nefrotik sendrom (vücutta çok fazla sıvı toplanmasına neden olan bir böbrek hastalığı)

■ Assit (örneğin karaciğer sirozunun neden olduğu, kann içinde sıvı toplanması)

■ Primer aldosteronizm (Aldosteron isimli hormonun çok yüksek düzeyde olmasına bağlı vücutta sıvı toplanması)

■ Diüretiklerle birlikte hipokalemi/hipomagnezemi (kan potasyum düzeyinin normalin altına düşmesi) birleşik tedavisinde

■ Hirsutizm (kıllanma artışı) tedavisinde

Yeni Üye
    Aldacton aynı zamanda hormon bozukluğunda da kullanıyor dhea-s baskılıyo

Sayfa 2/2 İlkİlk 12