Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
43 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Minoxil neden etki yitiriyor? Finasterid neden saç fışkırtmıyor? (Tüm sabunculara ve şampuancılara gelsin)

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu eleman saç dökülmesi şemasını kalsifikasyon ve fibrosis in de temelinde yatan neden olarak enflamasyon ve hormon (T/E) dengesizliğin olduğuna vurgu yapmış ki zaten bizim de farklı konularda konuştuğumuz konular bunlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu eleman saç dökülmesi şemasını kalsifikasyon ve fibrosis in de temelinde yatan neden olarak enflamasyon ve hormon (T/E) dengesizliğin olduğuna vurgu yapmış ki zaten bizim de farklı konularda konuştuğumuz konular bunlar.
    Uzun zamandır ben de bunu düşünüyorum lakin kafama takılan bir nokta var, belli bir noktada dökülmesi duran kişilerde kalsifikasyon ve fibrosis belli bir noktaya kadar mı etki ediyor?

Zaten oturup düşünebilen ve temel biyoloji bilgisi olan herkes bu sonuçları çıkarabilir. Dht engellemek tek başına yeterli olmuyor bunu bir nehir gibi düşünebiliriz. Kalsifikasyon nehiri tıkayan taşlar dht ise su normal şartlarda olağan akış devam ediyor kanda geziyor vucudu dolaşıyor fakat nehir(damar) daralıp kalsifikasyon(kireçlenme) olunca su birikiyor.

Finans ile dht bloke edilebilir lakin bir süre sonra vucut buna uyum sağlayacak dht miktarini yükseltecektir. Bunun yaninda yan etkileri de cabası. Diğer yandan minox mesela damarları genişletiyor. Nehiri istediğiniz kadar genişletin bir süre sonra süre su dolana kadar verim alırsınız lakin bir süre su tekrar dolacak etkisiz gelecektir.
    Bknz: Arkadaşların minoxtan bir süre sonra verim alamama sebebi.

Oysa miracle hocanın yanılsama dediği nokta şu genel itibari ile tüm saç sorunlarına çözüm arayan kişiler dht ye hormonlara veya kıl folikullerine odaklanıyorlar oysa sorun deride ve deri altındaki damarlarda. Damar genişleticek bir etken üzerine anti kalsifikasyon sağlayacak dolayısıyla antiflamatuar bir bir etken birkaç da emilim saglayıcı vs..

Deriliyi nemlendirin diye bir konu açmıstı miracle bunu son zamanlarda açmasının sebeplerinden biri de kalsifikasyon tedavilerinde nemlendirme teknikleri kullanılır. Deri elastikiyetini sağlamak için. Muhtemelen yeni yapılacak losyonda etkenler kalsifikasyon ve fibro karşıtı olacak.

Bunun yanında magnezyum yağı vs.. de eklenebilir. Valla benim de aklıma bir takım formülüzasyonlar geliyor etkenleri getirtmek mesele getirttim diyelim kim üzerinde deneyeceğim uzun süreç. Aşırı berbat beslenipte saçları aslan yelesi olan insanlar var bunun sebebi genetik olarak kafa derisinde kalsifikasyon olmamasıdır.

Genetik olarak yatkınsakta bunun tedavisi etkenleri belli.

Ekim yapılan saçların dökülmeme sebebi dht duyarlı olmamaları bi de bu reseptörler var. Ha ekime rağmen zamanla seyrelmeler oluyor bir miktar o da enteresan bir konu tabii.

Kalsifikasyon yani kireçlenme ve fibro deri kalınlaşmasının tam tedavisi yok deniyor sebore gibi deneme yanılma ile birkaç kombine etkeni denemek lazım. Yanına nemlendirme masaj iyi bir beslenme vs.. spor da şart. Hatta mükünse birazda kanı sulandırmak gerekiyor.

3 şey gerekiyor yani.

Ek olarak masaj etkisiz çop diyen vardı neymiş koltuk altı haraket etmiyor ama neden oradaki kıllar dökülmüyormuş. Yahu orada kemik yok yumuşak deri birçok farklılik var. Masajda kan akışı için yararlı.

Çözüm aslinda kompleks lakin bir o kadar basit fakat büyük babaların engellemesi ek olarak dünyaya yayacak kadar kompleks bir ürün çıkarmak vs.. zaman gerektiriyor. Herkesteki kalsifikasyon miktarı aynı değil verdikleri tepkiler de aynı değil sonuçta. Herkes kendinde belirli şeyler denemeli bence kafa yoralım bu forumdan çikacak bu çözüm.

Lazerli tedavilerden de umutluyum. Lazer ve teknoloji de deva olabilir

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burada (kalsifikasyon-D vitamini, kalsiyum ve K2 vitamini) ilişkisinden bahsetmek istiyorum.

Ülkemiz Kuzey ülkeleri gibi güneş görme noktasında fakir bir ülke değil bilakis güneş zengini ancak D vitamini özelinde birçoğumuzun eksiği mevcut. D vitamini, K2 vitamini eksikliği olan durumlarda damarlarda kalsifikasyonu arttırıldığını biliyoruz.

Bir çok çalışmada D vitamini eksikliğinin kalp hastalıklarında artışa sebep olduğu ve D vitamini seviyeleri arttıkça, arter kalsifikasyonun düştüğü gösterilmiştir. D vitamini bağırsaklardan kalsiyum emilimini arttırır, ki bu kemikler için iyi birşeydir. Ancak kalsiyum kan akımına katıldıktan sonra, D vitamini, kalsiyuma ne olduğu ile ilgilenmez. Kalsiyumun bir kısmı kemiklere yönelir ancak daha çoğu damarlarda kalır. K2 Vitamini dengeyi kemiklerin ve damarların lehine koruyarak kalsiyumu doğru yere yönlendirir.

K2 vitamininden yeterli faydayı almak için D vitaminine de ihtiyacımız var. Aynı şekilde D vitamininden yeterli faydayı almak için K2 vitaminine ihtiyacımız var. D vitamini seviyesi düştüğünde, K2 vitamini kalsiyumu damarlardan alıp kemiklere yönlendiremez. velhasıl kalsifikasyonu önlemek için Doğal yönden veya takviye olarak D vitamini, K2 ile beraber almak elzemdir.

ayrıca değinmek istediğim bir konu da şu; kalsifikasyon temel bir problem ise, hiç farkettiniz mi bilmiyorum. saç dökülmesi yaşayan birçok insan damar sertliği, böbrek rahatsızlığı ve kalp hastalıkları da yaşamaktadır. yani kalsifikasyonu tedavi ettiğimizde hem saçlarımızı hem bütün olası hastalıklarımızı ortadan kaldıracağız.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Skleroderma hastalığıyla benzerlik gösteriyor tedavide sadece anti androjen kullanımı kalsifikasyona gerekli etkiyi sağlamayabilir inflamasyonla mücadele edici etkenler bu yüzden çok önemli kullandığımız her etken mekanizmanın bir parçasına etki ediyor aslında kişiden kişiye etkisinde değişiyor buda genetik yüzünden diye düşünüyorum.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Ben bu makaleyi tam okumadım fakat yorumları inceledim biraz bir yorumda 30 yıldan fazla kel olan birisinden bahsediliyordu. Bayaa ölmek üzereyken ensure ile beslenmeye başlamış anladığım kadarıyla sadece bununla 6 ay beslenmiş ve eski gücünde olmasa da 15 yaşındaki gibi bütün saçları çıkmış. Ensure’u kilo almaya çalıştığım dönemde doktor vermişti içerisinde sadece vitamin mineral aminoasitler var fakat ben kullanmadım. Bu hikayenin doğru olduğunu düşünüyorum çünkü daha öncede çocukken seyrek saçlı olup hamilelikte kullandığı ilaçlar sayesinde saçları gürleşen insanlar duydum.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki fibrosis ve kireçlenmeye minoxidil finasterid etki ediyor mu ? Etki ediyorsa neden daha sonra etkisini kaybediyor ?
    Hocam siz işin mekanizmasını keşfetmiştiniz galiba, masaj ve diyet ile saçları dökülmeden korumak mümkün müdür ? Açtığım konuya hiç cevap gelmedi saç dökülmesi oluşmadan engellemek istiyorum yapılması gerekenler nelerdir bir ara bilgilendirebilirseniz çok sevinirim sağolun
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şahsi düşüncem sabun/şampuanın bu konularda zerre faydası olmadığı, fazla şampuan-sabun kullanımı düşman bence sebum üretimini artırıyor. Sadece su ile saç yıkayanlarda saç çıkışı artışı görülüyor ilk zamanlarda, sonra stabil kalıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır ben de bunu düşünüyorum lakin kafama takılan bir nokta var, belli bir noktada dökülmesi duran kişilerde kalsifikasyon ve fibrosis belli bir noktaya kadar mı etki ediyor?

Zaten oturup düşünebilen ve temel biyoloji bilgisi olan herkes bu sonuçları çıkarabilir. Dht engellemek tek başına yeterli olmuyor bunu bir nehir gibi düşünebiliriz. Kalsifikasyon nehiri tıkayan taşlar dht ise su normal şartlarda olağan akış devam ediyor kanda geziyor vucudu dolaşıyor fakat nehir(damar) daralıp kalsifikasyon(kireçlenme) olunca su birikiyor.

Finans ile dht bloke edilebilir lakin bir süre sonra vucut buna uyum sağlayacak dht miktarini yükseltecektir. Bunun yaninda yan etkileri de cabası. Diğer yandan minox mesela damarları genişletiyor. Nehiri istediğiniz kadar genişletin bir süre sonra süre su dolana kadar verim alırsınız lakin bir süre su tekrar dolacak etkisiz gelecektir.
    Bknz: Arkadaşların minoxtan bir süre sonra verim alamama sebebi.

Oysa miracle hocanın yanılsama dediği nokta şu genel itibari ile tüm saç sorunlarına çözüm arayan kişiler dht ye hormonlara veya kıl folikullerine odaklanıyorlar oysa sorun deride ve deri altındaki damarlarda. Damar genişleticek bir etken üzerine anti kalsifikasyon sağlayacak dolayısıyla antiflamatuar bir bir etken birkaç da emilim saglayıcı vs..

Deriliyi nemlendirin diye bir konu açmıstı miracle bunu son zamanlarda açmasının sebeplerinden biri de kalsifikasyon tedavilerinde nemlendirme teknikleri kullanılır. Deri elastikiyetini sağlamak için. Muhtemelen yeni yapılacak losyonda etkenler kalsifikasyon ve fibro karşıtı olacak.

Bunun yanında magnezyum yağı vs.. de eklenebilir. Valla benim de aklıma bir takım formülüzasyonlar geliyor etkenleri getirtmek mesele getirttim diyelim kim üzerinde deneyeceğim uzun süreç. Aşırı berbat beslenipte saçları aslan yelesi olan insanlar var bunun sebebi genetik olarak kafa derisinde kalsifikasyon olmamasıdır.

Genetik olarak yatkınsakta bunun tedavisi etkenleri belli.

Ekim yapılan saçların dökülmeme sebebi dht duyarlı olmamaları bi de bu reseptörler var. Ha ekime rağmen zamanla seyrelmeler oluyor bir miktar o da enteresan bir konu tabii.

Kalsifikasyon yani kireçlenme ve fibro deri kalınlaşmasının tam tedavisi yok deniyor sebore gibi deneme yanılma ile birkaç kombine etkeni denemek lazım. Yanına nemlendirme masaj iyi bir beslenme vs.. spor da şart. Hatta mükünse birazda kanı sulandırmak gerekiyor.

3 şey gerekiyor yani.

Ek olarak masaj etkisiz çop diyen vardı neymiş koltuk altı haraket etmiyor ama neden oradaki kıllar dökülmüyormuş. Yahu orada kemik yok yumuşak deri birçok farklılik var. Masajda kan akışı için yararlı.

Çözüm aslinda kompleks lakin bir o kadar basit fakat büyük babaların engellemesi ek olarak dünyaya yayacak kadar kompleks bir ürün çıkarmak vs.. zaman gerektiriyor. Herkesteki kalsifikasyon miktarı aynı değil verdikleri tepkiler de aynı değil sonuçta. Herkes kendinde belirli şeyler denemeli bence kafa yoralım bu forumdan çikacak bu çözüm.

Lazerli tedavilerden de umutluyum. Lazer ve teknoloji de deva olabilir
    Hala üstüne basa basa söylüyorum, miracle hoca bu işi çözene kadar her yaş kesiminden üyelerin yapacağı ortak şey sağıklı beslene, düzenli masaj ve bağırsak florasına önem vermek.Masaj konusunu açtığımdan beri yapıyorum saçım 2 kalınlaştı siyahlaştı hızlı uzuyor ve dökülme aşırı derecede azaldı. Babamda da deniyoruz saç derisi çok sertleşmiş uğraştırıyor ama bir miktar saç çıkışı yakaladık, işin çözümü elbet masaj değil lakin yağ tedavilerinden v.b. çok daha etkili buna eminim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    hiperkalsemi ve paratiroid sistemi uzerinde bir baglanti var midir?

Çok güzel yaklaşmışsın tebrik ediyorum sartre birde kişideki tekrar yaratım/iyileşme kabiliyetide anahtar noktalardan birisi.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon