Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: minoxidil ve dermaroller (yaralama)

minoxidil ve dermaroller (yaralama)

Arkadaşlar paylaşılmıştır belki ama göremedim :

http://www.ijtrichology.com/article....;aulast=Dhurat

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir çalışma iğneleme ve masaja devam...
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    http://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=132

Bayadır vardı forumda eski bir çalışma ama olsun tekrar gündeme getirmek iyidir.

Arkadaşlar bu genetik dökülmede kesinlikle en etkili tedavi mikro iğneleme. Çok uğraştırıcı çok acılı ama gerçekten sorun kireçlenme . Yanlış dna kodlaması. Ben 7 senedir okumadığım deneyim-makale kalmadı neredeyse. Çünkü ciddi olarak taktım yani bu soruna. Saç dökülmesi ciddi şekilde psikolojiyi etkiliyor. Piyasadaki tüm ürünleri denedim ve hepsi birer birer belli bir zaman sonra etki kaybediyor. Aşırı agresif dökülme var ailemde dayı-amca-dede-baba-kardeş herkes dahil. 25 yaşına gelen NW7 oluyor. Bende 2 defa NW5'ten geri döndüm. Haftada 2 defa insülin iğnesi ile mikro-iğneleme yapıyorum ama inanın ilk 5 dakika acıdan kıvranıyorum çünkü iğne girmiyor yani bildiğiniz kemik gibi bir şey var tabi kemik değil kireç benzeri bir şey bu set çekiyor ama daha sonra zorla sokunca hatta iğne ucu yamuluyor tüm scalp kanlanana kadar uğraşıyorum tabi bu sırada acıdan kıvranıyorum, kanlanınca 2. insülin iğnesi o direnen bölgelere pat pat çok rahat şekilde giriyor ve kan akışı hızlanıyor. Bu sayede losyonlardan ve oral tedaviden eski verimi aldım. Yani ana sorunun hormonlar vs olduğuna inanmıyorum artık kesinlikle DHT dolaylı yoldan zarar veriyor. Asıl sorun saçın kökünün kireçlenmesi buna bağlı olarak tıkanması ve DHT-PGD2 vb şeylerin orada birikerek saç kökünü minyatürleşerek yok etmesi. Ben inanıyorum bu lazer cihazı var ya ona benzer şekilde kişiye özel olarak tam kafasına oturacak şekilde herkese başlıkları değiştirebilir bir pratik mikro iğneleme makinası yapılsa bu iş çözülür. En azından dökülmesi yeni başlayan kişiler için kalıcı çözüm olur diye düşünüyorum artık. Acı içinde yanında uyuşturucu krem kullunınabilir kişiler. Tabi bu yapılacak çalışmalarla haftada kaç defa yapılarak en iyi verimi alınacağı gözlemlemek lazım.

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=132

Bayadır vardı forumda eski bir çalışma ama olsun tekrar gündeme getirmek iyidir.

Arkadaşlar bu genetik dökülmede kesinlikle en etkili tedavi mikro iğneleme. Çok uğraştırıcı çok acılı ama gerçekten sorun kireçlenme . Yanlış dna kodlaması. Ben 7 senedir okumadığım deneyim-makale kalmadı neredeyse. Çünkü ciddi olarak taktım yani bu soruna. Saç dökülmesi ciddi şekilde psikolojiyi etkiliyor. Piyasadaki tüm ürünleri denedim ve hepsi birer birer belli bir zaman sonra etki kaybediyor. Aşırı agresif dökülme var ailemde dayı-amca-dede-baba-kardeş herkes dahil. 25 yaşına gelen NW7 oluyor. Bende 2 defa NW5'ten geri döndüm. Haftada 2 defa insülin iğnesi ile mikro-iğneleme yapıyorum ama inanın ilk 5 dakika acıdan kıvranıyorum çünkü iğne girmiyor yani bildiğiniz kemik gibi bir şey var tabi kemik değil kireç benzeri bir şey bu set çekiyor ama daha sonra zorla sokunca hatta iğne ucu yamuluyor tüm scalp kanlanana kadar uğraşıyorum tabi bu sırada acıdan kıvranıyorum, kanlanınca 2. insülin iğnesi o direnen bölgelere pat pat çok rahat şekilde giriyor ve kan akışı hızlanıyor. Bu sayede losyonlardan ve oral tedaviden eski verimi aldım. Yani ana sorunun hormonlar vs olduğuna inanmıyorum artık kesinlikle DHT dolaylı yoldan zarar veriyor. Asıl sorun saçın kökünün kireçlenmesi buna bağlı olarak tıkanması ve DHT-PGD2 vb şeylerin orada birikerek saç kökünü minyatürleşerek yok etmesi. Ben inanıyorum bu lazer cihazı var ya ona benzer şekilde kişiye özel olarak tam kafasına oturacak şekilde herkese başlıkları değiştirebilir bir pratik mikro iğneleme makinası yapılsa bu iş çözülür. En azından dökülmesi yeni başlayan kişiler için kalıcı çözüm olur diye düşünüyorum artık. Acı içinde yanında uyuşturucu krem kullunınabilir kişiler. Tabi bu yapılacak çalışmalarla haftada kaç defa yapılarak en iyi verimi alınacağı gözlemlemek lazım.
    Yaklaşmışsın ozancım ama tam burada bir kaç şey hep ıska geçiliyor yazacağım uygun konuda.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi sagopa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bı saç derisindeki kireçlenmeyi gidericek losyon tarzı bi ilaç yokmu acaba
    100 ml elseve (spiro toz)
    Dermaroller(haftada 3 kez)
    Setipiprant(her aksam)
    Cell losyon
    Retinoik asit,azealik asit losyon (propilen glikol,ethanol%95 ile çözünmüş)

Alıntı sagopa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bı saç derisindeki kireçlenmeyi gidericek losyon tarzı bi ilaç yokmu acaba
    Magnezyum yağı kullananlar var bir de k2 vitamini dolaylı olarak bu işe yarar diye düşünüyorum.

Arkadaşlar bu kireçlenmeye karşı en etkili silah elma sirkesi ile sarımsak,elma sirkesini yıllardır kullanan birisi olarak mafsal kireçlenmesini büyük oranda çözdüm(henüz scalptaki kireçlenmeye bir çözüm yok masaj dışında) fakat bu konuda sarımsağın çok çok daha etkili olduğunu anlamaya başladım,şimdi hem sarımsağın etken maddesi allicin ve diğer tüm etknelerinin tam olarak ortaya çıkması hem de koku probleminden kurtulmak için YILLANMIŞ SARIMSAK ekstraktı yapmaya karar verdim,normalde bu değer bize yani anadoluya ait gündeme getiren de bir prof olmuş 10 sene önce hakkında da amerikan ucla üni de bir araştırma var linkini bırakıyorum buraya;https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3425023/
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi sagopa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazakcemil seni uzun süredir takip eden bir üyeyim bitkisel tedaviden yanasın ve saçlarının şuanki güncel durumunu çok merak ediyorum açıkçası
    100 ml elseve (spiro toz)
    Dermaroller(haftada 3 kez)
    Setipiprant(her aksam)
    Cell losyon
    Retinoik asit,azealik asit losyon (propilen glikol,ethanol%95 ile çözünmüş)

Yaş olmuş 46 saçlarım konumda 15.01.2015 olarak tarhilediğim son iki foto da olduğu gibi hocam tabii ki herkeste olduğu gibi tedavileri aksattığım ve sağlıklı beslenmeye ara verdiğim dönemlerde bende de gerileme ouyor, mart 20 den itibaren tekrar başladım tedaviye 2017 eylül'ünden itibaren hiçbir tedavi uygulamamıştım haftada bir bazen keto şmp. dışında.

Ben dermaroller yerine dermapen kullanıyorum. Elektrikli motorla çalışıyor ve dermaroller'a nazaran çok pratik ve kullanışlı. Ayrıca etki olarak da dermarollerdan çok daha iyi, kıyaslamalı şemaları forumda mevcut. Kullandığım etkenlere yanıt vermeyen ve kireçlenmeden ötürü adeta beton kesilen derim eski esnekliğine döndü ve etkenlere çok çabuk yanıt veriyor. Saç dökülmesi tedavisinde mikro iğneleme kesinlikle es geçilmemeli.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Sayfa 1/2 12 SonSon