Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: minoxidil ve dermaroller (yaralama)

Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dermaroller yerine dermapen kullanıyorum. Elektrikli motorla çalışıyor ve dermaroller'a nazaran çok pratik ve kullanışlı. Ayrıca etki olarak da dermarollerdan çok daha iyi, kıyaslamalı şemaları forumda mevcut. Kullandığım etkenlere yanıt vermeyen ve kireçlenmeden ötürü adeta beton kesilen derim eski esnekliğine döndü ve etkenlere çok çabuk yanıt veriyor. Saç dökülmesi tedavisinde mikro iğneleme kesinlikle es geçilmemeli.
    Yapabilen için en iyisi en az 5 mm derinliğe ulaşan iğnelemedir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 mm çok derin yaralar açmaz mı deride?bu büyük sorun olmaz mı?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 5 mm ye dayanamıyorum ama 2.5 falan oluyordur herhalde insülin iğinesinde ama gerçekten çok etkili bir tedavi metodu.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    post finasterid sendromu arasında şöyle bir uyarı var;
    -Many men have been diagnosed with low levels of vitamin D after finasteride intake
    finasterid sonrası yaptırdığım tahlilde d vtamini benimde çok düşük çıkmıştı.devit 3 tedavisine falan başladım.
    vitamin d kalsiyum tutumu,kemik,dht ilişkisini miracle üstad biliyordur.yıllar sonra merck, finasterid dht yi engellediği için değil de kalsiyum mekanizmasını dolaylı yoldan düzene soktuğu için etkiliymiş derse anlaşılan şaşırmamız gerekiyor.
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı saçmasaç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dermaroller yerine dermapen kullanıyorum. Elektrikli motorla çalışıyor ve dermaroller'a nazaran çok pratik ve kullanışlı. Ayrıca etki olarak da dermarollerdan çok daha iyi, kıyaslamalı şemaları forumda mevcut. Kullandığım etkenlere yanıt vermeyen ve kireçlenmeden ötürü adeta beton kesilen derim eski esnekliğine döndü ve etkenlere çok çabuk yanıt veriyor. Saç dökülmesi tedavisinde mikro iğneleme kesinlikle es geçilmemeli.
    Marka model nedir hocam? Ne kadara aldınız?

Artık dermaroller'in minoxidil ile birlikte kullanılması önerilmiyor sanırım. Roller ve minoxidil kullanan arkadaşlar nasıl bir yol izliyorlar. Roller kullandıkları gün minox sürmüyorlar mı

Sayfa 2/2 İlkİlk 12