Sayfa 1/4 123 ... SonSon
34 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Azalderm (azelaik asit) Dökülmeye Sebep Oldu Diyenler

Azalderm (azelaik asit) Dökülmeye Sebep Oldu Diyenler

Merhaba arkadaşlar azelaik asit bilindiği üzere başta akne tedavisi olmak üzere saç dökülmesi probleminde de kullanılıyor bizim tarafımızdan. Bu organik asit dht bloke etme özelliğine sahip ve oldukça naturel bir etken. Ancak bazı kullanıcı arkadaşlarımız kullanım süresi boyunca dökülmeye sebep olduğu belirtmiş. Bunun üzerine biraz düşündüm ve piyasada krem ve toz formu ile iki şekilde satıldığı geldi aklıma. Şayet bu formlardan biri saf değil ya da stabil bir formda değilse bu sebep olabilir diye düşündüm. Şimdi azelaik asit kullanıpta problem yaşayan arkadaşlarımız hangi krem ya da toz formundan hangisi kullandığını ve ne sorun yaşadığını ya da yaşamadığını yazabilirse hem faydalı bir anket hemde bir yol gösterici konu olacağını düşünüyorum. Katılımınız için teşekkür ederim.
    Konu Miracle tarafından (16.10.2014 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.5 aydır ketoral kremle birlikte kullanıyorum ben de dökülmeye ya da başka olumsuz bir duruma neden olmadı,son günlerde ketoral kremle homojen bir şekilde karıştırarak ikisin aynı anda kullanıyorum,gözlem amaçlı.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce azelderm krem formunu kullanıyordum. Saçlar uzadığı için uygulamakta zorlanıyordum. Artık toz azelaik asite geçtim. Minoxun içine 1 çay kaşığı tepeleme katıyorum. Bazıları saçı kuruttuğunu felan söylemişti. Bende öyle bir problem yok. Toz olmasının faydası minox sayesinde istediğim heryere rahatlıkla uygulayabilmem. Fiyatı biraz pahalı 6 aylık olanı kargo dahil 34 liraya geliyor.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende herhangi ciddi bir olumsuzluk yaşamadım..Miracle losyondan 5-10 dakka sonra önce ketoral krem şakaklara ve alına,hemen ardından azelderm krem sürüyorum yine her 2 şakağa ve alın çizgisine..Ve 15 dakka sonrada min dut kullanıyorum tüm saça...Öyle herhangi bir sorun yaşamadım.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Azalderm krem kullandığımda dökülme olmuştu.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör
    Azelderm krem kullanıyordum bıraktım sadece ketoral krem kullanıyorum.Benide cok süphelendirdi.Azeldermi akne için yüzüme sürüyorum etkisi büyük.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

filozof
    Guest
    Azalderm-ketoral mükemmel bir saç çıkarıcı.

ketorali tek başına kullanmak etkili olur mu? illa azelderm ile karışması mı gerekir?

Tedavime azalderm ve ketoral krem ekledikten sonra açık şekilde gerileme gözlemledim ve ikisini de bıraktım. Azalderm sebep olmuş olabilir.
    1- Min+Dut Losyon
    2- 1/5 Proscar
    3- Miracle Losyon
    4- Solgar Biotin
    5- Sebamed Anti-Hairloss
    6- Dermaroller

azelderm kullanmayı düşünüyorum.Sonuçta dht blokluyormuş ama yorumlara bakınca kararsız kaldım.Kimi iyi geldi diyor kimi geriledi diyor.İklilem yaşayanlara ne tavsiye edersiniz.
    7 şubat 2015 den itibaren ru kullanmaya başladım
    9 şubat 2015 azelderm ve ketoral kreme başladım(artık bu sitede ne öneriliyorsa hepsini kulanıyorum.Bir sabah uyandığımda 50000saçı görmek istiyorum
    Miracle losyon sabah akşam( Klasik metodla hazırlanmış)
    Min+dut losyon (içinde 10 adet dut var)
    Şampuan kullanmayı bıraktım.15 gündür şampuan kullanmıyorum.Ilık su ile yıkıyorum
    dermaroller (haftada 1 defa)

Sayfa 1/4 123 ... SonSon