Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Duştan sonra kaç tel saç dökersiniz?

Duştan sonra kaç tel saç dökersiniz?

Merhaba,
    Forumdaki arkadaşlara sormak istiyorum:

Duştan sonra saçınızı kurularken dikkat edermisiniz bilmiyorum ama, kaç tel dökersiniz? Ne kadar tel dökülmesi normal size göre?

Kafadaki ortalama kıl sayısı ve ortalama yaşam süreleri göz önüne alındığında günde 50-150 tel arası normal sayılıyor lakin bu kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bazı insanların 300 tel saçı dökülse bile vücut o saçları yenileyebilir ise kellik oluşmaz. Siz günde 10-20 tel saç kaybedersiniz vücut yenileyemez ise kel kalırsınız. Numaralar uçuk rakamlar lakin kolay anlaşılsın diye böyle örnekler verdim.

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günde 150 tel saçım dökülse bir haftaya kafamda tüy kalmaz. Kişiden kişiye değişiyor.

katılıyorum günde 100 saç dökülmesi normal filan yazıyor internette
    harbiden 100 tel saç dökülse günde 1 haftada saçmı kalır abi

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Duştan sonra bende hiç dökülmez. Dökülecek olanlar sanırım saçları yıkarken zaten dökülüyor.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hytex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katılıyorum günde 100 saç dökülmesi normal filan yazıyor internette
    harbiden 100 tel saç dökülse günde 1 haftada saçmı kalır abi
    Bence günde 50-100 arası rahat dökülüyor ama bizim sayabildiğimiz 30 40 arası oluyor en fazla.

Bende gunde en fazla 10 dusta ve sonrasnda toplam 20 felan günde 100 150 hatta 200 deniliyoe sacmaligin daniskasi inandirici degil dusunsenize gunde 200 tel.yumak yumak vücut yenilese bile tuy olarak cikiyor once o kalinlasip sac olana kadar digerleri de dokulcek ee ne anladm ben bu isten ?

Gerçekten doğru, kıllar çok rastgele yerlerden döküldüğünden farkedilmiyor, kafada 100.000'den fazla kıl olduğunu düşünürsek çok normal.

Bence normal degil cevrem bir co gur sacli arkadasm var dus esnasinda o gur saclardan sadece 10 tel dokuluyor gun icinde dokulme yok hepsinde ayni ee hani gunde icinde 100 tel dokulme normaldir teorisi diyorum ya sacmalik

Yeni Üye
    Duşta 20-25 kadar döktüğümü sayıyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon