10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Günlük biotin alımı ne kadar olmalıdır?

Yeni Üye

Günlük biotin alımı ne kadar olmalıdır?

Nette hangi siteye girersem gireyim hep aynı doktor çıkıyor cevaplarda karşıma, adamın 10larca sitesi var sanırım bu yüzden tam cevabımı bulamadım

Biotin depo olmuyomuş heralde, fazlası vücuttan atılıyor bu yüzden 1mg'den daha az günlük ihtiyacımız diyorlar. Saç için kullananlar ise 5mgden aşağı kullanmıyor. Madem depolanmıyor ve çoğu atılıyor ozaman fazla mg almanın anlamı ne, hemde gereksiz yere böbrekleri yormazmıyız?

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normal bir insan icin evet 1mg yetiyor ama saç dökülmesi yaşayanlar için 5mg den azı etki etmiyor saçlara
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Yeni Üye
    Alıntı musluk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nette hangi siteye girersem gireyim hep aynı doktor çıkıyor cevaplarda karşıma, adamın 10larca sitesi var sanırım bu yüzden tam cevabımı bulamadım

Biotin depo olmuyomuş heralde, fazlası vücuttan atılıyor bu yüzden 1mg'den daha az günlük ihtiyacımız diyorlar. Saç için kullananlar ise 5mgden aşağı kullanmıyor. Madem depolanmıyor ve çoğu atılıyor ozaman fazla mg almanın anlamı ne, hemde gereksiz yere böbrekleri yormazmıyız?
    hocam işte anlayamadığım yer de burası. vücutta depo olmayan şeyin fazlası atılıyor ozaman 5mg'in ne anlamı kaldı? hatta 10mg bile kullananlar var yorumlara bakılırsa

SaçımınDoktoru Üyesi
    Gunluk 5 mg yeterli, Ben gece yatmadan once iciyorum oyle daha fazla etki aldim

Biotin eksikliği zaten çok nadir görülen bir rahatsızlık onun dışında paranızı boşa harcamak isterseniz yüksek dozaj biotin alabilirsiniz tabi ki

Musluk34,
    1mg denemiştim pek etki etmedi arttırarak denedim 5mg 10mg saçlarım ve tırnaklarım harbiden taş gibi olmuştu
    Böbrekleri yorarmı diye sormuşsun, bende bir sorun çıkarmadı.
    Vitaminden dolayı böbreklerim yoruluyor diyenide duymadım açıkçası.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Yaa bende mi etki etmiyor o zaman, ne biotine baş vursam 5mg hatta 6-7 ay 10mg sıfır etki... En ufak bir değişiklik gözlemlemedim. Hatta biotinlerim dolabımda duruyor.

Birde çok tuhaf bende tüylenme başladıi neyden oldu bilmiyorum sırftım, yüzüm, boğazım, ellerim çoştu tüylerden... Hay böyle işi yaa...

Dengesizlik var şimdi vücudumdaki kıllarda .

Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa bende mi etki etmiyor o zaman, ne biotine baş vursam 5mg hatta 6-7 ay 10mg sıfır etki... En ufak bir değişiklik gözlemlemedim. Hatta biotinlerim dolabımda duruyor.

Birde çok tuhaf bende tüylenme başladıi neyden oldu bilmiyorum sırftım, yüzüm, boğazım, ellerim çoştu tüylerden... Hay böyle işi yaa...

Dengesizlik var şimdi vücudumdaki kıllarda .
    Hapı bıraktıktan sonra tüylenmelerde azalma olmadı mı ?

Yalova22,
    Aynen dostum biotin yüzde felan kıllanmayı arttırıyor
    Bayan bir arkadaşım kullanmıştı sakalı filan çıkmıştı

Yeni Üye
    vitamin haplarını online alan arkadaşlar hangi siteden veya sitelerden alıyorsunuz?