Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sigara sac Iliskisi

SaçımınDoktoru Üyesi

Sigara sac Iliskisi

Biraz sacma bi konu olucak ama sigara ictigim zamanlar sacim daha cansiz ne zaman biraksam uzun sureli tabikide,saclarda kalite artışı goruyorum .
    Önemli olan konu ise genetik dokulmeye bi etkisi olurmu ?

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sigara damarların içerisinde damarlara yapışık katman oluşturuyor ve git gide damarları tıkayıp büzüştürüyor. Kanın kılcal damarlara ulaşması zorlaşıyor ve saçlar beslenmiyor. Saç dökülmesine doğrudan katkısı var.

direkt bir alakası yok ama genetik süreci hızlandırabilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet haklisiniz.Şöyle bir durum farkettim ne zaman oral bir destek kullansam sonuc alamiyorum lakin topikal tedavide sonuc inanilmaz

Sigara kullanan aşırı gür saçlı tanıdıklarım var onlara bakarak hiçbir etkisi olmadığını düşünüyorum. Ben de 1 yıl kadar bırakmıştım hiçbir fark olmamıştı.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle var bir zamanlar sigara icen birisi olarak saçım baya kötülemişti ben sigarayanın hızlandırdığını düşünüyorum süreci sonucta cok zararlı maddeler var içinde
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Bence sigara içerisinde zararlı maddeler olduğu için saçın kalitesini azaltabilir bu yüzden belki az bir şey dökülme olabilir ama genel olarak sigara saç dökülmesi sebebidir kesinlikle diyemez kimse.
    Dedemden biliyorum 13 yaşından 70 yaşına kadar günde rahat 1 paket sigara bitirirdi ama saçları duruyordu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aynen kardesim mantik olarak sigara olumsuz yönde etkiler .Gozlemlerimi aktariyim sacimda bariz kalite farki oldu.
    Bu arada sigara iciyorum bırakmaya niyetim yok 😊

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bazi arkadaşlar sigara icip sacli insan cok gordum vs cumleler kurmus illaki vardir adamin geni duzgundur sulalesinde kel yoktur,ama suda bir gercek sigara olumsuz yonde etkiliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hytex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedemden biliyorum 13 yaşından 70 yaşına kadar günde rahat 1 paket sigara bitirirdi ama saçları duruyordu
    benim çevremdede günde 2 paket içipte saçları sırma gibi olan var ... benim kast ettiğim genetik tipi dökülen kişilerdeki etkisi, süreci baya hızlandırıyor....
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Sayfa 1/2 12 SonSon