Sayfa 1/4 123 ... SonSon
33 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tedavilerde İzlenilecek Yollar ve Saçlı Deri Nem Dengesi

Tedavilerde İzlenilecek Yollar ve Saçlı Deri Nem Dengesi

Merhaba arkadaşlar, bu başlık altında tedavilerde yapılan yanlışlara değinecek doğru yol ve uygulama yöntemlerini yazacağım. Yaptığım uzu yıllara dayanan gözlemlerde bir çok hata yapıldığını, ilerleme bariz olduğu halde anksiyete ile etken değiştirilip tedavi bırakıldığını, bir çok uygulamanın eksik/yanlış yapıldığını, etkenleri doğru kullanılmadığını gördüm. Bu sebeplerle bu başlıkta bir çok önemli bilgiyi paylaşacak bir nevi yol gösterici olmaya çalışacağım. Bilgileri paylaşırken birden değil parça parça yani her zaman konunun üstlerde görünür olmasınu sağlayarak ilerleyeceğim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Bir çok tedaviler ile bazı saçlı derilerde oldukça kuruma meydana gelmektedir, bu kurumalar etken çok etkili bile olsa olması gereken seviyenin altında bir nem folikül yatağının kuruyup sıkışmasına ve anagen fazın kısalmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle kaliteli nemlendirici bir krem ile zaman zaman saç derisinin nemlendirilmesi hayati bir önem taşımaktadır. Bu kremi seçerken koenzim q10 ve hyaluronik asit içermesi artı katkı sağlayacaktır ancak basit bir nemlendirici kremde çok yüksek oranda nem açığını kapatacaktır. Bu uygulamayı saç derisi kuruyan arkadaşlaeçr dışında olan kişilerde zaman zaman yapabilirler.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Çok yararlı bir konu olmuş üstad, nemlendirme işlemini losyon içerisindeki gliserin oranını yüksek tutarak yapabilir miyiz?
    Konu saçmasaç tarafından (06.03.2018 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.
    Saf Spirolacton + Dermapen

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir çok tedaviler ile bazı saçlı derilerde oldukça kuruma meydana gelmektedir, bu kurumalar etken çok etkili bile olsa olması gereken seviyenin altında bir nem folikül yatağının kuruyup sıkışmasına ve anagen fazın kısalmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle kaliteli nemlendirici bir krem ile zaman zaman saç derisinin nemlendirilmesi hayati bir önem taşımaktadır. Bu kremi seçerken koenzim q10 ve hyaluronik asit içermesi artı katkı sağlayacaktır ancak basit bir nemlendirici kremde çok yüksek oranda nem açığını kapatacaktır. Bu uygulamayı saç derisi kuruyan arkadaşlaeçr dışında olan kişilerde zaman zaman yapabilirler.
    Etken/tedavi kullanmıyor olsak bile nemlendirici krem kullanmalı mıyız abi ?

Ben nemlendirme için, bepanten krem, madagassol krem, kuru hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Hepsini birden değil değişerek kullanıyorum bitince nivea loreal kremlerde kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madecassol krem aynı zamanda saç içinde faydalı olabilir anti inflamatuar ve yara iyileştirme etkisinden dolayı daha önce bunun konusunu açmıştım sanırım.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yeni Üye
    haftada kaç kere yapmalıyız bu uygulamayı abi ?

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar çok güzel bi konu ve daha geçen hafta saç derisi ve nemi için çılgınlar gibi yaptığım araştırmalar sonucu güzel ürünlere ulaştım, reklam yapma gibi bi derdim yok beni miracle hocamda tanır sadece faydanıza olursam mutlu olurum, Arkadaşlar doa kimyada saf hyaluronik asit ve d-pantenol var hyaluronik asit toz halde değil ama çözünmüş şekilde kullanıma hazır, firma gerçekten emektar ve dürüst çalışıyor hatta kendi ürettikleri saç bakım kremi var maske tarzında, şiddetle tavsiye ederim içeriğini inceleyin hatta.. Bilmemiz gereken bu ürünler saç çıkarmaz saç derisini rahatlatır ve tedavi için daha iyi ortam hazırlar.. şampuan olarakta avalon organic markasının nemlendiricili şampuanını önerebilirim.
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben nemlendirme için, bepanten krem, madagassol krem, kuru hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Hepsini birden değil değişerek kullanıyorum bitince nivea loreal kremlerde kullanıyorum.
    Abi şimdi diyelim saç dökülme sıkıntımız yok etken kullanmıyoruz yine de duştan sonra bildiğimiz el kremini ıslak saç derisine mi süreceğiz ? Gözenekleri tıkamaz mı ?

Ben el kremi saça sürülmez tabikide saç için saç maskeleri var benimd sorum şu acaba miraclenin içine gliserin koyabilirmiyiz?

Sayfa 1/4 123 ... SonSon