Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sakal çıkarayım derken saçlardan oldum..

Yeni Üye

Sakal çıkarayım derken saçlardan oldum..

Öncelikle selamlar arkadaşlar. Konuyu buraya açabildim hikayeni anlat bölümüne açamıyorum kabul etmiyor. Yaşım 24 sakalarım seyrek top sakal şeklinde diğer bölgeler boş babamdada aynı top sakal şeklinde bende sakal takıntılı hale geldiği için çok ürün kullandım en son minoxil forte %5 deri spreyine başladım 5 ay kullandım iyi gidiyordu az bişe çıkardı sonra sakal çıkışı yavaşlayınca bıraktım ve bu arada kullanırken saç dökülmesi kaş ve kirpik dökülmesi hiç durmadı devam etti. 5 ay sonra ilacı bıraktım aradan zaman geçti tabi giden gitti saçlardan geri gelmedi hala. Sonra tekrar başladım minoxil kırkland aldım bu sefer kullanmaya başladım saçları gene döküyor 3 ay kullandım sonra gene bıraktım ve bu sefer saçlarımı 5 numara yaptım. benim kafa derim görünmezdi 5 numara kestirsem bile şimdi ayna gibi parlıyor. Sonra yine başladım minoxidile bu sefer hem saç hem kafada kullanıyorum. Psikolojiyi siz düşünün sakal yok saçda gitti falan. Stres vardı ama bu kadar etkilememişti minox bana yaramıyordu ama vazgeçemiyordum. Saç dökülmem için doktora gittim ve araştırırken artık minox dan olduğunu öğrendim tamamıyla kesinleştirdim çünkü yabancı bi facebook grup sayfasına üyeyim ordada sürekli birileri minox saçımı döktü diyor adam 9 ay kulllanmış heryeri seyrelmiş şuan benimde öyle çok sık saçlarımdan eser yok. Size bir soru sormak istiyorum minox yüzünden dökülen saçlar tekrar çıkarmı bana yardımcı olurmusunuz ? sitesinde 6 ila 12 ay arası tekrar saçlar çıkar yazıyor ama bilmiyorum kökler öldümü. Yardım ederseniz minnettar olurum lütfen minoxil i iyi bilen birileir varsa bana yardım etsin teşekkürler.

Emin misiniz minoxil kaynaklı olduğuna? Sakala sürülen ilacın saçı etkilemesi çok olası gelmedi bana.

Yeni Üye
    doktor genetik falan demedi sülale 2 taraflı sırma maşşallah

Yeni Üye
    Anlattığının aynısı birebir başıma geldi araştırılmalı ve üstünde durulmalı bu konunun özellikle miracle hocamın yorumunu
    merak ediyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam minoxu sakal icin bende kullandim sakaklari on çizgiyi acti resmen suan baska bi tedavi ile kapattım açilan bolgeride ,sonuc olarak minoxu sakala kullaninca sacin dht ye duyarli yerleri seyreklesiyor onun icin yaninda biotin ve ketoral krem kullanman lazim ozaman saclar dökülmez

Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam minoxu sakal icin bende kullandim sakaklari on çizgiyi acti resmen suan baska bi tedavi ile kapattım açilan bolgeride ,sonuc olarak minoxu sakala kullaninca sacin dht ye duyarli yerleri seyreklesiyor onun icin yaninda biotin ve ketoral krem kullanman lazim ozaman saclar dökülmez
    Konunuzu okumuştum daha 1 ay önce başlamıştınız ne ara açtı şakakları ön çizgiyi de geri tedavilerle kapattınız Allah için?

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minox olayı benimde basıma geldi herkesde işe yaramyan bi ilaç benim cok sacımı aldı götrü hiç bi zzamanda bi çıkış olmadı töbeler töbesi birdaha kullanmam!

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minoxu 1 yil once kullanmistim ozaman seyreklesme yapti suan ara sira biyik kismi icin minox kullanirim,sac icin seti + keterol krem ve agresif tedavim ile baya doldurdum son resime bakabilirsiniz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu arada benim sakak acilmasi birazda berberden kaynaklı oldu 4 yillik berberi degisitirip farkli biryere gitmistim ezbere kestigi icin cok acilma oldu makinayla cok girdi sakaklara sac uzayinca kapandi ,tabi birazda psikolojik yani sadece tedavi ile kapanmadi kusura bakmayın yanlis bilgi olmasin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hala minoxil kullanan var mı abi ya.Yapmayın gözünüzü seveyim.Bırak saça sakala sürmeyi elinizle dokunmayın bile.Sadece saç döker ve döktüğüyle bırakır.O kadar nalet bişeydir aman diyim hocam bi daha elini bile sürme sakın.Minox şöyle saç çıkartıyo böyle çıkartıyo diyenleride sakın dinleme hepsi balon 4 ay sonra çıkartır bi 4-5 ay sonrada hem çıkarttıklarını alır hemde olan saçını siler süpürür aman diyim.

Sayfa 1/2 12 SonSon