7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Doğal vasodilatör (minoxidil) yapmak ?

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doğal vasodilatör (minoxidil) yapmak ?

Herkese merhaba kendi çabalarımla evde doğal olarak minox benzeri bir losyon yapmak istiyorum, minox kadar etkili olmayacağı kesin ama yine de kan dolaşımını artırmak istiyorum bir losyonla ne kullanabilirim, bildiğniiz hangi yağlar kan dolaşımını kesin olarak hızlandırıyor ?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağ olarak değil de bitki olarak sayayım,%2 minoksidile eşdeğer oranda biberiye bitkisi,ginko bloba bitkisi en bilinenler bunları nasıl kullanırsın bilmemem.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Minoxil etki mekanizmasını açıklamada vazodilasyon yetersiz kalmaktadır. Minoxil. cd34, wnt yolakları, ca iyon alışverişindeki bazı etkinlikleri ile de foliküldeki anagen fazı uzatmaktadır bu nedenledir ki hiç bir vazodilatör ilaç minoxil gibi saç çıkışı sağlayamamaktadır. Bu tür denemeler tedavi desteği olma potansiyelini aşamazlar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Biraz mantiksiz olucak aka eski berberim vigrande ile sac çıkarıyordu

Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz mantiksiz olucak aka eski berberim vigrande ile sac çıkarıyordu
    İşe yarıyor olabilir, günlük saçıma yeterince kan gitmesini sağlamak istiyorum ne yapabilirim ?

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxil etki mekanizmasını açıklamada vazodilasyon yetersiz kalmaktadır. Minoxil. cd34, wnt yolakları, ca iyon alışverişindeki bazı etkinlikleri ile de foliküldeki anagen fazı uzatmaktadır bu nedenledir ki hiç bir vazodilatör ilaç minoxil gibi saç çıkışı sağlayamamaktadır. Bu tür denemeler tedavi desteği olma potansiyelini aşamazlar.
    Tanımım yanlış olmuş kusura bakmayın, minox gibi olmasa da vasodilasyon özelliği gösteren bir losyon yapmak istiyorum saçlarım kalınlaşsın biraz daha diye

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    L-arginine, Caffeine losyon olabilir.