3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Dimetilpolisiloksan

Dimetilpolisiloksan

"Biomaterials" dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, Japonya'daki Yokohama Ulusal Üniversitesi araştırmacıları, patates kızartmak için kullanılan yağın içine eklenen "dimetilpolisiloksan" isimli kimyasalın saç kökü üretimine yardımcı olduğunu saptadı.
    Araştırmacılar, önce bu kimyasalı kullanarak bir kerede binlerce saç kökü üretmeyi başardı, daha sonra da saç köklerini farelerin hiç tüy olmayan sırtına ekti. Farelerin sırtlarının, işlemin ardından tüylendiği gözlendi.
    Araştırma ekibinin lideri Prof. Junji Fukuda, yaptığı açıklamada, oldukça basit olan bu yöntemle bir kerede çok sayıda saç kökü üretildiğini ve yöntemin özellikle erkeklerde kelliğin tedavisinde kullanılabileceğini ifade etti.
    Halihazırda laboratuvar şartlarında bir kerede çok daha az sayıda kök elde edilebiliyor.
    Dimetilpolisiloksan, patates kızartılan yağın köpürmesini engellemek için kullanılıyor.
    http://www.hurriyet.com.tr/patates-k...&utm_term=post
    sizce yeni bir umut ışığı olabilir mi? ilacwebde arattım maddeyi pankreoflat isimli bir ilacın etken maddesi imiş.
    Güncelleme: 01.04.2017
    Seti-2 ml (Her Sabah)
    Cafein-2 ml (Her Öğleden Sonra)
    Saf Minox-2 ml (Her Akşam)
    Dermaroller 540-1.mm (3 günde 1)
    Dermoday Şampuan

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de şimdi gördüm bu haberi hemen siteye baktım paylaşmışlar mı diye geç kalmamışsınız Yalnız başlık ilgi çekici değil direk kızartma yağıyla saç çıkarmışlar yazaydın daha iyiydi

Yeni Üye
    Çok ilginçtir , bi iki gün önce bir gazetede okudum bunu.

2018 haberini tekrar önümüze koymuşlar anlaşılan.