7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: genetik dökülmenin çeşitleri var mı ? fotoğraflı

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

genetik dökülmenin çeşitleri var mı ? fotoğraflı

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  1.png
Görüntüleme: 106
Büyüklüğü:  451.0 KB (Kilobyte)
ID:	4305Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  2.jpg
Görüntüleme: 82
Büyüklüğü:  53.2 KB (Kilobyte)
ID:	4304
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  3.jpg
Görüntüleme: 76
Büyüklüğü:  57.6 KB (Kilobyte)
ID:	4306

anne tarafım kel dayılar vs. benimde liseden sonra (3-4 yıldır) saçlarım seyrek yada seyreldi daha önce hiç kısa kestirmediğim için tam bilmiyorum ama anne tarafında olduğu için ben dökülmüş seyrelmiş olarak görüyorum. çevremde saçı dökülenlerin genelde şakakları ve ön kısmı dökülüyor önce benim kafamın üstü komple seyrek bu hangi genetik dökülme sınıfına giriyor acaba internette genetik dökülme diye arattığımda hep sadece ön bölge şakak yada arka taraftan bahsediyorlar benim hem ön hem arka seyrek . şuan yanlar ortalama 3 gibi üstler 4 numara yada 5 numara olması gerek. yaşımda 21

genetik dökülme tipim normal mi yoksa bende farklı bir hastalık falan mı var acaba bunu merak ettim. Losyon sprey vs önermenize gerek yok bu arada dökülmesini bekliyorum parada biriktiriyorum bi yandan saç ektirmek için

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Saç ekimi hayatının hatası olur. Aman sen sen ol uzak dur Psikolojini ekim ile daha da bozacaksın. Losyonları dene , senin sadece sıklık sorunu var.

Kafanın üst bölgesinin tamamı ve tepe bölgesi aynı anda dökülebilir. Bu tip dökülmeler genelde agresif dökülme şeklinde olurlar. 1-2 Sene için norwood1 den 7 olunabilir. O yüzden dikkat et dökülmelerini kontrol et. Saçının incelme durumu ve matlık-parlaklık durumunu da sürekli gözlemle.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seninki DUPA(diffuz un patterned allopecia) saç dökülmesi genel seyrelme olmus , tipik erkek tipi dökülme değil şakaklar geri çekilmemiş
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

hocam 1 yıl önceki konum bu 02.2018 tarihli. pek bilgim yoktu ozamanlar saç ekiminin iyi sonuç vereceğini sandığım için böyle birşey yazmıştım. Araştırıp öğrendik artık saç ekimi fazla açıklığı olmayanlarda iyi sonuç veriyor geniş açıklıklarda pek etkili sonucu yok. bu mesajımı dikkate almayın eski olduğu için.

SaçımınDoktoru Üyesi
    eğer saçların heryerden dökülüyorsa saç ekiminin faydası olcağını sanmam çünkü heryerden dökülüyor bu tip saç dökülmesi için ekim önermiyorlar
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE BELİRTEYİM BU KONUYU AÇTIĞIMDA ÇOK TECRÜBESİZDİM ONDAN DOLAYI BÖYLE SAÇ EKİMİ VS DURUMLARDAN BAHSETTİM. AÇIKLIĞI ÇOK OLANLARDA EKİM PEK BAŞARILI OLMUYOR BİLİYORUM BU 1 YILLIK SÜREÇTE FORUMDA BİR ÇOK BİLGİ EDİNDİM.

aradan 11 ay geçti. Arkadaşlar dupa olduğunu düşünmüyorum ben dupa'ya baktığımda ense yanlar da gidiyor ama benim ense bölgemde durum bu. önden arkaya bir seyrelme var vertex açık ve ön bölge seyrek, orta kısım ön ve vertex'e oranla daha iyi bir durumda. ben erkek tipi olduğunu düşünüyorum şakağın dökülmesi şart mı erkek tipi olması yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
    (tedaviye daha da geç olmadan başlamak istiyorum ama fiyatlardan dolayı sürekliliği sağlayamayabilirim ve kan testi,değerlerine baktıramadım henüz zaman ve GSS 'den dolayı.) Bu 1 yıllık süreçten ders almadım fazla kilomu vermedim, spor aktivitelerine düzenli zaman ayırmadım ve temiz sağlıklı beslenmedim. 3-4 gündür beslenme düzenimi değiştirip temiz bir beslenme düzenine girdim. Saçlarımı geri kazanamasam da en azından sağlıklı bir vücuda sahip olurum. ya 2 kazanacağım ya da 1 kazanacağım ikisini de kaybetmeye niyetim yok. Fakat tedavi fiyatları, süreklilik konusunda kendimden emin olamıyorum.

(açılan alan net görünsün diye öne ve geriye doğru taradım öne doğru da seyrelme var yanıltmasın)