Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Arkadaşlar bi yardımcı olabilirmisiniz ?

Banned

Arkadaşlar bi yardımcı olabilirmisiniz ?

saçımda uzun zamandır kepeklenme mevcut.saçlarım yandan ve ensedende dökülüyor.bunun yanı sıra kaşımdada kepeklenme mevcut ve dökülme var.bazen bıyıgımda bile kepeklenme oluyor.ama seboreik dermatit değil.doktorum öle demişti.sizce nedir

Moderatör
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saçımda uzun zamandır kepeklenme mevcut.saçlarım yandan ve ensedende dökülüyor.bunun yanı sıra kaşımdada kepeklenme mevcut ve dökülme var.bazen bıyıgımda bile kepeklenme oluyor.ama seboreik dermatit değil.doktorum öle demişti.sizce nedir
    kaş kirpik dökülmesi bende de olmustu seneler önce saçımın dökülmeye basladıgını fark ettiğim zamanlar b12 eksikti ense ve yanlardan dökülmenin oldugu yerlerde çok şiddetli bir kaşıntı var mı?
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

çinko b ve e vitamin eksikliği olabilir bir test yaptırın. Bunun yanında allerjik reaksiyonu ve bağışıklık sorunu da olabilir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaş ve bıyıktaki kepeklenme olayı bende de vardı. Fakat şimdi kalmadı. Ketokonazol içeren şampuanları deneyin kesin işe yarıyor. Bir de çok sıcak suyla duş almayın.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Banned
    arkadaşlar acaba bunun sebebi bagırsakta oluşan parazitler veya saçta bir mantar falan olabilirmi

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar acaba bunun sebebi bagırsakta oluşan parazitler veya saçta bir mantar falan olabilirmi
    Mantar olabilir. Ketokonazol içeren şampuanlar antimikotiktir. Yani mantarların üremesini engeller ve onları yok eder.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Merhaba arkadas, sendeki hastaligin ismi SEBORIK EGZEMA.

Tedavisi olmayan ama minimuma azaltabilecegin bir sürü tedavisi var. Bagirsakda olusan mantar yol aciyor kepeklenme kizariklik ve kasinti. Nerden biliyorsun dersen aynisini bende yasadim. Yarim sene evvel bende asiri sekilde kasinti ve kepeklenem vardi. Nerdeyse cildiracaktim diyebilirim. Cilt doktorlara gittim hepsi kortizon verdi. Faydayi olmadi. Bende saglikli beslenme ve UREA li sampuan aldim. UREA bir nevi İdrarda bulunan bir madde Ama sidik degil öye düsünme. Eczanede aldim Eucerin ureal shampoo. Burda 10€ bir sisesi. yani 30 tl felan. onu kullandigimdan beri sacimda kepek nerdeyse hic yok. kasinti sifir. Ama dökülen saclarim geri gelmedi. Dökülme ama azaldi diyebilirim.

Insallah yardimci olabilmisimdir. Sorularin olursa daha sorabilirin. 1 senedir yeterince arastirdim bu konuyu. Tam kesin bir tedavisi yok. Cünkü bagirsakda olusan bir hastalik oldugu icin disdan sürdügün cok etkili olmayacaktir. Kortizonlu kremler hep gecici. 1. gün sürersin 2. günde yine bakmissin kepeklenme var ve kasinti. O yüzden saglikli beseneceksin. Sebze meyve bol su. Sagliksiz ne varsa hayatindan cikart. Hatirliyorum bir resim görmüstüm orda bir adamda da yüzünde kafasinda heryerinde vardi. Saglikli beslediginden beri sikintisiz bir hayat yasiyor.

Önemli faktörler:
    - Günes isigi iyi geliyor. Asirisi degil ama.
    - Spor iyi geliyor
    - Temiz havada bulunmak iyi
    - Sagliksiz yasam bicimi kötü
    - Düzensiz uyku kötü
    - Yogurt iyi gelmiyor (kendi tecrübem)
    - Salam, sucuk, (karisik etler iyi degil)
    - Domates iyi degil
    - Yumurta iyi degil
    Bu besinler alerji tetikleyici yiyecekler. Bunlardan uzak dur.

Lahmacuncun bahsettigi kotokonazol icerikli sampuanlar kullanabilirsin.
    Nizoral Shampo (mantara karsi)
    ketoconazol shampo (mantari öldürüyor)
    salicylsäure shampoo (kepek tabakasini gideriyor)
    Konu Adanaliyiz tarafından (11.10.2014 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaş kirpik dökülmesi bende de olmustu seneler önce saçımın dökülmeye basladıgını fark ettiğim zamanlar b12 eksikti ense ve yanlardan dökülmenin oldugu yerlerde çok şiddetli bir kaşıntı var mı?
    piranha beni de tarif etmişsin. Kaşlar neredeyse görünmüyor artık. Ense ve kulak üstlerim de keza inanılmaz seyreldi ve B12 düşüktü en son tahlilde hatta birinde depolarım tamamen boşalmıştı. Haplar işe yaramadığı için iğne verdi doktor onu da devamlı vurulmak gerekiyor ve ben devam edemedim. Şimdi dil altı versiyonunu buldum onu kullanabilirim. Bağırsak emilimi sıkıntılı olanlar için üretilmiş sanırım. Sen B12 takviyesi aldığın da saç dökülmende bir iyileşme gördün mü? Özellikle ense ve kulak üstü canımı çok sıkıyor kepek yok ama 2 gün yıkamazsam kaşıntıdan ölüyorum ve aşırı dökülüyor.

Banned
    bagırsak sorunlarını tamamen çözen bir tedavi yokmu peki

Sayfa 1/2 12 SonSon