Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tıraş Makinesi Öneri

Tıraş Makinesi Öneri

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  www.sacimindoktoru.com.jpg
Görüntüleme: 118
Büyüklüğü:  76.4 KB (Kilobyte)
ID:	756

Uzun süredir traş makinesi ile traş olmuyordum. Yakın zamanda braun seri 5 markalı bir traş makinesi aldım ve düşündüğümden daha iyi bir traş konforu sağladığını gördüm. Tahriş etmiyor ve en az jilet kadar sinekkaydı bir traş gerçekleştirebiliyor. Makine seçiminde oldukça zorlandım ve bu konuda bence ana hedef her üründe olduğu gibi ihtiyacınızı sizin beklentiniz doğrultusunda görecek en uygun fiyatlı ürünü bulmak. Nette çok fazla değilnilmemiş bu konuya ve oldukça dağınık bir yelpazede ele alınmış. Siz hangi tıraş makinesini önerirsiniz ?
    Konu Miracle tarafından (11.10.2014 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Yıllar önce hitachi kullanmıştım eski idi makine ama güzel kesiyordu ama şimdi yok öyle markalar. Birde şimdiki ürünlerin bıçağı 1 yılı zor çıkarıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    kaça aldınız hocam braun makınayı ?
    Cellagance Losyon
    Solgar Biotin 5000
    Dermaroller
    Prozinc Mor Kutu

Alıntı okansa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaça aldınız hocam braun makınayı ?
    240 tl ama bir çok yerde 300-350 bandında
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

SaçımınDoktoru Üyesi yasin5306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben birşeyi merak ediyorum tam cevabını bulamadım. Bende braun almayı düşünüyorum bu elekli traş makineleri sinek kaydı traş yapıyor peki jilet gibi etki ediyor mu acaba? Yani kılları kalınlastırıyor mu

Alıntı yasin5306 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben birşeyi merak ediyorum tam cevabını bulamadım. Bende braun almayı düşünüyorum bu elekli traş makineleri sinek kaydı traş yapıyor peki jilet gibi etki ediyor mu acaba? Yani kılları kalınlastırıyor mu
    Traş makinesi mikro titreşimlerle daha etkili olacaktır tahminim ama teknik olarak her ikiside iki direnç arasına sıkıştırdığı kılı metal bıçakla kesiyor. Ben bunun önüne geçmek için traş sonrası yüzümü soğuk su ile yıkarım böylece mikro dolaşım azalır ve sakal yavaş uzar.

SaçımınDoktoru Üyesi yasin5306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Traş makinesi mikro titreşimlerle daha etkili olacaktır tahminim ama teknik olarak her ikiside iki direnç arasına sıkıştırdığı kılı metal bıçakla kesiyor. Ben bunun önüne geçmek için traş sonrası yüzümü soğuk su ile yıkarım böylece mikro dolaşım azalır ve sakal yavaş uzar.
    Bunu deneyeceğim hocam. Teşekkür ederim

Bende bunun Seri 7 si var yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum ve son derece memnunum. Tek sorun yılda 1 kez elek değiştirmek gerekiyor yoksa iyice köreliyor ve basıtırmadan kesmiyor, bastırınca da yüz tahriş oluyor. Elek fiyatları da baya pahalı 100 TL ye yakın ama değiyor. 1 eleği aşağı yukarı 1 sene kullanabiliyorsunuz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    5gun sonra İŞ DEĞİŞİMİ YÜZÜNDEN BU SAKAL TRAŞ MAKINELERINE BAKIYORUMDA HANGI MARKALARI ONERIRSINIZ 150 TLYE URUN ALSAM JILET GIBI ALIRMI ?
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Üye
    Braun öneririm. Cildiniz kolay tahriş oluyorsa cooltec versiyonlarına bakabilirsiniz. Neredeyse 0 tahriş. Neredeyse dedim çünkü boyunda biraz zorladığım için hafif kızarıklık oluyor. Tamamiyle yıkanabilir cihazlar ve kaliteli.

Jiletle yaptığımız gibi oluyor mu bence oluyor. Yağ gibi tıraş olabiliyorum ama hiç jiletle tıraş olmadım.
    Konu hawloo tarafından (17.06.2016 Saat 01:53 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon