Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Prolaktin ve Saç dökülmesi ilişkisi

Yeni Üye

Prolaktin ve Saç dökülmesi ilişkisi

Arkdaşlar prolaktin değerim normalin bazen üstünde çıkıyo normal değer aralığı 0-15 benimki 16 çıkıyo 17 çıkıyo son yaptırdığımda 13 çıktı bir ilişkisi varmı

Yüksek prolactin değerleri ile saç dökülmesindeki artış arasında bir çok bağlantı görülmüştür her ne kadar referans değerler arasında olsa ya da yakın çıksada bu değerleri alt üst limitleri arasında 10-15 kat farklar var ve benç bu düzeylerin büyük farklar yarattığını düşünüyorum siz bu değeri düşürme konusunda tıbbi yardım aldıktan sonra dökülme derecenizi burada paylaşınız.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam bu degeri hangi bolumde ne diyerek ölcturdunuz bende baktirmak istiyorum yardim edermisiniz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim 25, sınırı gecmisim, büyük ihtimalle sorunlarımdan biri bu, kadınlar 3. Gününde bu hormona baktiriyor ama erkekler her an baktirabilir, tüylenme, düzensizlik saç dökülmesi vs.. ve kısırlık sebebiymis, bu ay tekrar baktiracagim gelişmeleri buradan yazarım,çözümünün çok basit olduğunu söylemişlerdi ayda bir kaç defa ampul şeklinde ve anında düştüğünü biliyorum,gelişleri yazarım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hangi bolum bakar buna

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mosoko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi bolum bakar buna
    Endekrinoloji...
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Endokrinolojiye kesinlikle gitmelisiniz
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Endokrinciden endokrinciye farkda olabilir,kendisine prolaktin değerim yüksek saçlarım bu yüzden mi dökülüyor dediğimde olurmu hiç öyle şey dedi isterse 80 100 olsun dökülme yapmaz dedi zekageriligi olduğunu düşünüyorum ) kadın dogumcuya gitmeyi planlıyorum bence iki doktordan da görüş alınmalı,özel hastanelere lütfen gitmeyin devlet hastaneleri bu konuda daha iyiler.ayrica hergun 1'5 litre suya bir limon sıkarak içiyorum dökülmeyi çok azaltıyor enflamasyonu düşürüyor büyük ihtimalle

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayıt tohumu prolaktin seviyesini düşürüp hormonları dengeliyor özellikle kadınlar için bulunmaz nimet çayını yapıp içebilirler.

Hayıt tohumunu ben de deneyecektim fakat kullananların çoğu aşırı derecede saç dökülmesi yaşamışlar cesaret edemedim

Sayfa 1/3 123 SonSon