Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kafatası büyümesi asıl sebep mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kafatası büyümesi asıl sebep mi ?

İnternette bir siteye rastladım, sitede kelliğin gerçek nedeninin kafatasında olan büyüme olduğunu iddia ediyor, ingilizce bilen arkadaşlar yorumlarını yazarlarsa sevinirim, ayrıca bunu görünce aklıma ilk pipsquek [yanlış yazmış olabilirim) hocamın saçlarının en iyi çıktığı yerlerin çukur bölgeler olmasıydı, bence araştırılmalı (vakit bulursam çeviririm)
    https://www.hairgrowthsos.com/skull-expansion.html

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sitede de değinildiği gibi radikal bir teori. kafatasının yetişkinlerde büyümeyi sürdürmesi araştırılması gereken bir konu. teoriye yönelik şu soru sorulabilir; neden sadece bu insanlarda kafatası büyümeyi sürürüyor?

SaçımınDoktoru Üyesi
    beyin buyuk sigmiyodur icine ondandir belki bazilarimizin ) şaka bir yana vucudumuzda iki organ var omur boyu buyumeye devam eden biri kulak ve digeri burun yasli insanlarin bakin kulak ve burunlarina buyuktur. Kafatasinin buyumesi normal karsilanmaz. Ayrica inflamasyon kaynakli olabilir tabi buyumede ayrica sekil bozuklugu oluyor sac dokulmesi yasayan kisilerde baktigimizda kendimde farkediyorum dokulen yerler tas gii sert duyarsiz hissizlesiyor arti kimi yerler cukurlasip kimi yerler daha kabarik hal aliyor. Egitimlj kisilerde sac dokulmesi daha fazla belkide beyinde gerceklesen surekli ogrenme stress ve baski salgilanan hormonlar saclarida olumsuz etkiliyor. Kendimdeb ornek vermek gerekirse stressli donemlerde saclarim incelip daha hizli dokulmeler basliyor cansizlasiyor. Uzun suredir bos kaldigim da kafa derisine masaj yapiyorum onlere sakaklara hissiz tas gii bolgeler yumusadi biraz da olsun vertek ortak kisim da sert oraya masaj yapmak cok daha zor oluyor deriyi bukme acisindan . Sagliksiz kafa derisi sert ve elastikiyetini kaybeder bunu gozlemleyin kendinizde masaj tam cozum olmasada destek tedavi gibi dusunulebilir losyonlarla birlikte.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyin buyuk sigmiyodur icine ondandir belki bazilarimizin ) şaka bir yana vucudumuzda iki organ var omur boyu buyumeye devam eden biri kulak ve digeri burun yasli insanlarin bakin kulak ve burunlarina buyuktur. Kafatasinin buyumesi normal karsilanmaz. Ayrica inflamasyon kaynakli olabilir tabi buyumede ayrica sekil bozuklugu oluyor sac dokulmesi yasayan kisilerde baktigimizda kendimde farkediyorum dokulen yerler tas gii sert duyarsiz hissizlesiyor arti kimi yerler cukurlasip kimi yerler daha kabarik hal aliyor. Egitimlj kisilerde sac dokulmesi daha fazla belkide beyinde gerceklesen surekli ogrenme stress ve baski salgilanan hormonlar saclarida olumsuz etkiliyor. Kendimdeb ornek vermek gerekirse stressli donemlerde saclarim incelip daha hizli dokulmeler basliyor cansizlasiyor. Uzun suredir bos kaldigim da kafa derisine masaj yapiyorum onlere sakaklara hissiz tas gii bolgeler yumusadi biraz da olsun vertek ortak kisim da sert oraya masaj yapmak cok daha zor oluyor deriyi bukme acisindan . Sagliksiz kafa derisi sert ve elastikiyetini kaybeder bunu gozlemleyin kendinizde masaj tam cozum olmasada destek tedavi gibi dusunulebilir losyonlarla birlikte.
    Kafa derisinin tepesini bükmek imkansız bende

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    12. gunum bugun masajda, derim biraz daha rahatladigini hissediyorum. Masaji daha kolay yapabiliyorum ilerledikce. Bir iki ay sonra vertexi rahat bukebilirim her halde

Yeni Üye
    geçen seneden bu yana bariz kafa tası şekli değişikliği yaşıyorum tepesi üçgenleşiyor. ne kadar masaj yapsam da değişen bir durum yok yarın doktora gideceğim

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim de kelleşen bölgelerde özellikle tepe bölgesinde şekilde farklılık var üçgenleşiyor. diğer dökülen bölgelerde ise sertlik artıyor. sanki derinin altında hiçbir şey yokta sadece kemik varmış gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Arda13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen seneden bu yana bariz kafa tası şekli değişikliği yaşıyorum tepesi üçgenleşiyor. ne kadar masaj yapsam da değişen bir durum yok yarın doktora gideceğim
    Ne dedi hocam doktor?

Yeni Üye
    perşembeye ertelendi çok somut cevaplar alabileceğimi düşünmüyorum ama bir gelişme olursa bildireceğim burdan

İğnelemenin deri elastikiyetinde fayda sağladığını düşünüyorum. Sadece masajla zar zor bükülen deri, haftada 2 kez 1mm dermastamp sonucu daha çok gevşediğini hissediyorum. İğneleme yapan diğer arkadaşlar ne düşünüyor bu konuda?

Sayfa 1/2 12 SonSon