3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Saç ekimindeki tüm gerçekler hayaller sahtekarlar uyaniklar herşey

Saç ekimindeki tüm gerçekler hayaller sahtekarlar uyaniklar herşey

merhaba arkadaşlar öncelikle bu sitenin gerçekten alanında TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK SİTESİ olduğunu düşünüyorum.

İnanılmaz adeta PROFESÖR gibi çok ciddiyim tecrübeli bilgili arkadaşlar var sağolsunlar.Kurucusu Miracle ye teşekkürler helal olsun böylesine faydalı bilgili cesur dürüst bir ortamda bizleri buluşturduğu için.Bazı doktorların saç ekimi ve tedavisinde yazdıklarına çizdiklerine bakarsak onlar doktorsa eğer BURDAKİ ARKADAŞLAR PROFESÖR oluyor bana göre.
    Konumuz hakkında konuşulacak çok şey var fakat bu çok uzun bir yazı olurdu bu yüzden kısa ve net mizahi bir şekilde anlatmaya çalıştım ilerleyen zamanlarda ben ve diğer arkadaşların yorumlarıyla daha fazla tartışıp gerçekleri konuşacağız bu şekilde bilmeyen arkadaşlar bilinçlenecek umuduyla konumuza başlayalım.

SAÇ EKİMİ KELLİĞİN ÇÖZÜMÜ DEĞİL SADECE TEDAVİNİN ETKİLİ BİR PARÇASIDIR bana göre
    Saç ekimi yapan doktorların çoğu bilgisiz ve bilgisi olanlarda uyanıklık yapıyorlar diye düşünüyorum.Çünkü saç ekiminin ticari boyutu dünyada başka fakat Türkiye de çok daha başka daha büyük bir ticari boyutu olduğunu görüyoruz.Bu alanda çok büyük paraların döndüğünü çoğumuz biliyoruz ve bu bir müddet daha böyle gidecek taki bazı insanların bilinçlendiği ana kadar.

SAÇ EKİM İŞLEMİNİ KİMLER YAPIYOR
    -Sahtekarlar ve dolandırıcılar
    -Doktor olmayanlar
    -Doktor olanlar
    -Doktor olupta çoğu işlemi elemanlarına yaptıranlar
    -Merdiven altındaki bazı insanlar
    -Doktor olmayıpta doktordan daha iyi ekim yapanlar
    -Elemanlarına yaptırıp arada bir operasyon ortamına girerek tam greftler yerleştirilirken merhaba nasıl gidiyor varmı acı güzel olacak güzel diyen doktorlar
    -Clinik testlerle kanıtlanmamış tıp dünyasına sunulmamış ispatlanmamış teknikleri olduğunu savunan söyleyen uyanıklar
    -Bir şekilde Ün yapıp bunu kullanarak çok uçuk para isteyenler
    -Misafirperliği son derece üst düzey olan hatta hastanın bile ya çok ilgilendi çok iyi insan demesine kadar tabiki ilgilenecek ben baklava almaya gittiğimde bile nasılda karşılıyor beni pastaneci ben müşteriyim sen ise saç ektireceksin müşterinin kralısın 5-10-20-30-40 bin TL para alacak belkide senden
    -Finasçı minoxçu doktorlar(Ekim sonrası finas minox vs tedaviler önerip ekim sonucundaki başarıyı abartmak)
    -Gerçekten işini tam olmasada orta seviye diyebileceğimiz olarak yapanlar.
    -Umut vermeden kişiyi soymadan hastanın kendi talebi üzerine bile ekeceği grefti abartmadan ekim yapanlar

Neden iyi yapan kelimesini kullanmadım çünkü gerçekten bu işi tam olarak HAKKIYLA ÇOK İYİ YAPAN olduğunu düşünmüyorum en azından Dr Umar gibisi bence yok ülkemizde.En azından adam çok vahim zor vakaları düzeltiyor psikolojik sorun yapabilecek vakaları düzeltiyor önemli ekimleri var.

Peki kimler var kim yapıyor bu işi ülkemizde?Bence bizler hariç çoğu kişi yapıyor.

Ben mekanikçiyim arkadaşlar ense bölgesini manuel punch dediğimiz çok özel bir aletle delerimde o donör bölgeden tekli-ikili-üçlü greftleri kibar bir şekilde çıkartırımda.Miracle hocada ekimin en önemli aşaması olan kanal açma işlemini kibar bir şekilde gerçekleştirir.Moderatör arkadaşlarda doğallık için en uygun ön çizgi hattını belirler burdaki diğer üye arkadaşlarda açılan kanallara ön kısımlara tekli arka kısımlara doğru ikili ve üçlü olmak üzere greftleri kibar itina ile yerleştirir Ve son olarak burası çok önemli hasta morali için 2 tanede boyalı süslü cilveli bayan son pansumandan sonra hadi ne ektiysek bahtına bebeğimmm diyerek hastayı gönderir.
    Böylesine kibar ve böylesine itina ile ekim (kişinin açıklığı fazla yoksa donör bölgesi iyi ve ekilen greftlerin çoğu 2li ve 3 lü ise) 1 yıl sonra sonuç ekilenlerin hepsi tutmasada enaz %60-70 kesinlikle tutar.Finas ve minox diğer tedavilerlede kişinin kendi saçı güçlenip hacim kazanacağından ekim sonucu %90-95 başarılı gibi algılanır tabi yersen.

Ekim sonrası bu şekilde tedavileri tavsiye eden finasçı ve minoxçu ekimciler var buna karşı değilim tedaviye asla karşı değilim saç bakımı ve tedavisi hatta bir ömür boyu olmalı.
    ancak tedavinin güçlendirdiği veya çoğalttığı kişinin kendi saçlarıyla ekilenleri harmanlayıp bunu çok büyük bir başarıymış gibi göstermeleri heleki hadi doktor kendini övüyor sen neden bu yanlışa ortak oluyorsun övüyorsun abartıyorsun bazı forumlarda görüyorum belki cahilliğinden bilgisizliğinden tespit edemiyorsun.belki doktorun adamısın bilemem ama bir olaya bakış açısı dikkatlice bakmak kusur aramak tespit etmek çok önemlidir dedektif gibi bakıcaksın bazı olaylara.

Sizlere şaka gibi gelebilir örneklerim fakat böyle şeyler yaşandı ve halada var haberlere konu olmuştu merdiven altı yerler.Bu şekilde işler gördük ve şu anda bile var sadece biraz daha profesyonel oldular ifşa edildiler merdiven altından çıktılar.Bilmiyorum ama ya çok karışık ve kirli bu iş.ülkemizdeki asgari ücret ekonomi belli 1 saç köküne 2-3 avro çok be kardeşim.Ekonomi göz önüne alındığında o bazı reklamcı tarafçı forumlarda insanların ağzında 4000-5000 greftler yani çarpı 2-3 avrolar havada uçuşuyor.
    Hatta geçen tartıştım bir üyeyle ve kesinlikle bir doktorun adamıydı okadar belliydiki konuşmasından daha sonra 1 dk geçmedi admini geldi sitenin onuda tehdit ettim atarsan at dedim saygısız reklamcı tarafçılar berabersiniz dedim.Ağzımıda bozmadım bize yakışmaz ama çok tahrik etti beni neyse ülkemizdeki asgari ücretin ortalama 1500 tl olduğunu düşünürsek 1 greft 2-3 avro çok pahalı.Sanane ektirme ozaman demek başka birşey cahil adam karnın tok tabiki sanane dersin.Böylesine ekonominin olduğu bir ülkede bu paralara ekim ve bu paraların alenice konuşulması ve yurtdışından gelen hastalarla kendi halkına aynı fiyata bu işin yapılması YANLIŞTIR kardeşim.Ben yanlış diyorum aslında başka birşey dedim ama buraya böyle daha kibarca yazdım anladınız umarım.

Tabiki daha uyguna ekim yapanda var hatta yurt içi hastasına daha uygun fiyat verende var.Belki o paralara ekim yaptırabilecek kadar param yok veya saç ekimine karşıyım diye düşünenler olabilir ama hamdolsun o paralara ekim yaptıracak kadar maddiyatımda var belki biraz zorlayabilir beni ama var.2 defa saç ekimi yaptırdım saç ekiminede karşı değilim bu arada.

yurtdışında lraktaydım daha sonra yakın diye 1 ülke daha gezeyim dedim gittim irana oranında tadına baktım her türlü.geri geldim ıraka scoteer almıştım trafikte ağır kalıyordum daha sonra çok ucuz olduğu için suzuki gsxr 600 canavarını almıştım gerçekten çok zevkli ya binmeden anlayamaz insan camaro mustang dodge hepsiyle kapışıyordum geçiyordum hepsini.daha önce 4-5 ülkede daha bulunmuştum ordaki insanlar ne olursa olsun çok mutlular.
    uzun yıllardır fitness yapıyorum zaten.hayatta başka zevklerde var arkadaşlar belki zengin insana 10-15 bin avro verip saç ektirmek dokunmaz ama son parasını biriktirip böyle şeylere verenlerde vardır bence yazık.dikkatli olsunlar iyi araştırsınlar daha uyguna aynı kalitede ekim yapanlarda var ekimde yaptırmış olsanız kesinlikle tedavi bırakılmamalıdır.tedaviyi sadece dökülmeyi önlemek değilde saçların canlı kalın parlak olması için bunuda düşünmek lazım.çünkü ilerleyen yaşlarda saçlarda yaşlanabiliyor cansızlaşıyor hacim kaybediyor.çok sıç saçlı insan gördüm yaşı ilerlemişdi ama saçı adamın kendisinden daha fazla yaşlanmıştı bu yüzden tedavi bakım gerekli.büyük bir maddiyatıda saça verecek değiliz başka şeylerede maddiyat ayırmak gerekli bence.herşeyin en iyisini en pahalısını en lüksünü en kalitesini istememek lazım bence bazen rahat olmak lazım.

AZ PARAYLA DAHA ÇOK MUTLULUK BUNU BAŞARMAK LAZIM kendinize iyi bakın arkadaşlar.
    -2 defa saç ekimi
    2. ekim 20 gün oldu bu yüzden topikal olarak 3 aydan sonra minoxidil ekleyeceğim

--ilk 3 aylık tedavim--
    -finas günde 1 mg
    -dutas haftada 1-2 defa
    -biotin günde 10 mg
    -vegetal silica günde 2 kapsül
    -omega 3 hergün 2 kapsül
    -b6-b12 hergün
    -faramat hergün (kan yapıcı demir içerikli)
    -konazol şampuan haftada 2 defa
    -vichy dercos şampuan hergün (yatıştırıcı özellikli sülfatsız şampuan ekimden sonra doktor tavsiyesi)
    -duşta kafa masajı 10 dk hergün

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çevremde iki farklı insan iki farklı yere saç ekimi yaptırdı ve olumsuz sonuç aldılar. Sebebi ben biliyorum ama ne arkadaşlarım ne de ekimi yapan kişiler durumun hala farkında değiller. Ekim sonrası aylarca oral ve topikal takviye uygulamak gerekiyor, ekim bittikten sonra herşeyi bırakıp saç çıkmasını beklemek kumardır. Ekim adı altında piyasada birçok kasap dolaşıyor, bu yüzden bu site Türkiye'nin en büyük sitesidir. Ekim yapan birçok kişiden daha bilgisi insanlar topluluğu var.
    Konu Violator tarafından (30.11.2017 Saat 10:18 ) değiştirilmiştir. Sebep: (( * ))
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çevremde iki farklı insan iki farklı yere saç ekimi yaptırdı ve olumsuz sonuç aldılar. Sebebi ben biliyorum ama ne arkadaşlarım ne de ekimi yapan kişiler durumun hala farkında değiller. Ekim sonrası aylarca oral ve topikal takviye uygulamak gerekiyor, ekim bittikten sonra herşeyi bırakıp saç çıkmasını beklemek kumardır. Ekim adı altında piyasada birçok kasap dolaşıyor, bu yüzden bu site Türkiye'nin en büyük sitesidir. Ekim yapan birçok kişiden daha bilgisi insanlar topluluğu var.
    Saç ekimi sonrası süreç bencede çok önemli fakat ekim sonrası kullanılan ilaçlar tedaviler bence ekilen saçlara çok büyük fayda sağlamaz.heleki tek başına biotin kullanılarak fayda beklemek hayalden öteye gidemez veya sadece prp ve buna benzer uygulamalarında açıkçası ekilen saçlara çok faydası olacağını düşünmüyorum.

Ancak enaz benim imzamdaki gibi bir tedavi ekilen saçlara %5-10 belki fayda sağlayabilir ayrıca ekim yapılan bölgedeki kişinin kendi saçlarının şoka uğraması ve bu şoku en iyi şekilde enaz kayıpla atlatmasına iyi tedavilerin fayda sağlayabileceğini düşünüyorum.Ve yine ekim sonrası uygulanan iyi bir tedavinin belki ekilen saçların hani biraz daha kısa zamanda çıkmasını sağlayabilir.
    -2 defa saç ekimi
    2. ekim 20 gün oldu bu yüzden topikal olarak 3 aydan sonra minoxidil ekleyeceğim

--ilk 3 aylık tedavim--
    -finas günde 1 mg
    -dutas haftada 1-2 defa
    -biotin günde 10 mg
    -vegetal silica günde 2 kapsül
    -omega 3 hergün 2 kapsül
    -b6-b12 hergün
    -faramat hergün (kan yapıcı demir içerikli)
    -konazol şampuan haftada 2 defa
    -vichy dercos şampuan hergün (yatıştırıcı özellikli sülfatsız şampuan ekimden sonra doktor tavsiyesi)
    -duşta kafa masajı 10 dk hergün