Sayfa 15/15 İlkİlk ... 5131415
147 sonuçtan 141 ile 147 arası

Konu: Genç arkadaşlara bir umut işiği olmasi temennisiyle

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 2. dönem tedavimle ilgili bazı gözlemlerimi aktarmaya çalışacağım 13 / 06 / 2017 ( ilk dönem tedavim 20 / 07 2014- 15 / 01 / 2016 ) bunu yaparken ilk dönem tedavimde yaptıklarım fakat şu anda yapmadıklarım ve ilk dönem tedavimde yapmadıklarım fakat şu anda yaptıklarım şeklinde tecrübe endeksli bir anlatım olacak
    Birkaç gün önceki bir paylaşımımda da söylemiştim şu anki tedavimden önceki tedavime göre çok daha hızlı ve başarılı bir sonuç almaya başladığımı
    1-Minox-Ru - önceki tedavimde de vardı,
    2-Miracle losyon - önceki tedavimde aldactone vardı şu anda saf spironolactone var cyproterone acetate vardı şu anda da var,
    3-Şmp.a cyproterone acetate ekleme - önceki tedavimde yoktu şu anda şmp. kafada 4-5 dkk bekletip öyle duruluyorum,
    4-Kafein etken olarak elma sirkesiyle kendi yaptığım tentür şeklineki kafeini kullanıyorum - önceki tedavimde yoktu,
    5-Isırgan-nane(kuru)at kuyruğu(kırkkilit otu)-biberiye-yeşilçay tentürü-önceki tedavide yoktu,
    6-Balayam ve scalp masajı;tırnak sürtme bazan günde 3 10'ar dkk bazan 2 ama mutlaka hergün 1 10 dkk,scalp masaj bazı günler 40 dkk ama mutlaka 20 dkk hergün günde 1 defa bu da bu dönemde uyguladığım bir yöntem,
    7-Bebe şmp kullanmaya başladım bu dönemde,önceden sebamed antihairloss kullanıyordum,
    8-Son durulama suyuna karbonat ekliyorum bir müddet sonra da karanfilli suyla tekrar durulyorum,önceden uyugulamıyordum,
    9-Soğan-sarımsak losyonu uyguluyorum önceki tedavilerimde yoktu,
    10-Sabah kahvaltıdan ort. 45 dkk önce 1 t.k çörek otu çiğneme 7-8 yıldır 6-8 ay arası uyguladığım bir tedavi yöntemi,
    11-Sabah kahvaltıdan 1 saat önce elma sirkesi-limon suyu ve çiçek balı karışımı,
    12-Zerdeçal karışımı;bir kase doğal yoğurt içerisine 1t.k kökten öğüttüğüm zerdeçal,1 t.k daneden öğüttüğüm siyah üzüm çekirdeği,1 ç.k daneden öğüttüğüm k.biber,1 ç.k hakiki maraş pul biberi,yarım limon suyu yalın haliyle ya da zenginleştirilmiş haliyle önceki tedavimde hiç düzenli devam ettirememiştim,
    13-Isırgan-at kuyruğu-taze nane-yeşil çay-lavanta karışımlı çay günde 3-4 kupa ve çiğ kabak çekirdeği-önceki tedavimde sadece yeşil çay ve k.çekirdeği vardı,
    14-Henüz yeni başladığım günde 7 zeytin-1 incir-1 hurma ve üzerine 1 ç.k kadar üzerlik tohumu, bu formülden çok umutluyum nedense sanki vücut devresini tamamlayan bir işlevi var bu formülün,sadece hislerim.

Abi bukadar şeye nasıl zaman ayırıyorsun.Hiç birşey yapmadan sırf bunlarla uğraşmak gerekir.Aksatmadan yapmak çok zor oluyordur.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joecarol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bukadar şeye nasıl zaman ayırıyorsun.Hiç birşey yapmadan sırf bunlarla uğraşmak gerekir.Aksatmadan yapmak çok zor oluyordur.
    Zorlanıyorum,kolay olmuyor ama aklıma yatan bu tedavi metodunu inatla uygulamaya çalışacağım.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Biz de o bahsettiğiniz insanlar gibi bir hayat tarzı benimsesek saçlarımız düzelir mi? insanların bir kısmı hiçbir şekilde saç sorunu yaşamıyor zaten bunu ilk defa öğrenmiyoruz, bizler saç problemi yaşayanlar olarak bu derdimize bir çare arıyoruz, o dediğinizi de denedim yaklaşık 1,5 sene saçlarım için hiçbirşey yapmadım ve yine son 1 senedir sağlıklı beslenme adına da hiçbirşey yapmadım ve sonuç tam bir hüsran.
    hocam tedaviyi bırakınca yine eski haline mi dönüyor saçlar?

Yeni Üye
    Teşekkürler hocam değerli yorumun için bu forumda birbirimize destek olarak bugünlere geldik ia sonucu görmeden de tedaviyi bırakmak yok ,hatta şöyle söyleyeyim belki ru ile istediğim sonucu alsam bile bu losyonun krem formunu bir ömür boyu kullanırım diye düşünüyorum,çünkü hem yan etkisi yok hem de gerçekten uygulaması çok kolay ve saçları daha da dolgun gösteriyor.
    hocam hangi losyonun kremi?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cesmi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam hangi losyonun kremi?
    Ketoral krem(1 tüp) azelderm krem 1/2 tüp karıştırıp bu karışıma da saf spiro ya da aldactone(bazen diane35 de) ekliyordum o dönem ve bazen de dutasrerid, bahsettiğim karışım bu.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Merhabalar ben soğan sarımsak elma sirkesi ve zeytinyağı mix ve sebamed anti hair loss ile seyrelen saçlarıma tedavi yapmayı düşünüyorum daha doğrusu etkili yöntem ve tedavileri araştırıyorum en azından bu konufa mesafe alana kadar.. imzanızdaki 1.mixi nasıl hazırlayabilirim ve nasıl uygulama mı önerirsiniz

Yeni Üye
    Merhaba arkadaşlar 2. dönem tedavimle ilgili bazı gözlemlerimi aktarmaya çalışacağım 13 / 06 / 2017 ( ilk dönem tedavim 20 / 07 2014- 15 / 01 / 2016 ) bunu yaparken ilk dönem tedavimde yaptıklarım fakat şu anda yapmadıklarım ve ilk dönem tedavimde yapmadıklarım fakat şu anda yaptıklarım şeklinde tecrübe endeksli bir anlatım olacak
    Birkaç gün önceki bir paylaşımımda da söylemiştim şu anki tedavimden önceki tedavime göre çok daha hızlı ve başarılı bir sonuç almaya başladığımı
    1-Minox-Ru - önceki tedavimde de vardı,
    2-Miracle losyon - önceki tedavimde aldactone vardı şu anda saf spironolactone var cyproterone acetate vardı şu anda da var,
    3-Şmp.a cyproterone acetate ekleme - önceki tedavimde yoktu şu anda şmp. kafada 4-5 dkk bekletip öyle duruluyorum,
    4-Kafein etken olarak elma sirkesiyle kendi yaptığım tentür şeklineki kafeini kullanıyorum - önceki tedavimde yoktu,
    5-Isırgan-nane(kuru)at kuyruğu(kırkkilit otu)-biberiye-yeşilçay tentürü-önceki tedavide yoktu,
    6-Balayam ve scalp masajı;tırnak sürtme bazan günde 3 10'ar dkk bazan 2 ama mutlaka hergün 1 10 dkk,scalp masaj bazı günler 40 dkk ama mutlaka 20 dkk hergün günde 1 defa bu da bu dönemde uyguladığım bir yöntem,
    7-Bebe şmp kullanmaya başladım bu dönemde,önceden sebamed antihairloss kullanıyordum,
    8-Son durulama suyuna karbonat ekliyorum bir müddet sonra da karanfilli suyla tekrar durulyorum,önceden uyugulamıyordum,
    9-Soğan-sarımsak losyonu uyguluyorum önceki tedavilerimde yoktu,
    10-Sabah kahvaltıdan ort. 45 dkk önce 1 t.k çörek otu çiğneme 7-8 yıldır 6-8 ay arası uyguladığım bir tedavi yöntemi,
    11-Sabah kahvaltıdan 1 saat önce elma sirkesi-limon suyu ve çiçek balı karışımı,
    12-Zerdeçal karışımı;bir kase doğal yoğurt içerisine 1t.k kökten öğüttüğüm zerdeçal,1 t.k daneden öğüttüğüm siyah üzüm çekirdeği,1 ç.k daneden öğüttüğüm k.biber,1 ç.k hakiki maraş pul biberi,yarım limon suyu yalın haliyle ya da zenginleştirilmiş haliyle önceki tedavimde hiç düzenli devam ettirememiştim,
    13-Isırgan-at kuyruğu-taze nane-yeşil çay-lavanta karışımlı çay günde 3-4 kupa ve çiğ kabak çekirdeği-önceki tedavimde sadece yeşil çay ve k.çekirdeği vardı,
    14-Henüz yeni başladığım günde 7 zeytin-1 incir-1 hurma ve üzerine 1 ç.k kadar üzerlik tohumu, bu formülden çok umutluyum nedense sanki vücut devresini tamamlayan bir işlevi var bu formülün,sadece hislerim.
    Ben bunu her yerde söyluyorum sac dokülmesi beslenme vitamin alakası yok tinerciler baliciler sokakta yasayan lara bakiniz kafalarini yagmur yagarsa temizlenenlere bakin kıldan kafalari suratlari gözükmuyor

Sayfa 15/15 İlkİlk ... 5131415