Sayfa 3/3 İlkİlk 123
23 sonuçtan 21 ile 23 arası

Konu: Genç yaşta Antiandrojen kullananlar dikkat!

Alıntı gqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence genci yaşlısı yok ,30 yaşındayım ,androcur kullandım oral , 6 aydır tedavim devam ediyor , yavaş yavaş sperm üretmeye başladım , sertleşme problemi hala devam...Saç saç derken erkekliğinizi kaybetmeyin uzak durun
    Arkadaş haklı. Aman millet siz siz olun anti androjen hic bir hap kullanmayin. Bakin Post Finasteride Syndrom PFS denen birşey var. Buna sadece finasterid degil butun anti androjenler sebep oluyor. Bazılarında kalıcı yan etkiler oluşuyor. Dunya capında onaylı 15 bin vaka ve 60 intahar vakası olduğu bilinmekte. Mesele sadece erkeklikte değil bütün bağışıklığınız kas sisteminiz nörolojik işlevleriniz zarar görüyor üstüne üstlük erkekliğiniz. Hele ki genç yaşta olanlar katiyen uzak durmalı. Ingilizceniz var ise propeciahelp.comu ziyaret edin bir araştırın. Bir kac tel sac icin kesinlikle hayatinizi mahvetmeyin. Kullammayin kullananlarida uyarin. Ilac sektoru sagliniza degil paraya onem verir.

Saçları dökülen genç arkadaşlar sizleri çok iyi anlıyorum. Toplum baskısı ve kusursuz olma duygusu saçları dökülenlere ağır psikolojik bir baskı uyguluyor. Erkeklerin saçlarının dökülmesi %90 genetikdir. Vucudumuzdaki testestorunun aktif hali olan DHT nin 20 li yaşlardan sonra saçı inceltip dökmesidir. Buna karşı her yerden çokca rahat alabileceginiz hap olarak topikal olarak anti androjen ilaçlar mevcut. Bu ilaçları kullanmayın. Dht sadece saç dökmek için var değil
    Vucudumuzda onlarca görevi var. Bu ilaçlarda yan etkileri hemen belli olmaz yavaş yavaş geri dönüşü olmayabilen yan etkilere maruz kalırsınız. Dunyada bu ilaclardan muzdarip binlerce insan var 3 5 saç için. Post Finasteride Syndrom PFS olarak geçer ve sadece finadterid degil butun anti androjenler sebep olur. Ingilizceniz varsa propeciahelp.comu arastirin. Pfs yan etkilere bakın bazı insanlarda spor duzenli beslenme ile gecse bile ki tam olarak eskisi gibi olamiyorsunuz bazi insanlarda gecmiyor. Dunyada 15bin bilinen hasta ki bu bildirilmis olanlar eminim daha fazladir 60 da tescil edilmis intihar vakasi bulunmakta. Anti androjenler beyin fonsiyonlarinizi, vucut kaslarinizi, ureme organinizi ciddi hasarlar birakarak saç çıkartıyor. Kullananlar hemen etkilerini gormediklerinden kisiden kisiye degisen hormon seviyelerinden bu ilaclari masum saniyor. Uyarıyorum sagliyiniz sacinizdan onemli degil birakin dokulsun.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kullandığım ilaçlardaki yan etkileri soyleyim. Bana birsey olmaz ya da sacım çıksın da yan etkisi önemli değil diyen kisiler icin uyari veya basiniza neler gelebileceği ile ilgili bilgilendirme. Oncelikle finasterid kullandım. 1.25 mg olarak 4 aylik periyodlarla sonra birakip tekrardan devam ettim. Yan etkilerin geçmesi için jinekomastiye egimliyse vucud tipiniz kilo aldinizda gogusunuz yaglaniyorsa bu tip vucud yapisinda kesinlikle jinekomastiye sebep veriyor. bu en basit yan etkileri. Arti brainfog yasiyorsunuz bu ne demek diyenler için açıklayım, andan kopuyorsunuz ornekmvermek gerekirse telefonda biriyle konusuyorsunuz bir kac saniye dalip ne hangi konuda konustugunuzu unutabiliyorsunuz. Genel unutkanlikta yapiyor. Ben asiri unutkan oldum mesela bir seyi bir dakika once bir yere koyuyorum ve yerini unutuyorum ya da dalginlik. Finasterid oral ilaclardan yan etkisi en hafiflerinden. dDiane 35 , androcur bunlar gorebioeceginiz en agir yan etkili ilaclar, Androcur veya diane 35 kullanan birinin sağlıklı arac kullanmasi neredeyse imkansiz. Unutkanlik asiri kilo alma vucudda ve yuzde ödem yuzunuz de poponuz balon gibi şiser ic organlara zarari da cabasi prostatinizi fazla kuculttugu icin mesane baskisi yuzunden çişinizi fazla tutamazsaniz sık idrara çıkarsıniz. Kas kutleniz erir asiri yorgun ve bitkinlik bes dakika yuruseniz yorulursunuz. Asiri terleme cok kisa suredd yaglanmam bu yaglari eritmesi de cok zor testo oraninizi cok dustugu icin evli ya da iliskisi olan birinin kullanmasi durumunda zaten basina gelecekleri soylememe bile gerek yok o birliktelik fazla surmez zaten erkek olarak gorevlerinizi yerine getiremezsiniz. Diane 35 kesinlikle mideye zarar veriyo surekli mide bulantisida yapar. Bundedigim yan etkileri kadinlar kullandigindada goruluyor yabanci forumda kadin uye de ayni yan etkileri gormus yuzde asiri sisme muhtelen yaglanma ve odem balon gibi sisiyor yuzunuz. Asiri kilo alma yaglanma jenokmasti erkek kullanicilarda cok asiri yazin tshirt gomlek giyemezsiniz memeniz o sekilde yaglanip buyudugunde. Erkek beyninve kadin beyni farkli hormonlarla calisiyor siz bu ilaclarla bunu degistirmeyr calisinca yapay olarak beyinde error veriyor.Asiri duygusallik ve depresiflik. saciniz komple ciksa bile o psikooojiyoe rahatlayip kendinizi iyi hissetmeniz imkansiz oyle soyleyi,m. Vucudda egzema tarzi seylerde cikiyor karaciger de yaglanmada yapiyor ve bir cok degisim daha yan etki daha var simdilik bu kadarini yaziyorum. Kullanirim diyen arkadaslar icin bilgilendirme ve uyari amaclidir. Işin birde diger farkli psikolojik durumu var sac dokulmesi fiziksel olarak kendinizi ihi hissetmemeniz asosyal ve enerjinizin dusmesi bunlar stress kaynakli tabi stresste bunlar kadar vucudunuza ve beyninize zarar verir. Bir kere kendinizi motive edecek birseyler bulun bu dusunme tarspzinizi degistirmek olur , spor olur, psikolojik destek olur arkadaslarinizla vakit gecirmek olur bir hobiniz olur sizd iyi gelecek birseyler bulun. Bunuda en iyi kendiniz bilirsiniz. Maddi gucunuz yetiyorsa yurtdisina veya farkli sehir bolge neyse tatile gidin. Modunuz degissin. Cunku bos kaldiginizda veya sosyal bir cevreniz de yoksa surekli olumsuz durum neyse hayatinizda ina yogunlasirsiniz. Bu sac dokulmesi olur. Farkli ,duygusal olaylar travmalar olur. Herkesin hayati ve yasadigi seyler farklilkk gosterir. Olayin sadece sac dokulmesiyle ilgili degil aslinda saciniz farken dokulmezkemde farkli konulari kafaniza takiyordunuz uzuluyordunuz cozum ariyordunuz. Hatirlamaya calisin. Inanin insanin sacinin dokulmesinden cok daha buyuk sorunlar yasayan kisiler var. onlara sorsaniz saci varsa sacinin dokulmesi mi yoksa bu dertle ugrasmak mi emin olun sacinin dokulmesini tercih ederdi. Sac dokulmesk ileri yaslarda pek sorun edilmesee daha 20 li yasin basindaki arkadaslar yasadiginda travma daha buyuk oluyor bende 20 yasinda sacim dokulmeye basladi sizi anliyabiliyorum. Herkese saglikli gur saclara kavusursunuz umarim.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123