Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

Konu: Ne tip olduğunu anlamadığım saç dökülmesi konusunda yardımlara ihtiyacım var.

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tepe bolgen de acilmalar basliyor. Genetik bir tip oldugunu düşünüyorum. Ilerleyen zamanlarda 1 yil 2 yil bisey diyemiyorum kesin ama şakaklarında iceri dogru acılacak.
    Forumdaki tedavileri oku. Guzel bir yol izle. sakın ola gaza gelip anti androjen kullanma.
    neden anti androjen kullanma dediniz hocam?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamin yaşı 19.. 19 dan buyuk olsa bile tavsiye etmiyoruz
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Bana gayet normal bir saç gibi geldi 30 yaşındayım ben. Benimde saçlarım seninkiler gibi dümdüz aynı seninkiler gibi abuk subuk bi sivrilme var sağında ve solunda çocukluğumdan beri böyleydi saçlarım biraz uzayınca dipleri asla görünmez ama saçımı senin kadar kısa kestirsem benim kafamda görünür öyle.

Öncelikle insanların dalgalı saç ile düz saç arasındaki farkı anlamaları gerekiyor. Düz saçların dipleri görünebilir hatta yaşlandıkça seyrelebilirde kellik ise ayrı birşey. Misal benden çok daha az saçı olan çevremde kişiler var ama biraz saçları dalgalı olduğu için saçları yoğun görünüyor. Benim saçlarım bide sarı. Dediğim gibi seninle aynı saç tipine sahibiz ve bende vertex bölgesinde hiçbir açılma mevcut değil. O kadar kısa ve dik olan her saç o şekilde görünür ideal olan budur. Tabi saçların çok sık olsaydı o zaman görünmezdi ama oda 10 kişiden 1 inde olur.

Hemen aceleyle karar vermeyin kimse kâhin değil benim çevremde 50 yaş üstü binlerce kişi var nakliyecilik yapıyorum bi görseniz bu adamın saçları nasıl dökülmemiş diyeceğiniz yüzlerce kişi vardır.
    Burda şakaklar biraz geri çekildiği an kel kaldım diyor herkes ama bakıyorum 50 yaşındaki adamın şakakları 30 yaşındaki ehliyetinde de tıpatıp aynı ne ileri gitmiş ne geri gitmiş kalmış öyle.

Saçlar yaşlandıkça doğal olarak seyrelik 10 yılda %10 saçını kaybetmesi bir erkeğin doğaldır. Zamanla saçlar azalır 40-50 yaşında hala çok gür saçı olan insanlar sadece şanslı insanlardır. Saçlarınız seyreliyor diye hemen kel kalıcam demenize lüzum yok. Bi sakin olun bi takip edin saçlarınızı günlük dökülmelerinizi vs takip edin

Sayfa 2/2 İlkİlk 12