4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Lisede et yemediğimden saçlarım dökülmüş olabilir mi ?

Lisede et yemediğimden saçlarım dökülmüş olabilir mi ?

Arkadaşlar ben küçüklükten beri et yemekleri pek yemem. Sadece köfte,lahmacun,kebap yani kıyma yiyebiliyorum sadece. Haşlanmış tavuk-kırmızı et asla yiyemiyorum. Malum kıyma yemeklerini de çok yiyemiyoruz sürekli. Ben lise 1 deyken hep böyleydi bu. Şuanda da böyle gibi bir türlü haşlanmış et tarzı yemekler yiyemiyorum.

182 boyunda 89 kiloyum. Yağ oranım %20. 18 yaşındayım. Üniversite sınavlarına hazırlandığımdan spor yapamıyorum. Kısmetse yazın başlayacağım. B12 vitamini miktarım 344 çıkmıştı. Bu nasıl bir sayı sizce ? İyi mi ? Ben araştırınca internetten bu değerin 900'lü bir şey olması gerekiyormuş. 900 altında olursa B12 eksikliği oluyormuş. Acaba bu yüzden saçım yıllardır dökülüyor olabilir mi ?

Solgar b12 hap kullanmaya başladım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Et yememek büyük bir eksik, d vitamini için gerekli

Moderatör
    referans değerler b12 için 800 civari diye biliniyor artık.sürekli kırmızı et yemek de zararlı hiç yememek te.hafta da 1-2 ideal.asıl önemli olan mevzu dışarıdan alınması gereken esansiyel amino asitler.bitkiseller de tamamı bulunmamakla beraber karısım yapılırsa günlük alım sağlanabilir.Hayvansal olarak özgür tavuk yumurtası,şirden mayalı olgunlaştırılmış peynir,hafta da bir iki sakatat yemek fayda sağlayacaktır.
    Solgar dil altı b12 başarılı bir ürün.bitirdikten sonra bir kaç ay ara verin tekrar ölctürün.
    b12 kaynaklı dökülme ise yapbozun bir parçası olabilir ancak
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Benim b12 190 larda çıktı sen düşün seninki nekadar düşük referans değeri 400 dü benimkinde...