Sayfa 1/17 12311 ... SonSon
167 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zix Saç Dökülmesinde Yeni Potansiyel Tedavi ?

Moderatör

Zix Saç Dökülmesinde Yeni Potansiyel Tedavi ?

Hair Loss: SuperZix II - A Homemade Topical That Can Compete with the Big Boys
    Evet arkadaşlar Zix merkezinde B6 ve Çinko bulunan doğal yan etkisiz bir dht bloker yan etkisizliğinin sebebi ise karışımdaki b6 ve çinkonun zaten vücutta bulunması.Yukarıda konun orijinal formülü var TheZixCreator Joe'nun hazırlamıs oldugu Zix formülasyonu site de onun zaten lazer falan da satılıyor ayrıca zix kiti de satılıyor isteyen oradan alıp hazırlayabilir store'dan bakabilirsiniz burada paylaşmaya izin verdiği için tekrar teşekkürler.
    Gerekli malzemeler:
    120mg B6(Benexol ile hazırladım ben bir tablette 250mg var)
    220mg Çinko sülfat(Zinco 220 kullandım 50mglik elemental içeren 40 kapsül olanı 50mg olması 4,5 kapsül o zaman diye düşündürmesin 50mg olan elemental çinko her bir kapsülde 200mg çinko sülfat var 1 kapsül yeterli yani)
    100-120ml distille su
    birkaç damla polisorbat80 (şart değil polisorbat ama isteyen olursa ebayden aldıgım kaynagı verebilirim hesaplıydı)
    etil alkol(açıkcası etil alkolun ne kadar konması gerektiğinden emin değilim evde etil alkol ppg karısımı vardı 15ml koydum ondan isterseniz %20 etil alkol kullanabilirisiniz sanırım totalde)
    Hazırlanışı:
    1 tablet benexol ve 1 kapsül zinco 220yi distille suda eritin, etil alkolü ekleyin varsa polisorbattan birkaç damla ekleyin 1-2gün bekletin ve kullanın süzme işlemi gerekmez kalıntı olmuyor zaten birer kapsül koyuyoruz
    Diğer forumlarda kullananlarda önce bir dökme oluştugundan bahsetmişler
    Şimdi arkadaşlar b6-çinko-azelaik asit üçlüsünün %90-100 dht inhibite ettiğiyle ilgili çalışmalar var fakat zixe azelaik asit konmaması şiddetle tekrarlanmış çözeltiyi bozacagı düşüncesiyle fakat zixten 15dakika önce azel uygulanmasına bir şey dememiş ben başlayalı birkaç gün oldu henüz yorum yapmak için erken fakat kronik dökülme kaşıntısına iyi geliyor diyebilirim azeli bir şakaga uyguluyorum deneme amaçlı hayırlsıyla ilerleyen zamanda fotografları da eklerim gelişme olursa başlangıc fotograflarımı çektim
    Konu piranha tarafından (04.10.2014 Saat 00:46 ) değiştirilmiştir.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hair Loss: SuperZix II - A Homemade Topical That Can Compete with the Big Boys
    çinko b6 ve azelaik asitin karıştırılmasıyla yapılacak inhibitör arayışımda 2006larda felan yabancı forumlarda baya bahsi geçmiş ve resimler silindiği için görememiş olsam da başarılı oldugu yazılmıs hatta bazı fotograflara sahtedir denmiş karışımı yapan bu arkadaşın sitesini buldum formülün nasıl yapılacagını anlatmıs başta adminler olmak üzere kimyasaldan ve nereden bulunacagından anlayanlar bu maddeleri nerden bulabilir veya bulabilir miyiz bakabilir misiniz
    Zinc sulfate: Solgardan alacagın çinko kapsüllerin içindeki toz bence en mantıklısı(Solgar bana güvenilir geliyor, o yüzden marka yazdım yoksa farketmez)

Pyridoxal - 5- phosphate: Kendisi de söylemiş zaten B6 vitamini oldugunu. Bu da yine güvenilir bir markadan kapsül şeklinde alınabilir

Polysorbate 80: Ben bunun emülsiyonlaştırıcı olduğunu okumuştum. Çeşitli markalarla piyasada mevcut. Örneğin ''Akoline SL''

Distilled Water: Distile su. Eczanelerde mevcut, saf suyla karıştırmamak gerekiyor,eczacılar bu da olur bu da diyorlar ama öyle değil

Ethyl Alchol:Etil alkol yine eczaneden temin edilebilir

HairMuck olayı biraz ilginç, yine distile su,gliserin,polysorbate ve BHT tamam. Ama mısır yağı ile betasitesterol demiş. Ki bu betasitesterol en yoğun olarak Prostagood adlı ilacın içinde var(Abdiibrahimden bir doktorla görüşmüştüm ordan biliyorum).Kabak çekirdeği ekstreleri de betasitesterol açısından zengin diye biliyorum,ama yeterli olur mu bilinmez..

İnşallah az da olsa yardımcı olabilmişimdir kardeşim..Güzel bir konu bence, çünkü yorum yapanlar arasında etkili sonuçlar alanlar mevcut. Üzerinde durulmalı
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zinc sulfate: Solgardan alacagın çinko kapsüllerin içindeki toz bence en mantıklısı(Solgar bana güvenilir geliyor, o yüzden marka yazdım yoksa farketmez)

Pyridoxal - 5- phosphate: Kendisi de söylemiş zaten B6 vitamini oldugunu. Bu da yine güvenilir bir markadan kapsül şeklinde alınabilir

Polysorbate 80: Ben bunun emülsiyonlaştırıcı olduğunu okumuştum. Çeşitli markalarla piyasada mevcut. Örneğin ''Akoline SL''

Distilled Water: Distile su. Eczanelerde mevcut, saf suyla karıştırmamak gerekiyor,eczacılar bu da olur bu da diyorlar ama öyle değil

Ethyl Alchol:Etil alkol yine eczaneden temin edilebilir

HairMuck olayı biraz ilginç, yine distile su,gliserin,polysorbate ve BHT tamam. Ama mısır yağı ile betasitesterol demiş. Ki bu betasitesterol en yoğun olarak Prostagood adlı ilacın içinde var(Abdiibrahimden bir doktorla görüşmüştüm ordan biliyorum).Kabak çekirdeği ekstreleri de betasitesterol açısından zengin diye biliyorum,ama yeterli olur mu bilinmez..

İnşallah az da olsa yardımcı olabilmişimdir kardeşim..Güzel bir konu bence, çünkü yorum yapanlar arasında etkili sonuçlar alanlar mevcut. Üzerinde durulmalı
    evet yardımınız için teşekkürler teoride gayet işe yarar bir tedavi gibi duruyor fiyatı da cüzi oldukça ama prostagood dediğiniz kafamı kurcaladı kabak çekirdeği ekstresi tamam ama prostagood eklersek dutaslı losyon gibi olur gibi onun haricinde etken maddeler dogal oldugundan libidoda yan etki yapmasa gerek birkaç kişi bunu kurcalarsak 3. bir losyon üretebiliriz sanırım diğer 2sine ek

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet yardımınız için teşekkürler teoride gayet işe yarar bir tedavi gibi duruyor fiyatı da cüzi oldukça ama prostagood dediğiniz kafamı kurcaladı kabak çekirdeği ekstresi tamam ama prostagood eklersek dutaslı losyon gibi olur gibi onun haricinde etken maddeler dogal oldugundan libidoda yan etki yapmasa gerek birkaç kişi bunu kurcalarsak 3. bir losyon üretebiliriz sanırım diğer 2sine ek
    Prostagood aslında tamamen bitkisel bir kapsül sayılabilir, fakat reçeteli satılan ilaçlar arasında abdiibrahim tarafından üretilmesi sebebiyle. yani prostagood özünde çok güçlü bir saw palmetto ekstresi ve içeriğinde sağlam betasitesterol var. Oranı düşük bir b.sitesterolle verim alınabileceiğini zannetmiyorum. Bir de şuna bakabilirsin betasitesterol için, güvenilir bir marka. http://www.gnc.com/Source-Naturals-M...uctId=10978241

Tabi ayrıca bu etkenlerin oranlarını iyi ayarlamak lazım, oranlarla ilgili bir açıklama göremedim yüzde şeklinde yani
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Moderatör
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prostagood aslında tamamen bitkisel bir kapsül sayılabilir, fakat reçeteli satılan ilaçlar arasında abdiibrahim tarafından üretilmesi sebebiyle. yani prostagood özünde çok güçlü bir saw palmetto ekstresi ve içeriğinde sağlam betasitesterol var. Oranı düşük bir b.sitesterolle verim alınabileceiğini zannetmiyorum. Bir de şuna bakabilirsin betasitesterol için, güvenilir bir marka. Source Naturals® Mega Strength Beta Sitosterol - SOURCE NATURALS - GNC

Tabi ayrıca bu etkenlerin oranlarını iyi ayarlamak lazım, oranlarla ilgili bir açıklama göremedim yüzde şeklinde yani
    evet oranlara erişemedim henüz fakat yayınlayan evde yapması kolay ucuz vs dediğine göre tarifi de vardır bir yerde muhtemelen zaten çinkonun fazlası saça zararlı oldugundan üst limiti ayarlamamız sorun olmaz sanırım ama alt limidi bulmak lazım oranları aramak lazım neden konusu aktif değil onu anlayamıyorum açıkca sonuç alanlar olmus

Bir arkadaşımız denerse harika bir kaynak ve ilk literatür olur. Yanetki sıfıra yakın olmakla birlikte finas ve diğer hormon etkenlerine karşı harika bir alternatif olabilir. Buna birde pgd2 inhibitor konur ve güzelde olur.

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşımız denerse harika bir kaynak ve ilk literatür olur. Yanetki sıfıra yakın olmakla birlikte finas ve diğer hormon etkenlerine karşı harika bir alternatif olabilir. Buna birde pgd2 inhibitor konur ve güzelde olur.
    formülün oranlarını bulmak uğraştıracak gibi başta aklımdaki sarımsaklı çinkolu şampuanıma benexol ve bir şekilde azelaik asit eklemekti olaylar bambaşka bir duruma geldi

miracle
    Guest
    formülün oranlarını bulmak uğraştıracak gibi başta aklımdaki sarımsaklı çinkolu şampuanıma benexol ve bir şekilde azelaik asit eklemekti olaylar bambaşka bir duruma geldi
    net bir literatür dozlamasi olmayan etkende ölçünüz günlük oral dozu scalpa sürmek ölçüsünde olsun bu emilim orani ile hem yetmekte hemde yanetki yada doz aşımı acisindan da güvenli sınırlarda tutacaktır sizi

Moderatör
    Alıntı SaciminDoktoru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    net bir literatür dozlamasi olmayan etkende ölçünüz günlük oral dozu scalpa sürmek ölçüsünde olsun bu emilim orani ile hem yetmekte hemde yanetki yada doz aşımı acisindan da güvenli sınırlarda tutacaktır sizi
    yalnız etkenler arasında çinko oldugundan bir süre sonra saça zarar verme durumu varmıs sanırım ki çinko fazlasının saça zararı var öte yandan ilk kullanımlarda saça faydalı denilmiş kafam kazan oldu yazı okumaktan

Moderatör
    http://www.regrowth.com/hair-loss-fo...per-zix-ii-73/ galiba buldum 8. yorumda felan sanırım yorumda dökülmemi hemen kesiyor bırakınca geri dökülüyor diyen olmus, dökülmede etkili oldugunu fakat saç çıkarmadıgını söyleyen olmus, saç dökülmesini durdurmus fakat incelme yaptı diyen olmus birkaç ay sonra imiş ben bunun çinkonun artmasıyla ilişkilendirdim muck felan bir ürün var onun özel yapım oldugunu sanıyorum ama tam formülasyon yakın gibi açılımını bilmediğim bazı kimyasallar var onlarla ilgili açıklama yapabilirseniz makbule geçer o kadarını anlamıyorum

Sayfa 1/17 12311 ... SonSon