Sayfa 9/17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
167 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: Zix Saç Dökülmesinde Yeni Potansiyel Tedavi ?

Yeni Üye
    umarım hocam sizde ilerleme görürsem bende başlarım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haftalık çekiyordum da bu hafta aksattım, o kısımda çok kısa saç vardı zaten normalde de, yani görmek biraz zor olabilir. bakalım umarım etkilidir hocam.
    Hocam bu şekilde mi uyguluyorsunuz hala?

Zix losyon (15 ml distile su, 5 ml etil alkol, 1 Zinco kapsül ve 1/3 Benexol tablet, esans için 5 damla lavanta yağı) (Günde 2 kez yaklaşık 1 ml)

SaçımınDoktoru Üyesi
    haftalık çekiyordum da bu hafta aksattım, o kısımda çok kısa saç vardı zaten normalde de, yani görmek biraz zor olabilir. bakalım umarım etkilidir hocam.
    Güncelleme var mı hocam?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkesten herkese farklı etki gösterir, kendiniz başlamanız önemlidir burada herkes böyle etken denese uçmuştuk şimdiye başkasından sonuç ummak yerine kendiniz deneyimleyiniz bende işe yaramayan sizin çözümünüz bile olabilir.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    herkesten herkese farklı etki gösterir, kendiniz başlamanız önemlidir burada herkes böyle etken denese uçmuştuk şimdiye başkasından sonuç ummak yerine kendiniz deneyimleyiniz bende işe yaramayan sizin çözümünüz bile olabilir.
    Deneyeceğim. Merak ettiğim etkenleri değiştirmişsiniz onu sorcaktım böyle mi daha iyiydi yoksa lavanta ve benexol olan mı acaba?

koku olayı dışında pek bir farkını göremedim açıkçası
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

arkadaşlar formülde yanlış ölçüm yapmışım medicago p5p 20 ml için 1 kapsül değil de 2,5 kapsül olacak lakin ben hala 1 kapsülle devam edeceğim sanırım, bayağı açıldım ekonomik olarak, daha azelderm bile ekleyemedim okul kitap vb. derken

ekstra bir ara ketoral kremi azelderm ve voltaren ile de denemek isterim hatta içine b6 ve çinko da çözmeyi düşünüyorum ama krem formunda saçlı deriden çok saça sürüyormuşum ziyanmış gibi geliyor ama bakalım, bir şekilde şu tedaviyi oturtacağım her 4 günde bir tekrar hazırlıyorum zix olabildiğince taze olsun bari b6 eksikliğini ordan kısayım diye. ayrıca benexol de eklerdim de kokusu çok ağır hiçbir şey bastırmıyor, önerilerinize açığım yani yine ilk kareye döndüm

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar formülde yanlış ölçüm yapmışım medicago p5p 20 ml için 1 kapsül değil de 2,5 kapsül olacak lakin ben hala 1 kapsülle devam edeceğim sanırım, bayağı açıldım ekonomik olarak, daha azelderm bile ekleyemedim okul kitap vb. derken

ekstra bir ara ketoral kremi azelderm ve voltaren ile de denemek isterim hatta içine b6 ve çinko da çözmeyi düşünüyorum ama krem formunda saçlı deriden çok saça sürüyormuşum ziyanmış gibi geliyor ama bakalım, bir şekilde şu tedaviyi oturtacağım her 4 günde bir tekrar hazırlıyorum zix olabildiğince taze olsun bari b6 eksikliğini ordan kısayım diye. ayrıca benexol de eklerdim de kokusu çok ağır hiçbir şey bastırmıyor, önerilerinize açığım yani yine ilk kareye döndüm
    Hocam benim eczacı tanıdığım dipte kalan pötürleşmeleri süzebilirsin diyor yardımcı maddeymiş ben onu süzmeye taktım acaba süzsek mi çinko zaten karışıyormuş ? Siz naneyağı koyunca o pötürleşmeler üst kısma takılıyor mu ? Ben nane koyunca yukarı çıkmaya başlıyor onlar gazozdaki baloncuk misali anlayamadım , naneyağını çok koyuyorum sanırsam
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benim eczacı tanıdığım dipte kalan pötürleşmeleri süzebilirsin diyor yardımcı maddeymiş ben onu süzmeye taktım acaba süzsek mi çinko zaten karışıyormuş ? Siz naneyağı koyunca o pötürleşmeler üst kısma takılıyor mu ? Ben nane koyunca yukarı çıkmaya başlıyor onlar gazozdaki baloncuk misali anlayamadım , naneyağını çok koyuyorum sanırsam
    köpürüyor gibi değil mi süzmeyin zix emülsiyonmuş tam çözünmüyor ama penetrasyon için yeterli sanırım. ek böyle kolay ucuz ulaşımı olan güvenli bilimum etkenlleri araştırıyorum bakalım belki destek sağlarız bilgili üyeler yardımcı da olursa güzel veri olur foruma. etkenlere bütçesi olmayıp miracle gibi losyonlardan uzak durmak isteyen vardır tabi ki miracle çok iyi bir tedavi ama daha az hormonal etkileşimli bir şey bulunursa güzel kombinle yeni losyonlar üzerine çalışılabilir bence

SaçımınDoktoru Üyesi
    köpürüyor gibi değil mi süzmeyin zix emülsiyonmuş tam çözünmüyor ama penetrasyon için yeterli sanırım. ek böyle kolay ucuz ulaşımı olan güvenli bilimum etkenlleri araştırıyorum bakalım belki destek sağlarız bilgili üyeler yardımcı da olursa güzel veri olur foruma. etkenlere bütçesi olmayıp miracle gibi losyonlardan uzak durmak isteyen vardır tabi ki miracle çok iyi bir tedavi ama daha az hormonal etkileşimli bir şey bulunursa güzel kombinle yeni losyonlar üzerine çalışılabilir bence
    Evet hocam , naneyağını %3 civarı yapınca hepsi uçuyor , nane yağını tek başına %5 kullandım saç folüküllerindeki hareketlenmeyi hissettiriyordu düzenli kullanımda , saç biraz daha canlı gibi ama şakak gerilemesini durdurmadı malesef zix+naneyağı , hocam benim eczacı tanıdığım bu arada nişasta diyor o parçacıklar için bir hafta süzerek kullanayım diyorum.Çinko sülfat monohidrat suda çözünür bir etken b6 da aynı şekilde , ben saw palmetto eklemek için ayrıyetten toz ekstratını aldım saw palmettonun ve reishi mantarının fakat onlar çözülmedi etil alkolun içinde , buradan zix süper yapmak isteyenler için yazayım sepe natural toz ekstratı çözünmüyor
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Sayfa 9/17 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon