Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
79 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Delirmek üzereyim sorun ne sizce?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebum bir bağılılik yaniti derken hocam? Ek olarak Hayır ne testi yaptıracağım tam olarak ya da testleri?
    Vücut bağışıklık siteminin bir yanıtı yani.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı cevo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ogecmis olsun ayni sorun bende de var.kafami kasidigim zaman tirnak arasi tuz tanesi gibi donmus sert sebumlar ve beyaz toz ile doluyor.prof a gittm dermotolog bakti sd dedi blue cap samp.ve bir karism verdi eczanede hazirtlattm 1 hafta falan kullandim kortizon icerdgi icin sampuana devam ettim yaglanmayi kesmedi tipki sizinki gbi bir durumum var yaqa bere kabuk v.s yok tepe bolgesinde kasinti donmus sebum ve beyaz toz semtomlar bunlar.akla gelebilece her sampuani kullandm sonuc alamadm Allah yardimcimiz olsun tek yaptigm 3 yada 4 ayda bir kazitmak cok iyi geliyor kisa sureligine dokulme de duruyor ama deri eski haline gelince dokulme dvm ediyor
    Beslenme kaynakli hocam bence yani tepe bölgesi sadece dediğiniz gibi seyrelip tekrar doluyor. Bir cözümu olmalı yani yenilen bir şeyle alakalidır. Ara ara azıyor cünkü bazen cok rahat oluyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vücut bağışıklık siteminin bir yanıtı yani.
    Süt çok mantıklı geldı hocam 1 hafta kesip bakacağım. Cünku süt vs.. içince yaglanma %50 artiyordu bi de yarim yagli veya tam yagli iciyordum baya arttiriyordu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı cevo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ogecmis olsun ayni sorun bende de var.kafami kasidigim zaman tirnak arasi tuz tanesi gibi donmus sert sebumlar ve beyaz toz ile doluyor.prof a gittm dermotolog bakti sd dedi blue cap samp.ve bir karism verdi eczanede hazirtlattm 1 hafta falan kullandim kortizon icerdgi icin sampuana devam ettim yaglanmayi kesmedi tipki sizinki gbi bir durumum var yaqa bere kabuk v.s yok tepe bolgesinde kasinti donmus sebum ve beyaz toz semtomlar bunlar.akla gelebilece her sampuani kullandm sonuc alamadm Allah yardimcimiz olsun tek yaptigm 3 yada 4 ayda bir kazitmak cok iyi geliyor kisa sureligine dokulme de duruyor ama deri eski haline gelince dokulme dvm ediyor
    Ek olarak sizde herhangi bir kelleşme veya aşiri seyrelme durumu oldu mu hocam?

SaçımınDoktoru Üyesi
    İnflamasyon un 4 ana bulgusu. Rubor-tumor-calor-dolor. Yani kızarıklık şişlik sıcaklık ve ağrı

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süt ve süt ürünleri igf-1'den dolayı sebum salgısını arttırabilir bu akneylede çok yakından ilişkilidir sütü tamamen kesin ve gözlemleyin nasıl gidiyor ayrıca bağışıklık sistemi hastalıklarının çoğu bence bağırsakla alakalıdır tavsiyem bir süre gluten yemeyin ve sabah kalkar kalkmaz öğütülmüş keten tohumu ve kefir tüketin kahvaltı yerine kolon temizliği için, besin alerjiniz varsa fodmapler gibi bunlarıda detaylı araştırmanız gerekebilir benim görüşüm bunlar.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yeni Üye
    Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnflamasyon un 4 ana bulgusu. Rubor-tumor-calor-dolor. Yani kızarıklık şişlik sıcaklık ve ağrı
    hepsinden muzdaribim çok doğru. en yoğun saç kaybını kulaklarım alev alev yanarken yaşadım ve kulak arkası bezeleri kendimi bildim bileli şiştir. sebebini anlayamadığınız anormal ısıya dikkat

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süt ve süt ürünleri igf-1'den dolayı sebum salgısını arttırabilir bu akneylede çok yakından ilişkilidir sütü tamamen kesin ve gözlemleyin nasıl gidiyor ayrıca bağışıklık sistemi hastalıklarının çoğu bence bağırsakla alakalıdır tavsiyem bir süre gluten yemeyin ve sabah kalkar kalkmaz öğütülmüş keten tohumu ve kefir tüketin kahvaltı yerine kolon temizliği için, besin alerjiniz varsa fodmapler gibi bunlarıda detaylı araştırmanız gerekebilir benim görüşüm bunlar.
    Hocam zaten sabahları chia tohumlu ketan tohumlu muzlu sütlu kahvalti yapiyordum sütu cikardim diğer 3üne devam edeceğim. Ekmek yemiyorum hazır gıda yemiyorum. Seker tüketmiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çözümu nedir peki hocam? İnflamasyon azaltmasi icin balik yagi selenyum vs.. tuketiyorum katkisi olur mu? Bugunden itibaren sut urunlerini ve yumurtayi birakiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar sağolun yorumlar icin süt ürünlerini birakmayi denedim bir ara fakat sütü biraktim peynir yogurt yedim ondan dolayı aslinda hic birakmamişim. Bugünden itibaren süt ürünlerini kesiyorum. 1 2 hafta sonra detayları yazacağım. Ekmek vs.. zaten tüketmiyorum ne yiyorsam not alıyorum su andan itibaren

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler