Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
79 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Delirmek üzereyim sorun ne sizce?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sadece başin arka kısmında ağrı var ama tepe bu saç döneri olan kısımda yani androjen olsa önlerde de olur başka yerde de olur. Ben oralarda sivilce çıkınca tırnakla söküyordum deri altı iltihabından da süpheleniyorum dermatologlara bir ton para veriyorum 5 dk bakıp gönderiyor onlara da güvenemiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kaşıntıdan ziyade bir şeyler geziyor sanki kafamda bit falan yok anneme kontrol ettirdim böyle igne ucu kadar kepek ve tirnak arasina dolan beyaz tortu var bazen sadece tepe bölgem dokununca aciyor hani bir yere carparsin ezilir morarir onun hafif acısı olur ya o şekilde

SaçımınDoktoru Üyesi
    Abi düzenli selenyum sülfit içerikli bir şampuan kullanmadim dökulme yapar diye bazi forumlarda felaket dökulme yapti yaziyordu ben de daha hafifleri olan pirdolin ve türevlerini kullanmaya başladim. Dermatologa gittim sebore demisti fakat bende belirli yerlerde var bu meret bazen cok rahatliyo bazen azıyor mesela dikkat ettim süt tüketince azıyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hayir wax sprey hicbir sey kullanmıyorum. Sadece ısırgan kaşinti alsin diye o kadar. Geçmiste yag vs.. kullandim ama

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Laktoz intelronsı olabilir dostum sende bunu ya bir lab ortamında ya da 3-4 gün süt ürünleri tüketmeyerek (yoğurt istisna) sonrasında 2-3 bardak süt tüketerek kendini test edebilirsin karın ağrısı ya da belirttiğin yakınmalar oluyor mu kendini gözlemleyebilirsin,ayrıca temelde yatan sebep bu olsa da belirtiler SD gibi duruyor Ozan35 arkadaşımız güzel tavsiyelerde bulunmuş uygulamaya çalış onları.
    Ek olarak hocam bu dökülen sac döklerimde igne ucu kadar sert kepek var sebore gecici dökülme yapar diyorlar dogru mudur? Günde 2 bardak yesil cay iciyorum saglikli besleniyorum hazir seyler yemem insulin direncinden oturu cok makarna pilav vs.. de yemem meyveye bile dikkat ederim. Son 10 gundur balik yagi aliyorum antioksidanla 1.5mg ek olarak kardiyo yapiyorum 2 3 günde bir sebze smoothileri hazirlayip iciyorum. Bundan 1 2 sene once yaglar karistirip sacima suruyodum yumusasin diye onlarin bir sey birakma olasiligi nedir? Enflamasyon gibi geldi bana bendeki cunku mesela kulaklarim yaninca basimin kasinan yerinde isi artişi oluyor. Süt içinde hazimsizlik oluyor evet kafamdaki kasinti da artiyor yaglanmam da artiyor fakat tüm bunlara sebep olan süt urunleri olabilir mi? Gunde 0.5 l süt 1 koca dilim peynir 1 kase yogurt yerim. Ek olarak aloe vera surunce vs.. 5 10 dakika da olsa o bolge inanilmaz rahatliyor. Sakallarim uzayinca sakalimda kaşiniyor biraz fakat arkadaslarim yeni cikan sakallar kalinlasiyo falan ondandir diyor. Yuzumde gogusumde herhangi bir yerimde kizariklik yok. Bi de saçlarim çok sert ve cok kiriliyor dokulen saçlarin kirik oldugunu nasil anlarim mesela bazi saclarin ucu L seklinde olmus. Bu beyaz tortu arastirdim sebum zararsiz diyorlar fakat asirisinin mutlaka zarari vardir köklere yapisiyor sonucta bu beyaz tortu ben kendimi bildim bileli var asil sorun tepemdeki agrimsi olay bir seyler geziyor sanki ama bit yok. Sacimda sivilce vs.. cikinca tirnakla onlari sokerdim bi ara tepede zonamdan dolayi 10 gun yikamayica saclari iltihap vs.. kapmis olabilir mi? Süt olayina ara verdim bugunden itibaren kac gunde anlarim sutten kaynaklanip kaynaklanmadigini

Sebum bir bağılıklık yanıtıdır metabolizma bir şeyi atmak istediğinde dahada artar salgılanması. Saç durumunuz nedir ? sistemik bir allerjinin yansıması buna androjende dahil olabilir test vs yaptırdınız mı ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sebum bir bağılıklık yanıtıdır metabolizma bir şeyi atmak istediğinde dahada artar salgılanması. Saç durumunuz nedir ? sistemik bir allerjinin yansıması buna androjende dahil olabilir test vs yaptırdınız mı ?
    Sebum bir bağılılik yaniti derken hocam? Ek olarak Hayır ne testi yaptıracağım tam olarak ya da testleri?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saç durumum genel itibariyle iyi hocam şakaklar geriledi fakat olgunluk gerilemesi gibi duruyor yani babam kel tamamen değil tabi ama amcalar dayilar da kel yok ne anne tarafinda ne baba tarafinda

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bi de ek olarak hocam saçıma alove vera sürünce veya kardiyo yaparken su içinde kalınca çok rahatlıyorum dediğim gibi genel olaral sadece tepemde ağrı ve bir şey dolaşiyor hissi var bi de bahsettigim şeyler. Enflamasyon ya da deri alti iltihabi olabilir mi hocam? Herhangi bir kizariklik vs.. yok

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ogecmis olsun ayni sorun bende de var.kafami kasidigim zaman tirnak arasi tuz tanesi gibi donmus sert sebumlar ve beyaz toz ile doluyor.prof a gittm dermotolog bakti sd dedi blue cap samp.ve bir karism verdi eczanede hazirtlattm 1 hafta falan kullandim kortizon icerdgi icin sampuana devam ettim yaglanmayi kesmedi tipki sizinki gbi bir durumum var yaqa bere kabuk v.s yok tepe bolgesinde kasinti donmus sebum ve beyaz toz semtomlar bunlar.akla gelebilece her sampuani kullandm sonuc alamadm Allah yardimcimiz olsun tek yaptigm 3 yada 4 ayda bir kazitmak cok iyi geliyor kisa sureligine dokulme de duruyor ama deri eski haline gelince dokulme dvm ediyor

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler