7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Saç ekiminden sonra ne kullanmaliyiz

Saç ekiminden sonra ne kullanmaliyiz

merhaba arkadaşlar.
    34 yaşındayım

Ben 1.5 yıl önce 3500 kök saç ekimi yaptırmıştım fakat ekilenlerin yarısı çıktı diyebilirim.Kel değildim zaten (burdan kel arkadaşları özellikle selamlıyorum ALLAH yardımcımız olsun) kel olmaya adaydım fakat şimdi aday adayı oldum her nekadar ekilenlerin hepsi çıkmasada alnım geniş değil ve buda görsel olarak çok kötü durmuyor.

şu an itibariyle başka bir doktorda 2. ekimimi yaptırdım 3000 kök.
    tam 1 hafta oldu.daha profesyonel olduklarını söyleyebilirim.ekim yapan doktor bizzat kendisi manuel motorla donör bölgeden alımı yaptı.
    bilenler bilir aslında saç ekimindeki en önemli aşama donör bölgeden kök almaktır.bunuda türkiyedeki doktorların %5 ancak kendisi yapıyor bu işi.
    konuşulucak çok şey var ekimle ilgili çok tecrübeler yaşadım.

resimler paylaşırım sonra fakat ben ekimden en iyi sonucu almak istiyorum bunun için neler kullanabilirim???
    tecrübeli tecrübesiz tüm arkadaşlar yorum yapabilir.merak etmeyin saçları gürleştirince kaçıp gitmem bu forumdan.şimdiden teşekkürler herkese

ilk 3 ay kullanmayı düşündüklerim
    -solgar biotin günde 2 defa (5 mg)
    -solgar vegetal silica günde 2 defa
    -finas günde 1 defa (1mg)
    -b6 ve -12 hergün
    -omega 3-6-9 hergün
    -hafif kafa masajı

toplam 6500 kök ekilmiş, baya fazla değil mi

fotoları koyarsan iyi olur herkesin bilgi edinmesi açısından ve bilgili kişiler daha iyi cevaplar verirlerdi ss'lere göre

SaçımınDoktoru Üyesi
    doktorunuzun onerdigi birseyler vardir ekimden en az uc ay topikal birsey kullanilmamasini oneriyorlar bildigim kadariyla. donor bolgeniz bayaga saglam demekki 6500 kok alinmis seyrelme varmi arka tarafta
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

çok değil 2-3 ekim daha yapmayı düşünüyorum çok saçım olsun istiyorum saç çok çok önemli gerçekten.
    saçlarım ince telli.donör alanda hep tekli çok az ikili var.ve sarı saçlıyım.bu yüzden istediğim sıklığı yakalayamıyorum1.5 yıl önce yaptırdığım 3500 ekimden %50 ancak verim alabildim.3500 ekildiğinide düşünmüyorum ve hepside çıkmadı.

ilk 3 ay kullanmayı düşündüklerim
    -solgar biotin günde 2 defa (5 mg)
    -solgar vegetal silica günde 2 defa
    -finas günde 1 defa (1mg)
    -b6 ve -12 hergün
    -omega 3 hergün
    -dutas haftada 1 veya 2
    -konazol şampuan haftada 1 veya 2
    -feramat kansızlık ilacı günde 1
    -hafif kafa masajı

3 aydan sonra tedaviye ekleyeceğim topikal olarak minox kesinlikle kullanmak istiyorum kanlanma iyi yapsın ekimden maximum sonuç almak istiyorum.6 aydan sonra miracle losyonuda eklemek istiyorum.

evet haklısın topikal bende 3 aydan önce kullanmıycam doktorumda öyle söyledi zaten.evet seyrelme çok var ensemde fakat belli olmuyor.donör bölgem hiç sağlam değil aslında buna rağmen hala 2 ekim daha düşünüyorum enseyi tüketip daha sonra farklı şekilde enseyi doldurmak.

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam sağlıklı beslenmeyi atlamayın, saçın sigortası sağlıklı karaciğerdir

haklısın zaten uzun zamandır vücut geliştirme sporuyla uğraşıyorum bu yüzden beslenmeye önem veririm.kaliteli protein karbonhidrat ve yağlar.