Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxidilmax ile ilgili bilginiz varmı?

Yeni Üye Custom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Minoxidilmax ile ilgili bilginiz varmı?

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ismim yiğit 30 yaşımdayım ve son zamanlarda saçlarım kenarlardan baya döküldü alnım genişledi.

Uzman bir saç ekim doktoruna gittim muayene etti ve ekim son noktadır senin şu an için ekime ihtiyacın yok benim tavsiyem kendimde kullanıyorum ve çok çok etkili bir ürün olan Minoxidilmax kullanman.

Bende ufak bir araştırma yaptım ve ürünü üreten abd li siteyi buldum fakat hangisi bana uygun onu bilemiyorum.

Ürünler grubunda;

Minoxidil+Finasteride ve Minoxidil+Azelaic Acid ler var bunlar hakkında bir düşünceniz varmıdır?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Custom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım ismim yiğit 30 yaşımdayım ve son zamanlarda saçlarım kenarlardan baya döküldü alnım genişledi.

Uzman bir saç ekim doktoruna gittim muayene etti ve ekim son noktadır senin şu an için ekime ihtiyacın yok benim tavsiyem kendimde kullanıyorum ve çok çok etkili bir ürün olan Minoxidilmax kullanman.

Bende ufak bir araştırma yaptım ve ürünü üreten abd li siteyi buldum fakat hangisi bana uygun onu bilemiyorum.

Ürünler grubunda;

Minoxidil+Finasteride ve Minoxidil+Azelaic Acid ler var bunlar hakkında bir düşünceniz varmıdır?
    Saç durumunuzu göremediğimiz için çok sağlıklı yorum yapmak zor ama Amerika genelde big 3 dedikleri minoxil-finasteride-ketokonazol 3 lüsünü kullanıyor. Minoxile azaleik asit de atılıyor emilimin artması ve antiinflamatuar olmasından dolayı.

Yer
    İstanbul
    https://ibb.co/eH6tyG

Saçlarım bu şekilde ve cok ince telli.

Benim merak ettigimde +finansteride olanlardan mi yoksa +azelaic olanlardanmı

Doktorun bana tavsiye ettiği:

https://www.minoxidilmax.com/Minoxidil-with-Finasteride

SaçımınDoktoru Üyesi
    BEN YENİDEN kirkland minoxil aldım azelaik asit alıyoruz arkadaşlarla forumdan azelaik asitle kullanıp faydasını gorursem yazıcam buraya
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç durumunuzu göremediğimiz için çok sağlıklı yorum yapmak zor ama Amerika genelde big 3 dedikleri minoxil-finasteride-ketokonazol 3 lüsünü kullanıyor. Minoxile azaleik asit de atılıyor emilimin artması ve antiinflamatuar olmasından dolayı.
    Hocam ben bu konuyu pek anlayamadım o yüzden size burda sorayım. Azelaik asit'in atılmasının nedeni Minoxil'in döngü yapmasının önüne geçmek için mi? Yani minoxil bu yüzden mi döngüye giriyor? Vücut ona karşı bir direnç oluşturuyor ve bunada inflmasyon deniliyor? Minoxil de artık etki edemediği için saçlar dökülüyor. Doğru mudur hocam?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mecevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben bu konuyu pek anlayamadım o yüzden size burda sorayım. Azelaik asit'in atılmasının nedeni Minoxil'in döngü yapmasının önüne geçmek için mi? Yani minoxil bu yüzden mi döngüye giriyor? Vücut ona karşı bir direnç oluşturuyor ve bunada inflmasyon deniliyor? Minoxil de artık etki edemediği için saçlar dökülüyor. Doğru mudur hocam?
    Azaleik in bazı çalışmalarda görevleri farklı olmasına rağmen finastan bile daha iyi etki ettiği görülmüş DHT blocker görevi varsa (ki o çalışmada yan etkisiz tip1 tip2 blockladığı söyleniyor) döngüye de olumlu etkisi olabilir. Ben de ilk defa toz formunu minox ile kombineli kullancam. Eğer döngü inflamasyondan kaynaklıysa düşünceniz hiç de mantıksız gözükmüyor.

Yer
    İstanbul
    Valla ne diyim pek bilgim yok ama Finasterid’in bilinen bazı yan etkileri;

İktidarsızlık
    Cinsel isteğin azalması
    Sperm sayısının azalması
    Jinekomasti (Erkeklerde göğüs büyümesi)
    Orta kulak iltihabı
    Kilo artışı

bi kaç siteden benzer yazı okudum tabi bu Finasterid maddesini sizler daha iyi bilirsiniz ama ben Minoxidil %15 +Azelaic Acid %5 ten yanayım açıkçası korktum

Ürün linkteki ürün tavsiye edermisiniz?
    https://www.minoxidilmax.com/minoxid...azelaic-acid-5

Topikal finasterid mikro ve kişiye özel dozlaması dışında topikalde de aynı yanetkileri gösterecektir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Topikal finasterid mikro ve kişiye özel dozlaması dışında topikalde de aynı yanetkileri gösterecektir.
    Miracle hocam ben azelaikli minox. yanında ise sülfürik asit elseve karışımı kullanmak istiyorum bu kadar asitin bir zararı elbette ki olucaktır sizce nasıl bu etkiyi azaltabilirim?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle hocam ben azelaikli minox. yanında ise sülfürik asit elseve karışımı kullanmak istiyorum bu kadar asitin bir zararı elbette ki olucaktır sizce nasıl bu etkiyi azaltabilirim?
    Kafandaki bütün saçları yakmak mı istiyorsun ? Sülfirik asit ne Allah aşkına

Sayfa 1/2 12 SonSon