Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Seboreik Dermatit (Yağlı Egzama) Saç Dökermi ?

Yeni Üye Tahsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seboreik Dermatit (Yağlı Egzama) Saç Dökermi ?

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konuda iki tip görüş var bazıları dökmez bazıları döker diyor. Benim başıma gelense saçlarım gözle görülmüycek şekilde 2-3 yıldır dökülüyordu, son 1 yıldır bir agresif dökülme yaşadım saç derim belli olmaya başladı bu süreçte saçımda seborik dermatit de oluştu sizce bu denli agresif dökülme yaşamamın nedenlerinden biride seborik dermatit olabilirmi, bir diger yandanda bu hastalıga yıllardır sahip olan bir arkadaşım var ama dökülmesi yok sizin bu konuda tecrübeleriniz ve düşünceleriniz nelerdir? Bir diger sorum ise saçında seborik dermatit olup da miracle minoxil gibi forumdaki topikal tedavilerden sonuç alan varmı yeni saç çıkışı gözlemleyebilen varmı çünkü bu hastalıkla ugraşırken saçınıza süreceginiz çogu losyon bu hastalıgı azdıra biliyor yada bir süre iyi gelen tedavi tekrar işlevsezleşebiliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seboreik dermatit, Erkek tipi dediğimiz dökülme var ise dökülmeyi hızlandırabilir. onun dışında doğrudan bir sebep olduğunu düşünmüyorum.

Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seboreik dermatit, Erkek tipi dediğimiz dökülme var ise dökülmeyi hızlandırabilir. onun dışında doğrudan bir sebep olduğunu düşünmüyorum.
    Bu düşünce bir tecrübedenmi geliyor hocam biraz daha acsaydınız keşke; yani yetersiz beslenme gibi süreci hızlandıran bir etken mi diyorsunuz hocam ozaman erkek tipi dökülmeyi bloke eden tedavileri kullandıgımızda seboreyide dökülme adına durduruyoruzmu ?

evet tecrübenin dahi etkisi vardır bu düşüncemde. Erkek tipi dökülmeyi bloke edersen elbette dökülmeyi durdurabilirsin. seborenin etkisi agresifliğe neden olabiliyor.

Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet tecrübenin dahi etkisi vardır bu düşüncemde. Erkek tipi dökülmeyi bloke edersen elbette dökülmeyi durdurabilirsin. seborenin etkisi agresifliğe neden olabiliyor.
    evet hocam sanırım bendede böyle oldu, peki siz hem sebore hemde erkek tipi dökülme için nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz?

Bu konuda yokmu başka tecrübesi fikri olan?

Alıntı Tahsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet hocam sanırım bendede böyle oldu, peki siz hem sebore hemde erkek tipi dökülme için nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz?
    erkek tipi dökülme için birçok tedavi uyguladım/uyguluyorum. forumda da mevcut bu tedaviler, ben şuanda geçiş mevsiminde dermaroller dışında bir tedavi uygulamıyorum. sebore için ise çörek otu yağını önerebilirim.

Yağlı egzama için ısırgan otu kürünü öneririm.Günde 20-30 fıs sıkıyorum. Hem saçım daha geç yağlanıyor hem de kaşıntı azalıyor.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustafadgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağlı egzama için ısırgan otu kürünü öneririm.Günde 20-30 fıs sıkıyorum. Hem saçım daha geç yağlanıyor hem de kaşıntı azalıyor.
    Elma sirkesiyle yapılan ısırgan tentürü çok daha kesin sonuç verecektir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı mustafadgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elma sirkesiyle yapılan ısırgan tentürü çok daha kesin sonuç verecektir.
    Bu iki kürü nasıl kullanmayı öneriyorsunuz beyfendiler, ayrıyetden seyreltilmeyen elma sirkesi cilde kızarıklar yapıyor sizce böyle kullanılması uygunmudur?

Sayfa 1/2 12 SonSon