Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
42 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: çörek otundaki timokinon maddesi pgd2 inhibitörü çalışması

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rahman1642 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günde 2000mg alıyorum 10gundur uzun surelı kullanımda bellı olacaktır dokulmeye faydası .
    Koruyucu hekimlik açısından miktar doğru hocam,herhangi bir tedavi için kullanılacaksa 2 misli alınabiliyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çörek otunu anlık kahve değirmeninde öğütmek kaydıyla karışımın güzel muzdarip hocam aksi takdirde hem midede tam olarak erimiyor hem de bağırsakları çizme rsiki var.
    Evet çok sert bi yapısı var aktarda öğütme makinesi var alırken söylüyüm de öğütsün. Şeyi yazmayı unuttum üzüm çekirdeği de var yemesi çok sıkıntı bunu da öğütsek faydası gitmez dimi?

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet çok sert bi yapısı var aktarda öğütme makinesi var alırken söylüyüm de öğütsün. Şeyi yazmayı unuttum üzüm çekirdeği de var yemesi çok sıkıntı bunu da öğütsek faydası gitmez dimi?
    Bir kahve değirmeni alın hocam ben o şekilde tüketiyorum kullanmak istediğim tohumları bütün olarak alıyorum evde kendim öğütüterek yoğurda bala ya da pekmeze karıştırırak....çörek otunun ömrü birkaç dkk mesela içeiğindeki bileşimler havayla temas ettikten kısa bir süre sonra toksidite olmaya başlıyor,biraz abartı gelebilir ama zerdeçali bile kök halinde alıp önce bulgur değirmeninde öğütüyorum ardından kahve değirmeninde toz haline getirip 1-2 aylık kullanım miktarı kadar öğütüp öyle saklıyorum ama inanlmaz bir rayihası oluyor piyasadakilere göre.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Bir kahve değirmeni alın hocam ben o şekilde tüketiyorum kullanmak istediğim tohumları bütün olarak alıyorum evde kendim öğütüterek yoğurda bala ya da pekmeze karıştırırak....çörek otunun ömrü birkaç dkk mesela içeiğindeki bileşimler havayla temas ettikten kısa bir süre sonra toksidite olmaya başlıyor,biraz abartı gelebilir ama zerdeçali bile kök halinde alıp önce bulgur değirmeninde öğütüyorum ardından kahve değirmeninde toz haline getirip 1-2 aylık kullanım miktarı kadar öğütüp öyle saklıyorum ama inanlmaz bir rayihası oluyor piyasadakilere göre.
    Çok çok teşekkür ederim cemil hocam bakıyım hemen netten

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok önemli bir faktör değil aktar meselesi önemli olan gözünüzün önünde sıkması, kastettiğim oydu,bir ara ben de almayı düşünmüştüm Alibaba'dan o pres ten.Çörek otu yağını bir bu şekilde tüketin bir de piyasa ürünlerinden deneyin ne demek istediğimi anlarsınız arkadaşlar.
    onunde dandik bir türü hijyen koşullarına uygun olmayarakta sıkabilir piayasadaki aktardan alınan bir çörek otu yağın analizleri çok dramatik bir şekilde timokinon yok gibi o zamanda etkide yok

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Aksu Vital nasıl arkadaşkar? Aç karnına hem yağını hemde çekirdeklerini sabah yiyorum. 2 tatlı kaşığı yağ, bir tatlı kaşığı da çekirdeklerini çiğniyorum.

Siz nasıl kullanıyorsunuz?

Alıntı exfobis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onunde dandik bir türü hijyen koşullarına uygun olmayarakta sıkabilir piayasadaki aktardan alınan bir çörek otu yağın analizleri çok dramatik bir şekilde timokinon yok gibi o zamanda etkide yok
    Dandik olmayan işini iyi yapan hijyene dikkat eden tanıdığınız aktarı tercih edin hocam benim böyle bir aktarım var, bu herkesin şahsi olarak çözebileceği bir konu, soğuk sıkım yapıp hijyen kurallarına dikkat edilen bir ç. otu yağında timokinon niye olmasın anlamadım.

Çörek otunun evde havanda ezilerek direkt tüketilmesi en garanti yöntem gibi duruyor.
    Lise yıllarına dönmek...

Dandik olmayan işini iyi yapan hijyene dikkat eden tanıdığınız aktarı tercih edin hocam benim böyle bir aktarım var, bu herkesin şahsi olarak çözebileceği bir konu, soğuk sıkım yapıp hijyen kurallarına dikkat edilen bir ç. otu yağında timokinon niye olmasın anlamadım.
    Eczanede bi yazı gördüm bugün. Uyarı başlığı atılmış
    '' NEDEN AKTARLARDAN ÇÖREK OTU YAĞI ALINMAZ!!! ''
    Timokinon sadece vs bölgede vs otundan çıkar onun adı da vs vs dir felan yazıyordu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    çünkü çörek otunun cinsi aktararın kullandığı dandik suriye çörek otu özel türkiyede yetiştiren soguk sıkım yapanların cidden çok yüksek timokinonu aktardan alınan örneklerde timokinon çok düşük

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon