Sayfa 1/8 123 ... SonSon
73 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil Dutasterid Losyon Sistemik mi Lokal mi Etki Yapıyor? İşte Cevap !

Minoxil Dutasterid Losyon Sistemik mi Lokal mi Etki Yapıyor? İşte Cevap !

Pakdarou minoxidil aldığımda minoxil markadı ile bir karşılaştırma yapacağımı belirtmiştim. Yaklaşık 20 günlük baş ve orta pamak ilk boğumlarındaki kıllara çok ufak miktar sürerek sonuçları gözlemledim.

Hangisi geçecek hadi bakalım diye beklerken herşey tam tersine gelişti ve kıllar olumsux etkilenmeye başladı. Evet minoxlarda dutas vardı 6'şar adet Buna dutasın sebep olabileceğini düşünmüş olsamda başta asla bu kadar çabuk ve etkin olduğunu düşünemezdim. Dutas sistemik olmadan lokal olarak kılları atrofiye etti ve bunu minoxidilin uyarıcı etkisine rağmen yaptı. Zaten aksini iddia etmek komik olurdu. Bu arada diğer bütün boğumlar tamamen normal.

Labaratubarımız ölçüm cihazlarımız yok ama yine azimli bir çalışma sonuçlar ve resimler var. Bu arada şok dökülme akla gelsede şok dökülme zayıfları etkiler sağlıklı kıllarda asla dökülme yapmaz yüksek miktarda. Yine dökülenler dahada zayıf çıktı ve hiç uzamadan öyle kaldılar. zaten bunu kendinizde resimden anlayabilirsiniz. Yine androjenleri baskılamadanda minox saçlarımızda işte bu kadar etkili oluyor. Çünkü minox olmasaydı çok daha kötü olacaktı durum.

Dutasterid asıl etkisini lokal yapıyor dosya kapanmıştır!

Not : Dutasterid vb dht blokajı yapan ilaçlar vücut kıllarında saçların tam tersi etki gösterir. Yani antiandrojenler ve dht saçı dökerken vücut kıllarını uzatır.

20 gün önce

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_2014-10-07-16-40-57.jpg
Görüntüleme: 294
Büyüklüğü:  117.3 KB (Kilobyte)
ID:	746

20 gün sonra

Resmin ismi:  Screenshot_2014-10-07-16-40-19-1.jpg
Görüntüleme: 287
Büyüklüğü:  70.9 KB (Kilobyte)
ID:	747
    Konu Miracle tarafından (08.10.2014 Saat 18:33 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Mıracle, testin çok güzel, tebrikler!

Şimdi bu testle ilgili bilgilerim ışığında düşüncemi söylemek istiyorum:

Bu testte görülüyor ki, dutas lokal olarak etki "göstermiş". Fakat yine de bu minoxla uygulandığında dutasın kana karışımının çok az olduğunu kanıtlamaz. Belki de ciltte tutunan çok az bir dutas bile kılların kısalmasında, incelmesinde yeterli oluyor olabilir.

Kana az da olsa sürekli yavaş yavaş karışan dutas, yarılanma ömrü de çok uzun olduğu için, uzun süreli lokal kullanımlar sonucu sistemik yan etkiye sebep verebilir. (Burda dutasa tehlikeli, kullanmayın demiyorum. Ama bazıları çok korkuyor onun için yazıyorum) Ayrıca yan etki gösterebileceği gibi zamanla kanda birikeceği için saçlara da olumlu etkisi olabilir.

Ama umarım durum senin düşündüğün gibidir diyelim kızmalar, hakaretler olmasın. Böyle güzel bir deneyi bizle paylaştığın için teşekkürler
    Konu Ozgur85 tarafından (08.10.2014 Saat 20:02 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mıracle, testin çok güzel, tebrikler!

Şimdi bu testle ilgili düşüncemi söylemek istiyorum. Bu testte görülüyor ki, dutas lokal olarak etki "göstermiş". Fakat yine de bu minoxla uygulandığında dutasın kana karışımının az olduğunu kanıtlamaz. Belki de lokal olarak çok az bir dutas bile kılların kısalmasında, incelmesinde yeterli oluyor olabilir.

Kana az da olsa sürekli yavaş yavaş karışan dutas, yarılanma ömrü de çok uzun olduğu için uzun süreli lokal kullanımlar sonucu sistemik yan etkiye sebep verebilir.

Ama umarım durum senin düşündüğün gibidir. Böyle güzel bir deneyi bizle paylaştığın için teşekkürler
    Muhakkak karışıyor ki az da olsa illaki bir miktar karışır. Ben sadece etkisini sistem üzerinden gerçekleştirmiyor asıl etkiyi lokalde yapıyor demiştim. Zaten sürülen az miktar emilen dahada az total hesaplamada oral dozun nerdeyse 50 de biri filan oluyor. O dediğin uzun yarılanma ömrü ile sistemde birikimde doğru hesaplamasıda basit 28 gün çarpı deriden emilen miktar. Biliyorsun pik seviye yarı ömür 28. Gün hatta başlamışken devam edelim. 28 × 0.01= 0.3 mg yani bir dutas hapının yarısı kadar. Tabi bu minoxa 10 adet ve altında avodart kapsülü % 5 emilim le olan hesaplama.
    Birde şunu belirteyim dediğin gibi uzun yarılanma ömrü ile 20 gün birikip kılları etkileseydi diğer parmak kıllarıda etkilenmesi gerekirdi ancak en ufak bir değişim yok.
    Konu Miracle tarafından (08.10.2014 Saat 20:07 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

SaçımınDoktoru Üyesi
    Eğer minox emilimi fazla artırmıyor diyelim ve %5te kaldı diyelim. Sizin hesaplama da doğru diyelim. 28 gün sonunda kanda biriken 0,3mg dutas yine hatırı sayılır bir miktar değil mi?

Yani bir tane dutas atınca bile arada 3-4 hafta versek bile dht'yi uzun süre düşük tutuyor.

Bir de, biz saçımıza 28 günden çok yapıyoruz. Aylarca hatta yıllarca yaptığımızda kanımızda önemli bir miktarda dutas bulunmuş olmaz mı?

Dolayısıyla bu durumda dutasın sistemik olarak da saçlarımıza fayda göstermesi düşünülemez mi?

Eğer minox emilimi fazla artırmıyor diyelim ve %5te kaldı diyelim. Sizin hesaplama da doğru diyelim. 28 gün sonunda kanda biriken 0,3mg dutas yine hatırı sayılır bir miktar değil mi?

Yani bir tane dutas atınca bile arada 3-4 hafta versek bile dht'yi uzun süre düşük tutuyor.

Bir de, biz saçımıza 28 günden çok yapıyoruz. Aylarca hatta yıllarca yaptığımızda kanımızda önemli bir miktarda dutas bulunmuş olmaz mı?

Dolayısıyla bu durumda dutasın sistemik olarak da saçlarımıza fayda göstermesi düşünülemez mi?
    Hayır çok önemsiz bşr miktardır. Çünkü doz ayarlaması klinik çalışmalarla belirlenir bu dozlama çalışmasında zaten baz alınan yarılanma ömrüdür. Yani oral dutas dozu belirlenirkem pik seviyesi belirlenerek olası etkisinin ne olacağı esasına göre hesaplama yapılır. Oral dutası hesapladığınızda korkunç bir miktar çıkar ortaya. Ama yinede dutas masum finastan fazla yanetkisi yok diyorsunuz 28. Gün bu adamın sürüm sürüm sürünmesi lazım. Birde sistemde ki etken sürekli etkin olmayıp karaciğer ve diğer dokularda hapsolur. Yarılanma demek parçalanarak etkinlik yeteneğinin azalması demektir. Bu hep dolaşım dadır ve habire dht bloke eder demek değildir. Şayet öyle olsaydı 1 dutas hap içildiğinde 28. Gün sonunda hapın yarısı daha sistemde dht bloklamaya hazır nazır bekliyor olurdu. Ama öylemi ? İçin dutası bakın bakalım 2 gün sonra nasıl saçlar avuçlara geliyor ve yanetkiden eser kalmamış işte buna biyo yararlanım deniliyor şimdi emin olmak için baktım dutas biyo yararlanım % 60 yani ilaç tarihinin en düşük biyoyararlanım düzey lerinden birine sahip...
    Konu Miracle tarafından (08.10.2014 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dutasla finas arasında az bir yan etki farkı olduğunu ben söylemiyorum, çalışma söylüyor. Hem de 5 yıllık çalışma.

Yazdığınız hakkında düşünücem..

Peki bazı losyon kullananlardan yorumlar geliyor. Bazıları libidomda azalma var diyor, bazıları testislerde ağrı var diyor, bazıları şeffaflaşma var diyor. Bunlar mıracle veya minox-dutas losyonu sizin tavsiye ettiğiniz şekilde kullananlar.

Bunu nasıl açıklarsınız?
    Konu Ozgur85 tarafından (08.10.2014 Saat 20:43 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ayrıca yine de "aylarca" losyon kullanım sonucunda kanda önemli bir miktar dutas illa ki oluşacak ve dht'yi azaltacaktır diye düşünüyorum (biyo yararlanımı az olsa da, etkili bir dht blokeri çünkü). Minox'un da kana emilimi artıracağını düşünüyorum. Ve bu şekilde dolaşımdan saç köklerine dutas gelerek saçlara fayda göstereceğine inanıyorum..

Ve sizin kanıtladığınız gibi lokal uygulama sonucu deride tutunan dutasın da saçlara fayda göstereceğini. Çifte etki yani..
    Konu Ozgur85 tarafından (08.10.2014 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir.

Moderatör
    Dutasla finas arasında az bir yan etki farkı olduğunu ben söylemiyorum, çalışma söylüyor. Hem de 5 yıllık çalışma.

Yazdığınız hakkında düşünücem..

Peki bazı losyon kullananlardan yorumlar geliyor. Bazıları libidomda azalma var diyor, bazıları testislerde ağrı var diyor, bazıları şeffaflaşma var diyor. Bunlar mıracle veya minox-dutas losyonu sizin tavsiye ettiğiniz şekilde kullananlar.

Bunu nasıl açıklarsınız?

Testis ağrısı olan benim.onuda açıkladım.3 aylık miracle losyon kullanımda sadece 2-3 kez bir kac sanıyelık yokladı beni.Bu aralar kendıme çok aşırı eziyet ediyorum.örn: Klimalı ortamda yeterli seviyede giyinmeme.Günlük 8 saat yerine 4-5 saat uyku uyuma.Yeterli su tüketmeme.Düzenli beslenmeme.Haliyle sistem arada bir isyan ediyor.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Testis ağrısı olan benim.onuda açıkladım.3 aylık miracle losyon kullanımda sadece 2-3 kez bir kac sanıyelık yokladı beni.Bu aralar kendıme çok aşırı eziyet ediyorum.örn: Klimalı ortamda yeterli seviyede giyinmeme.Günlük 8 saat yerine 4-5 saat uyku uyuma.Yeterli su tüketmeme.Düzenli beslenmeme.Haliyle sistem arada bir isyan ediyor.
    Başka diyenler de oldu, forumdaki birçok yoruma baktım. Kasıkları ağrıyan, başka testis ağrısı yaşayan, libidosu düşenler var. Sayıca çok olmasa da.

Bunlar ve ayrıca losyonda damarları genişleten minox'un da olması bizi kana karışımın artabileceği ve uzun süreli kullanım sonucu kuvvetli bir antidht olan dutasın sistemik etki de gösterebileceğini düşündürmeli.

Kesinlikle sadece lokal etki gösterir, sistemik olarak dolaşımla saç köklerine dutas gelmez diyebilmemiz şu an için mümkün gözükmüyor..
    Konu Ozgur85 tarafından (08.10.2014 Saat 21:27 ) değiştirilmiştir.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pakdarou minoxidil aldığımda minoxil markadı ile bir karşılaştırma yapacağımı belirtmiştim. Yaklaşık 20 günlük baş ve orta pamak ilk boğumlarındaki kıllara çok ufak miktar sürerek sonuçları gözlemledim.

Hangisi geçecek hadi bakalım diye beklerken herşey tam tersine gelişti ve kıllar olumsux etkilenmeye başladı. Evet minoxlarda dutas vardı 6'şar adet Buna dutasın sebep olabileceğini düşünmüş olsamda başta asla bu kadar çabuk ve etkin olduğunu düşünemezdim. Dutas sistemik olmadan lokal olarak kılları atrofiye etti ve bunu minoxidilin uyarıcı etkisine rağmen yaptı. Zaten aksini iddia etmek komik olurdu. Bu arada diğer bütün boğumlar tamamen normal.

Labaratubarımız ölçüm cihazlarımız yok ama yine azimli bir çalışma sonuçlar ve resimler var. Bu arada şok dökülme akla gelsede şok dökülme zayıfları etkiler sağlıklı kıllarda asla dökülme yapmaz yüksek miktarda. Yine dökülenler dahada zayıf çıktı ve hiç uzamadan öyle kaldılar. zaten bunu kendinizde resimden anlayabilirsiniz. Yine androjenleri baskılamadanda minox saçlarımızda işte bu kadar etkili oluyor. Çünkü minox olmasaydı çok daha kötü olacaktı durum.

Dutasterid asıl etkisini lokal yapıyor dosya kapanmıştır!

Not : Dutasterid vb dht blokajı yapan ilaçlar vücut kıllarında saçların tam tersi etki gösterir. Yani antiandrojenler ve dht saçı dökerken vücut kıllarını uzatır.

20 gün önce

Resmin ismi:  Screenshot_2014-10-07-16-40-57.jpg
Görüntüleme: 294
Büyüklüğü:  117.3 KB (Kilobyte)
ID:	746

20 gün sonra

Resmin ismi:  Screenshot_2014-10-07-16-40-19-1.jpg
Görüntüleme: 287
Büyüklüğü:  70.9 KB (Kilobyte)
ID:	747
    Ya reis sen ne adamsın ya.Vallahi helal olsun, baska da bir şey demiyorum
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Sayfa 1/8 123 ... SonSon