Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Genetik Dökülmem İçin Tedavi Görüyorum

Genetik Dökülmem İçin Tedavi Görüyorum

Merhaba arkadaşlar,
    27 Yaşındayım Bursadan yazıyorum.

Saç dökülmem ergenlikten beri var ama açıkçası şakaklarım hariç azalma hiç olmamıştı.
    Askerden sonra tepe bölgemin zayıfladığını farkettim önemsemedim.
    Ve bu sene saçlarıma şekil verememeye başladım çok zayıfladılar ve beyazlıklar olmaya başladı.
    Canım çok sıkıldı..saçlar özgüven için çok önemli gerçekten.
    Bursada yaşıyorum Dr.Murat Küçüktaşın ofisine gitmek zorunda kaldım.
    Araşırmalarım sonucunda çok başarılı bir hekim olduğunu gördüm.

Ve saçlarımı test etti. Tepe bölgemi denediğinde elinde 5-10 tel saç kaldı gerçekten korktum.
    Genetik dökülme olduğunu ve doğarken böyle kodlandığını canımı sıkmamı söyledi.
    Dayımı ve babamı sordu. ikiside full kel değil hatta babamın sadece şakakları geride.
    Ancak dayımın tepe bölgeside dökük. Saçımı bu yaşıma kadar iyi koruduğuğumu komple kel kalmayacağımı sadece durdurmazsak biraz daha ilerler dedi.
    Ama ne olursa olsun 35imi geçene kadar kaybetmek istemiyorum. Daha evlenmedikte

Bana Prp + Mezoterapi uygulayabileceğini söyledi. Sonuç almamız imkansız dedi. İlk ayda haklıda çıktı. Saçlarım hacimlendi ve siyahlaştı. Hatta 1-2 hafta dökülme çok azaldı. Birde şu ilaçları kullanmamı söyledi ;

1- Bioxinin %5 Forte Sprey (minoksidil)
    2- Alopecia Biotin 10000mg
    3- Sawpoo şampuan ( çok memnunum )
    4- Proscar 1\4

Finasterid ile ilgili korktuğumu internette korkunç şeyler yazdığını söyledim.
    Onları yazanlar kim ve ne akla hizmet yazıyorlar bilmiyorum ayrıca
    İnternette müthiş bir bilgi kirliliği var okuma dedi.
    Ancak sadece %2 cinselliği çok az etkileyebilir oda az ihtimalle dedi
    Saç ektirmek istiyorum dedim hiç ihtiyacın yok şu an kurtarabiliriz zamanında gelmişsin dedi.
    Koskoca doktor ve dermatolog bunları diyor. Bende uydum dediklerine.

Ancak tam 1 ay oldu şu 3 gündür dökülmeler baya arttı nedeni ne bilmiyorum. Dökülenler hep küçük ve zayıf saçlar. Fotoğrafları atarım başarıya ulaşırsam en son bir daha ekleyeceğim. Sizce başarılı olabilirmiyim arkadaşlar?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Masaj sabah akşam 15’er dk yap.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ''Koskoca doktor ve dermatolog bunları diyor'' diyerek her doktora koşulsuz güvenmeyin.finasterid konusunda tek başına ne dermatolog ne de ürolog kesin hüküm veremez finasterid konusu kompleks bir konu kişinin konuya özel igisi olması ve çok yönlü araştırması gerekir.saçın tepe bölgesi dışında gayet iyi bu arada.endişe etmene gerek yok.extra olarak şampuanın yanına dönüşümlü olarak ketokonazole u da ekleyebilirsin
    Tedavim;

Prp + Mezoterapi desteği sadece bir kere mi uygulandı? Süreç halinde uygulanması gerekiyor benim bildiğim, tek seferde çözüm olmayabilir
    Lise yıllarına dönmek...

Adam 27 yaşında, o yaşa göre saçı gayet iyi durumda, sadece üst arka tarafın tedaviye ihtiyacı var

bu arada cinselliği olumsuz etkileyecek hap bence kullanma, cinselliği olumsuz etkilerse sonra saçını belki kurtarır ama bu sefer de cinsellik forumlarında sorular sorarsın

ben mesela yağ karışımı+bemiks,evigen,bepanthene ampuller. biotin 1000+çinko(ikiside solgar), b12+d3 vitamini(sadece 3 kez kullancam) bu aralar da ardıç sabunu saç için, şampuan kullanmayı bıraktım 6 aylık

Alıntı kullanıcı ismi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prp + Mezoterapi desteği sadece bir kere mi uygulandı? Süreç halinde uygulanması gerekiyor benim bildiğim, tek seferde çözüm olmayabilir
    Evet ama devam ediyorum. Hatta cumartesi randevum var tekrar yaptıracağım.
    Maddi durumum ayda 1 yaptırmaya yetiyor. 15 gün kasar. Seansı 300 tl çünkü

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşınıza göre gayet iyi bence kurtarılabilir benim önerim finasterid yerine topikal spiro ve topikal diklofenak veya salisilik asit ile kombine bir tedaviyle başlayabilirsiniz duruma göre yanetkisiz diğer tedavilere geçersiniz birde dermaroller ekleyebilirsiniz tedaviye

3. Ayımdayım. Minoxidili 1.5 ayın sonunda bırakmıştım. Dökülmeyi inanılmaz arttırdı bende. Finasterid ve biotine devam ediyorum şu an saçlarım çok iyi durumda Allah bozmasın günde en fazla 10 tel döküyorumdur 5 tanesi duşta olmak üzere

Üye
    Yer
    sivas
    Böyle dökülmeye can gurban. Yaşım 24 kafada saç kalmadı.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  8NVZk1.jpg
Görüntüleme: 253
Büyüklüğü:  158.2 KB (Kilobyte)
ID:	4258

Arkadaşlar 1/4 finasterid ve alopecia biotin 10.000mg alıyorum demiştim sizlere.
    4. aydayım ve aldığım sonuç hoşuma gitti. Siz de düzelmeyi görebildiniz mi ? Kısalık aynı..

Sayfa 1/2 12 SonSon