Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
35 sonuçtan 31 ile 35 arası

Konu: loser32 Hikayem ve Tedavi sürecim

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ayxan0707 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam , bende aynı senin durumunda biriyim. Norwood 1 olmak uzere. Yaş 24. Kilom 59 boy 171. finasın yan etkisi ön çizgiyi bozuyor , formda çok hikayede duydum, ve şaç çıkarmada pekde iyi değildir. Benim durumu ön tarafda yağlanma , şakaklarda dahil, 2 güne yağlanıyor, ve saçlarım hızla dökülüyor. Finastan korkum jinekomasti yapması+ön çizgiyi bozması+ saç yağlanmama etki edermi? . Fazla kilo aldırırmı 1 yılda falan. ? Jinekomasti olursam antiestrojen kullanmam zarar vere bilirmi? Dutas gün aşırı kullansam cinsel yönden fazla yan etki olurmu??? Fazla sorular kafamı berbat ediyor. Hangisiyle başlasam?(((( Topikal bana yaramaz, ben işimle ilgili evde az bulunan birisiyim, günüm , yoğun iş hayatından dolayı, topikal hazırlamak kullanmak bana hiç ama hiçç uyğun değil. Bir yorumda yüzünde finasdan dolayı su tutulmasından bahs etmişsin. Dutastamı böyle yan etki bilirmi? asılnda dutası tercih etmeyim saç yağlanmasına etki etmesi, finas yağlanmaya etki ede bilermi? Yardımcı olursan çoknsevinir, özelden yazdım sana. Aynı durumdayım senin saçların gibi. Kilom fazla digil bu üzde jineko olması düşük bence. Fazla kilolu adamlarda çok rastladım jinekoya
    Selamlar dostum,
    Herkesin fizyolojisi farklı.Finasteride'in bendeki etkileri bir başka kişide farklı olabiliyor.3 senedir finasteride kullanıyorum.Proscarı 5 e bölüyorum ben yani ortalama ~1mg.Saça etkileri bahsettiğim gibi yüksek oranda 3 sene önceki saçlarımı korudum.Sağ ön şakağım hiç dökülmemesine rağmen ilginçtir ki bu 3 senede yavaş yavaş sol şakağım seyreldi.5 haftadır sol şakağım için 0.4ml minoxidil kullanmaya başladım yoksa 1 yıla iyice açılacaktı.Finasa ilk başladığım sıralar çok kötü beslenmeyle birlikte hem kilo aldım hemde yüzümde falan çok su tuttum.Bunu farkettikten sonra hem diyete başladım hemde sodyumu baya kıstım yani tuz.Çok güzelde form tuttum , ağırlık antremanlarına devam ettim.Yani kilo alma ,su tutma mevzusu aslında sana bağlı briazda.Bendeki etkilerine bakarsak önemsenecek miktarda yağ veya su tutma yan etkisi olmadı.Cinsel problemler gerçek anlamda hiç yaşamadım.Finasın bendeki tek yanetkisi yeni sakal kılı oluşumu durdu yani 3 yıl önce sakallarım neyse aynen öyle kaldı.Bu yüzden 0.2ml bir yanağıma , 0.2ml bir yanağıma minoxidil kullanmaya başladım bir miktar çıkış elde ettim.Finasın bende saç çıkardığını sanmıyorum ama saç kalitemi arttırmış olma ihtimali yüksek.Eğer açık alanın mevcutsa sadece finas saç çıkarmaya yüksek ihtimal yetmeyecektir yanında minoxidilde kullanman gerek bence.Ben dutasteride 5ar enziminin bütün formlarını bloke ediyor ve dht oluşumu neredeyse tamamen bitiyor.Yan etki görme ihtimalin yüksek ama yabancı forumlarda kullanıpta yan etki görmediğini söyleyenlerde var.Bu etkenleri kullanmak kişinin kendi iradesine kalıyor aslında.Sen saçların için bu riskleri almaya hazır mısın önce kendine sor.Bence ne olursa olsun ağırlık antremanları yap ve dengeli bir diyetin olsun.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

0.2 ml yanağına minox vurduktan sonra , kaç saat sonra yıkıyorsun yüzünü. ?

Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar dostum,
    Herkesin fizyolojisi farklı.Finasteride'in bendeki etkileri bir başka kişide farklı olabiliyor.3 senedir finasteride kullanıyorum.Proscarı 5 e bölüyorum ben yani ortalama ~1mg.Saça etkileri bahsettiğim gibi yüksek oranda 3 sene önceki saçlarımı korudum.Sağ ön şakağım hiç dökülmemesine rağmen ilginçtir ki bu 3 senede yavaş yavaş sol şakağım seyreldi.5 haftadır sol şakağım için 0.4ml minoxidil kullanmaya başladım yoksa 1 yıla iyice açılacaktı.Finasa ilk başladığım sıralar çok kötü beslenmeyle birlikte hem kilo aldım hemde yüzümde falan çok su tuttum.Bunu farkettikten sonra hem diyete başladım hemde sodyumu baya kıstım yani tuz.Çok güzelde form tuttum , ağırlık antremanlarına devam ettim.Yani kilo alma ,su tutma mevzusu aslında sana bağlı briazda.Bendeki etkilerine bakarsak önemsenecek miktarda yağ veya su tutma yan etkisi olmadı.Cinsel problemler gerçek anlamda hiç yaşamadım.Finasın bendeki tek yanetkisi yeni sakal kılı oluşumu durdu yani 3 yıl önce sakallarım neyse aynen öyle kaldı.Bu yüzden 0.2ml bir yanağıma , 0.2ml bir yanağıma minoxidil kullanmaya başladım bir miktar çıkış elde ettim.Finasın bende saç çıkardığını sanmıyorum ama saç kalitemi arttırmış olma ihtimali yüksek.Eğer açık alanın mevcutsa sadece finas saç çıkarmaya yüksek ihtimal yetmeyecektir yanında minoxidilde kullanman gerek bence.Ben dutasteride 5ar enziminin bütün formlarını bloke ediyor ve dht oluşumu neredeyse tamamen bitiyor.Yan etki görme ihtimalin yüksek ama yabancı forumlarda kullanıpta yan etki görmediğini söyleyenlerde var.Bu etkenleri kullanmak kişinin kendi iradesine kalıyor aslında.Sen saçların için bu riskleri almaya hazır mısın önce kendine sor.Bence ne olursa olsun ağırlık antremanları yap ve dengeli bir diyetin olsun.
    Finas aç karınamı tok karınamı, sabahmı ,akşammı kullanıyorsun? Günün hangi saatinde? Hep aynı saatde alıyorsun ? Minox yanağına 0.2 ml vurduktan kaç saat sonra yüzünü yıkıyorsun. Kullandığın minox fortemi ? 5%

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ayxan0707 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finas aç karınamı tok karınamı, sabahmı ,akşammı kullanıyorsun? Günün hangi saatinde? Hep aynı saatde alıyorsun ? Minox yanağına 0.2 ml vurduktan kaç saat sonra yüzünü yıkıyorsun. Kullandığın minox fortemi ? 5%
    Aç veya tok alımına dikkat etmiyorum ancak gece yatmadan önce kullandığım için genellikle tok olurum.Saat olarak akşam 9-10 dan sonra herhangi bir saatte kullanıyorum , öyle herhangi bir saat tutmuyorum.Minoxu bir daha kullanacağım zaman yüzümü yıkıyorum , bildiğin eczanelerde satılan minoxil markasını kullanıyorum.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aç veya tok alımına dikkat etmiyorum ancak gece yatmadan önce kullandığım için genellikle tok olurum.Saat olarak akşam 9-10 dan sonra herhangi bir saatte kullanıyorum , öyle herhangi bir saat tutmuyorum.Minoxu bir daha kullanacağım zaman yüzümü yıkıyorum , bildiğin eczanelerde satılan minoxil markasını kullanıyorum.
    Tmm, çok tesekkur ederim.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234