Sayfa 1/3 123 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 18 Yaş saç dökülmesi ve genel bir yoklama

18 Yaş saç dökülmesi ve genel bir yoklama

Arkadaşlar saçlarımda seyrelme var. Şimdi size saçlarımla yaşadığım olaylarımı anlatayım.

Küçükken annem bana banyo yaptırırken kepek gitsin diye saçımı hızlı hızlı kaşırdım. Belki kökleri zayıflamış olabilir.

Lise 1 ve 2 de 7 gün banyo yapmadığımı bilirim. ( Ergen psikolojisi ) Ki saçlarım 2 günde bir yağlanıyor. 2 günün sonunda saçımı elime attığımda elim parlıyor. O zamanlar kepek sorunum da vardı.

İlk dermatoloğa gittiğimde(11. sınıfta) kan testi yaptırdım. Çinko eksik çıktı. Ve şampuanıma hepinizin bildiği ampuller vardır;onlardan önerdi doktor bende onları kullanmıştım uzun süre. Ve badem yağıyla bir karışım vermişti. Üşengeçliğimden 2 hafta bile denemedim.

En son temmuzda aynı hastahanenin farklı bir dermatoloğuna gittiğimde seyrelme var dedi.Kan testi yaptırdı. Kanda bir sorun yok dedi. Bana krc derma hair 360 setini önerdi. İçinde hap-sprey-şampuan var. Yeditepe üniversitesi barkodu var üstünde.Temmuzdan beri onu kullanıyorum ama belirgin bir fark görmedim.

Saçlarım yastıkta dökülmüyor. Yani yastıkta iken hiçbir saç teline rastlamıyorum. Olsa olsa 2-3 tel. Banyoya girmeden tutup çekiyorum saçımı yine yok ama banyoya girip ne zaman şampuanı kafama sürsem 20-30 tel geliyor.

Başka da ne bir tavsiye aldım ne de başka bir şey uyguladım saçıma.

Aile yapısı: Baba tarafım babam olmak üzere kel. Amcalarım çoğu kel. Bir amcam kel değil saçı baya gür. Anne tarafımda hiç bir saç dökülmesi sıkıntısı yok. Annemde biraz saç dökülmesi var. Babamın saçları da köydeyken çok gürmüş. Ne zaman şehre gelip şampuan kullanmış işte o zaman saçı dökülmüş. Kendisi de bana sürekli kızar şampuan kullanma diye ama doktorun önerdiği şampuanı kullanmak zorundayım.

Günlük yaşamım: 182 boyunda 88 kiloyum. Üniversite sınavına hazırlanıyorum. Sürekli evdeyim. Çok hareketsiz bir yaşantım var.( Yarın evde spora başlıyorum ). Bazenleri yağlı ve sağlıksız besleniyorum. Stres yaptığım anlar oluyor ama az. Çoğunlukla et ürünlerini tüketmiyorum. Yani şöyle; kıyma olsa yerim ama haşlanmış et yiyemiyorum. Tavukta bazen yiyebiliyorum. Hamur ve ekmek çok tükettiğim söylenebilir. Keza şeker de.

Aşağıdaki fotoğraflarım banyodan 1 saat sonra kuru haldeyken çekildi. Her fotoğrafta bir saçımı elimle dağıtarak çekmeye çalıştım.

Ne gibi bir tedaviler önerirsiniz ? İzmirde yaşıyorum. Burda ki dermatologlar kendi anlaşmalı olduğu ürünleri sattırmaya çalışıyor. Ne yapmam lazım ? Üniversiteye böyle gitmek istemiyorum lütfen yardım edin

Umutluyum
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi saç 1.jpg‎   saç 2.jpg‎   saç 3.jpg‎   saç 4.jpg‎   saç 5.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bariz seyrelme var ben kendi tedavimi yazayim 21 yasindayim abi sayilirim miracle +seti kullan kabak çekirdeği çiğ ,yesil cay sabah aksam(her gun icme) dermaroller kullan kardesim digerleride oneride buluncaktir

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Okuduğum kadarıyla biraz içine kapanık bi hayatın var şu dönemde. Bence boyuna göre kilon fazla ve genellikle yağlı tüketiyorsun. Önce beslenmeni düzene sokman lazım. Şu yaşta bırak saçı sende yeni bir kafa bile çıkar dert etme o yüzden yavaş yavaş hayatını düzene sokmaya başla. Tavsiyem çok ekmek yeme, şekeri bırak bırakamıyorsan azalt. Yeşil ağırlıklı yemek yemeye çalış. Aktara git çiğ kabak çekirdeği, siyah çekirdekli kuru üzüm ve yeşilçay al kurutulmuş yapraklı olandan bahsediyorum hazır alma. Bunları her gün ufak bir yoğurt kasesini dolduracak şekilde yarı yarıya koy yanına da yeşilçay demle 2-3 büyük bardak da ondan tüket. Günlük yaşamının bi parçası haline getirmen lazım üşengeçlik yapma sakın. Miracle losyon önermiyorum daha erken ama cellegance losyon yada imkanın varsa ru veya setitiprant ve kafein temin et. Bunların hepsini miracle nickli moddan temin edebilirsin. Konazol veya nizoral şampuan al eczaneden. 3 günde bir kullan. 1.seferde yıka durula 2.seferde kafanda en az 15-20 dk beklet. Günlük şampuan olarak sebamed anti hair loss kullan. Bu da aynı şekil 1.sefer normal yıka 2.seferde 5 dk beklet durula. Ketoral krem tüm scalpe yedir nohut büyüklüğünde. Tedavi seçeneği çok ancak kimyasal antiandrojen ağırlıklı şuan için düşünme doğal olandan devam et. Maddi ve manevi açıdan biraz zorlayabilir. Sıkı disiplin gerekiyor. Bi an önce yaşamını düzene sok. Tekrar geçmiş olsun.

Hocam öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim . Annemler bir dermatoloğa daha görünelim diyor sizce gideyim mi yoksa gitmeyip dediklerinizi mi uygulayayım ? . Birde hocam o dediğiniz ürünleri nereden temin edeceğim ne işe yarayacaklar ne kadar kullanacağım tekrar dökülür mü saçlarım ? Bunları tam anlayamadım . Dediklerinizi hiç anlamayan birisine anlatır gibi tekrar anlatır mısınız biraz yordum sizi ama kusura bakmayın.

Çekirdek üzüm ve yeşilçay aktarlardan alıcaksın. Diğer saydığım etkenler hepsi sıvı losyon haline getirilip saçlı deriye uygulanan şeyler. Forumu biraz araştırın.

deriyi düzene sokmak için bir süre kükürtlü sabun ve konazol şampuanı dene. istersen gideceğin doktora danış bunları. kükürtlü sabun yağlanmayı ve kepeklenmeyi ciddi anlamda önlüyor.

Arkadaşlar son kez dermatoloğa gideyim dedim. Erkek tipi saç dökülmesi çıktı. Kan tahlillerinde vitamin D eksik çıktı ama saç dökülmesine etki etmez dedi bu. ALOPEXY T %5 minoksidil içeren Deri Spreyini 1 yıl boyunca kullan dedi. Ve bakım losyonu önerdi. Ama çok bir etkisi olmaz dedi. İlerde saç ektirebilirsin dedi. Arkadaşlar şimdi dermatoloğun dediğini mi yoksa buradakilerden mi yararlanayım ? Çok teşekkürler.

Senin gittiğin dermatolog başından savmış seni anlaşılan dökülmen genetik deyip minoxil yazması da ayrı bi olay zaten. Minoxil genetik dökülmeye karşı etkili de biz mi bilmiyoruz acaba D vitamini eksikliği saçlar için olumsuz etki gösterir bunu da es geçmiş doktor kontrolünde vitamin takviyesi alabilirsin. En az 20 dk güneş altında kalabilirsin. D vitamini içeren besinler tüketebilirsin. Hazır gıdalardan abur cuburlardan uzak dur. İmkanın varsa fast food yerine sebze yemeği yiyebilirsin. Aktara gidip yakıotu ısırgan yeşilçay al. İnternetten tıbbi nane bulursan al bunların çayını yap iç. Çiğ kabak çekirdeği al günde 1-2 avuç tüket. Siyah üzüm çekirdeği al günde 1-2 tatlı kaşığı tüket. Yaşın daha çok genç tedaviler sende yeni kafa bile çıkarır. Maddi durumun elverişliyse seti, ru veya kafein miracleden temin et. Alkol sigara vs kullanma. Mast yapıyorsan hemen bırak. Eğer bırakmakta zorlanırsan nofap denilen bir challenge var o yardımcı olur bırakmanda. Aklıma gelenler kısaca bunlar. Doğal yoldan devam edip ilerde antiandrojen türevlerine düşük dozlarda başlayabilirsin. Geçmiş olsun.

b12+d3 değerin ne durumda? benim bunlar düşük çıktı ve daha 1 kutu b12 ve 2 tane d3 almama rağmen kıllarda bi değişiklik görüyorum daha iyileşme
    b12 daha heralde 5-6 kutu kullancam en az çünkü çok düşük çıktı, d3 sadece 1 tane daha alacam bu en fazla 3 kere kullancan dedi doktor

doktora danışıp biotin ve çinkoyada başladım solgarın

o yaş da saç dökülmesi çok garip gerçekten

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin gittiğin dermatolog başından savmış seni anlaşılan dökülmen genetik deyip minoxil yazması da ayrı bi olay zaten. Minoxil genetik dökülmeye karşı etkili de biz mi bilmiyoruz acaba D vitamini eksikliği saçlar için olumsuz etki gösterir bunu da es geçmiş doktor kontrolünde vitamin takviyesi alabilirsin. En az 20 dk güneş altında kalabilirsin. D vitamini içeren besinler tüketebilirsin. Hazır gıdalardan abur cuburlardan uzak dur. İmkanın varsa fast food yerine sebze yemeği yiyebilirsin. Aktara gidip yakıotu ısırgan yeşilçay al. İnternetten tıbbi nane bulursan al bunların çayını yap iç. Çiğ kabak çekirdeği al günde 1-2 avuç tüket. Siyah üzüm çekirdeği al günde 1-2 tatlı kaşığı tüket. Yaşın daha çok genç tedaviler sende yeni kafa bile çıkarır. Maddi durumun elverişliyse seti, ru veya kafein miracleden temin et. Alkol sigara vs kullanma. Mast yapıyorsan hemen bırak. Eğer bırakmakta zorlanırsan nofap denilen bir challenge var o yardımcı olur bırakmanda. Aklıma gelenler kısaca bunlar. Doğal yoldan devam edip ilerde antiandrojen türevlerine düşük dozlarda başlayabilirsin. Geçmiş olsun.
    Muzdarip hocam cevabınız için çok teşekkür ederim .Sizin 2 yorumunuzu da uyguluyorum. Birde forumda ki diğer şeyleri dikkate almam gerekir mi ? Yani sizin dediklerinizi yapsam yeterli olur mu hocam ? Şimdiden çook teşekkürler )

Sayfa 1/3 123 SonSon