Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Sabun ve Şampuan aynı anda sırayla kullanılır mı?

sanırım haklısın

ozaman şöyle yapcam. bu kükürtlü zaten fazla etkili bir sabun bu yüzden hafta 1 kez kullanayım
    bıttımı şimdi almayım onu 2 ay sonra, haftada 1 kükürt, diğer günler ardıçlı sabunu kullanayım ozaman, doğru dimi

bide bu sebamed sampuanlarıma sence çam terebentin dökeyimi, öve öve bitiremiyor millet

ultaran38 aynı anda hiç kullanmadım ama, 1 gün sabun sürüp sonra 2.gün şampuan sürdüğüm oldu
    aslında daha 6-7 kez kullandım sabunları çok olmadı, bu yüzden en doğru yolu bulmaya çalışıyorum

sabunlar benim için yani saç sağlığı için çok faydalı gibi geliyor bana, senelerdir şampuan kullanıyorum zaten
    ama şampuanı bırakırsam bu çam terabentin dedikleri şeyi de kullanamıcam

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya sadece şampuan ya da sadece sabun kullan, öbür türlü cildin pH'ı bozulur

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cildin Ph sı falan bozulmaz arkadaşlar uzun süre sebamed antihairloss ve ardıç katranlı sabunu dönüşümlü kullandım ve haftada 2 gün de keto ya da nizo şmp.ları öyle korkacak birşey değil sabun abartmayın.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

pH derecesi fark edebileceğin bir şey değil zaten, cilt sürekli farklı pH derecelerine kayınca koruyucu bariyeri oluşturamıyor.

Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pH derecesi fark edebileceğin bir şey değil zaten, cilt sürekli farklı pH derecelerine kayınca koruyucu bariyeri oluşturamıyor.
    yani sonuç olarak ?

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ultaran38 aynı anda hiç kullanmadım ama, 1 gün sabun sürüp sonra 2.gün şampuan sürdüğüm oldu
    aslında daha 6-7 kez kullandım sabunları çok olmadı, bu yüzden en doğru yolu bulmaya çalışıyorum

sabunlar benim için yani saç sağlığı için çok faydalı gibi geliyor bana, senelerdir şampuan kullanıyorum zaten
    ama şampuanı bırakırsam bu çam terabentin dedikleri şeyi de kullanamıcam
    benim sadece sabun kullandığım dönemler de oldu. (tek bir şampuan veya sabunu uzun süre kullanmıyorum. dönüşümlü olarak sabun veya şampuan kullanıyorum) sabunun bir zararı yok bilakis çoğu şampuandan daha faydalı. ama ikisi bir gitmez gitse bile uzun vadede fayda göremezsin.

Ya sabun ya şampuan

beyler elimde şampuanlar bitmek üzere, mesela bugün kükürt sürdüm saçıma sonra yıkadım başka birşey sürmedim.
    sizce elimdeki şampuanları bitireyim mi yoksa kenara çekip direk sabundan mı devam edeyim, anlaşıldı ki hem sabun hem şampuan olmayacak galiba

ve sadece sabun devam ederken, farklı farklı sabunlarda peki sorun çıkar mı? 1-gün ardıç 1-gün bıttım 1-gün kükürt gibi sıralamayla falan?

son olarak mesela bu sabunları 2+2+2 toplam 6 ay kullandım diyelim, diğer 6 ay da kafein+kepek şampuanı yapsam mantıklı olur dimi?

Bugün itibariyle şampuan kullanmayı bıraktım, yani 6 ay kullanmayacağım. saçlarım 2cm'e yaklaşmıştı ama bugün makinanın 0 numarasıyla kestik)

ilk 2 ay ardıç(1gün sürüp,1gün birşey sürmeme şeklinde)-kükürt(haftada sadece 1 kez)
    sonraki 2 ay bıttım(1gün sürüp,1gün birşey sürmeme şeklinde)-kükürt(haftada sadece 1 kez)
    sonraki 2 ay defne(1gün sürüp,1gün birşey sürmeme şeklinde)-kükürt(haftada sadece 1 kez)

kükürtleri çok az kullanmamın sebebi çok etkili çünkü, saç yağlanmasını çok iyi azaltıyor ama fazla kullanırsanız kurutup dökebilir sanırım

bugün ilk kez ardıç katranlı gliserinli sabunu kullandım ve gerçekten müthiş birşey. saçımı fantastik yaptı(2cm'di saçım) fantastikten kastım
    yani saçımı ne yumuşak, ne sert yaptı . eli saçta gezdirirken çok güzel bir his oluyor faydası nasıl olur bilemem ama saçta güzel duruyor, saç uzun olsaydı bence çok güzel wax sürülebilir bu sabun ile
    kokusu biraz ayakkabı boyasına benziyor ama ben severim böyle kokuları

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon