9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Saç boyamanın dökülmeye etkisi

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Post Saç boyamanın dökülmeye etkisi

Dökülmenin yanında saçlarda beyazlamaya başladı. Yanlarda beyazmala oranı %50 ye ulaşması ile amonyaksız erkeklere özel boyadan sadece yanlar ve ense için kullanmaya başladım. Üst tarafta tedavim devam ediyor. Tedavisi devam eden bölgeyi boyarsak dökülmeye katkısı olur mu etkisi negatif veya pozitif nedir tecrübesi olan paylaşabilir mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    malesef benimde genetik saçlarım baya beyazladı 20 yaşımdayım haliyle öyle gezmek istemiyorum o yüzden 1-2 ayda bir boyuyorum ben amonyaklı boyayla şuana kadar 4 kez boyadım ben saç boyasının dökülmeye bir etkisi olduğunu düşünmüyorum sadece boyayı uygularken saçın mümkün olduğunca pis olsun yani yıkamadan sonra 1-2 gün falan geçmiş olsun ben miracle losyon baya tortu bıraktığı için losyonlu kafaya boyayı uyguluyodum ertesi gün.Saç derisine çok değdirmemeye çalış hocam.Amonyaksız boya 15-20 güne akar söyleyeyim sana.Ben artık beyazlar yine çok belli olmaya başladığı zaman tekrar boyuyorum.
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de favorilerin üstü beyazladı yaştan dolayı sanırım gördükçe moralim bozuluyor

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçınız siyahsa siyah kına deneyebilirsiniz. Sonuçta doğaya zararı olan şeyin insana da zararı olur.

Saçları boyamadan siyahlastirmanin koyulastirmanin bi yontemi var mi yada boya dışında sampuan gibi sürüp koyulastiran ürünler var mı

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı loser32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef benimde genetik saçlarım baya beyazladı 20 yaşımdayım haliyle öyle gezmek istemiyorum o yüzden 1-2 ayda bir boyuyorum ben amonyaklı boyayla şuana kadar 4 kez boyadım ben saç boyasının dökülmeye bir etkisi olduğunu düşünmüyorum sadece boyayı uygularken saçın mümkün olduğunca pis olsun yani yıkamadan sonra 1-2 gün falan geçmiş olsun ben miracle losyon baya tortu bıraktığı için losyonlu kafaya boyayı uyguluyodum ertesi gün.Saç derisine çok değdirmemeye çalış hocam.Amonyaksız boya 15-20 güne akar söyleyeyim sana.Ben artık beyazlar yine çok belli olmaya başladığı zaman tekrar boyuyorum.
    Hocam amonyaksız boya 7-10 gün arasında akıp gidiyor fakat amonyak saç tellerini açtığı için zararlı olduğu söyleniyor ve firmalar amonyaksız boyaların üzerine düşüyor.

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SacimYok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam amonyaksız boya 7-10 gün arasında akıp gidiyor fakat amonyak saç tellerini açtığı için zararlı olduğu söyleniyor ve firmalar amonyaksız boyaların üzerine düşüyor.
    Saç tellerine kesinlikle zararı var çok yıpratıyor ama saç köküne bir zararı yok kestimmi yıpranan saç gidiyor ben çok uzun tutmadığım için saçı yıpranmasını dert etmiyorum
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Benim de sakallarım beyazlıyor. Just For men sakal boyasını kullandığımda beyazlamayı artırdığını gördüm. Sarımsak yemeye devam!

Beyler konu dışı olcak mesajım ama, aslında ben de yararlanıyorum bilgi olarak konudan
    Bu beyaz saç takıntınızı merak ediyorum yani 18li yaşlarda değilseniz bence kafaya takmayın, ben 25 yaşı geçtim ve saçımda çok az beyaz var

Saçlar yeni kazıttım geçen konu açmıştım, saçlarımı baya uzatsam ve biraz kilo versem ben saçımı beyaz,gri gibi boya tonuyla bizzat boyatmak istiyorum çünkü erkekte genç iken bi ayrı karizma gösteriyor diye düşünüyorum
    herkesin düşüncesi farklı işte burdakiler beyazları kapatmak için uğraşırken, ben aynı şu örnek fotodaki gibi yapmak istiyorum
    Lakin kafamda soru işareti var, birgün bu hayalimi yaparsam belkide yine sorarım forumda inş. kullandığım şampuan boyalı saçlar için değil yani boyattık diyelim ozaman boyalı saç şampuanı almak şartmı diye sorarım
    google görsellere baktım da şu adamın mesala gayet güzel