Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Besleyici Organik Şampuan

Banned

Saç Besleyici Organik Şampuan

MALZEMELER

Komili Bebek ŞAMPUAN
    2 ADET E VİTAMİNİ
    1 ÇAY KAŞIĞI MENEKŞE YAĞI
    1 ÇAY KAŞIĞI ARGAN YAĞI
    1 ÇAY KAŞIĞI BİBERİYE YAĞI
    1 ÇAY KAŞIĞI ÇAM TEREBENTİN YAĞI
    1 TATLI KAŞIĞI OZON YAĞI
    YARIM ÇAY BARDAĞI SU
    HAZIRLANIŞI
    MALZEMELER KARIŞTIRILIR VE ŞAMPUANA EKLENİR.
    HAFTADA İKİ KERE UYGULANIR
    Konu DoktorCan tarafından (07.09.2017 Saat 20:53 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Dilerseniz temizleyicilik özelliğini arttırmak için içerisine bir miktar elma sirkesi ve kaya tuzu ekleyebilirsiniz.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir karışım olmuş hocam eline sağlık bunu 1/3 oranında hazırlasak daha garanti olmaz mı etkenlerin tazeliği açısından ? ben de johnson's beba şmp.a 1/3 oranında 1 kutu d.kontrol hapı ekliyorum son zamanlarda.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Banned
    Rica ederim üstad Kesinlikle çok daha iyi olur. Ancak sürekli uğraşamayacaklar ve seyahat edenler için. İlk şekli ile hazırlanması kötünün iyisi. Losyon tedaviler vs uygulayan arkadaşların kafa derileri zaten kimyasal etkenler yüzünden bayağı hırpalanıyor. Losyon tedavileri uygulayan biri için içerisine östo ve anti andro eklemeye bence ben pek lüzum görmüyorum; ama yapılabilir. Bu etkenlerle hem saç derisi sağlık olur hem de sebum yüzünden kapanan gözeneklerin açılması sağlanır. Ben kullanıyorum ve memnunum.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel karışım olmuş içerisine nane ve kekik yağıda eklenebilir doğal elma sirkeside eklenirse daha iyi temizlenir saç ayrıca dökülmeyide azaltır şampuana aspirin katıp saç uzatanlar var aspirin pgd2yide azaltır

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam peki defne sabunu fayda sağlar mı şampuan yerine kullanılırsa düzenli olarak, saçta daha geç beyazlama daha güçlü saç gibi ?

Ben defne sabununu 3 senedir kullanıyorum çok şampuan sabun aldım denedim kullandım hiçbiri defne nin yerini tutmadı

Alıntı Seyreksac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben defne sabununu 3 senedir kullanıyorum çok şampuan sabun aldım denedim kullandım hiçbiri defne nin yerini tutmadı
    Benim 4. senem olacak ama pek bir faydasını göremedim (gözle görülebilir bir şey yok), size ne faydası oldu ?

Banned
    Ben sabunların saç derisi için zararlı olduğunu düşünüyorum. Ne kadar doğal özütlü olursa olsun ph değeri belli değil...Yıkadıktan sonra da sanki kafa derinize tutkal yapıştırıcı dökmüşler gibi bir his bırakıyorsa o sabun ph değerinize uygun değil demektir. Uzun vadede cildin dengesini bozar.

Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sabunların saç derisi için zararlı olduğunu düşünüyorum. Ne kadar doğal özütlü olursa olsun ph değeri belli değil...Yıkadıktan sonra da sanki kafa derinize tutkal yapıştırıcı dökmüşler gibi bir his bırakıyorsa o sabun ph değerinize uygun değil demektir. Uzun vadede cildin dengesini bozar.
    Sabun zaten kesinlikle bazik bir yapıda, ama şahsi düşüncem eskiden kimsenin saçı bu kadar erken dökülmezmiş güçlü ve gür olurmuş, sabundan dolayı olabilir mi ? Günlük hayatımızın parçası haline gelen o şampuanların doğalında bile onlarca katkı maddesi varken sadece 3 malzemeyle yapılan doğal sabun daha faydalı olmaz mı saç için ?

Sayfa 1/2 12 SonSon