Sevgili forumdaşlar bu aralar biraz zaman bulup araştırma okumaya başladım ufaktan. Genel olarak şüphe ettiğim mekamizmalar üzerinden gidiyorum ve genelde de deliller ve kanıtlar ortaya çıkmaya başlıyor birer birer. Tretin ve acnelyse de ki retinoik asiti biliyorsunuz bir a vitamini türevi ve akneye iyi geliyor.

Antiandrojenik etkisinden hep şüphe ettim ve bir çok çalışma ile zaten bunun kanıtlandığını gördüm araştırmalarım sonucu. Ancak aknetrend ve roacctune da isoretinoin var ve çok daha güçlü. Aşağıda orjinal hali ve google translate çevirisi olan araştırmada çok özel bir bilgi saklı. Bu etken androjen reseptörlerinin hassasiyetini ve bağlanma kabiliyetini azaltıyor. Bu çok değerli bir bilgi ve biz en az zararla çözüm üretmeye çalışıyoruz zaten. Yeni hazırlayacağım krem antiandrojen foemülasyonunda biculamite ve isoretinoin olacak kesinlikle. Bu kremi minoxa katarak bile günlük 2 kullanımla yeterli gücü verecek şekilde etkin yapmaya çalışacağım.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Screenshot_2014-10-07-14-33-35.jpg
Görüntüleme: 316
Büyüklüğü:  231.7 KB (Kilobyte)
ID:	745
Erkek acneic hastalarda cilt androjen reseptörü düzeyleri oral izotretinoin tedavisinin etkisi.

YazarlarBoudou P, ve ark. Tümünü göster Dergisi
J Klin Endokrinal Metab. 1995 Nisan 80 (4): 1158-1161.

Ortaklık
Özet
Bir ağız yolu günlük doz (ortalama +/- SS / kg 0.75 +/- 0,05 mg), izotretinoin (4 ve 5 puanları Rosenfield göre) akneli altı erkek hastalara, 3 ay boyunca tatbik edilmiştir. Terapi iki hastada (skor 1), dört hastada akne tamamen çözünürlükte sonuçlandı ve önemli ölçüde akne geliştirilmiş. Son bulgulara göre, serum testosteron düzeylerinde bir değişiklik ve 5 alfa-dihidrotestosteron önemli düşüşlere, 5 alfa-androstan-3 alfa, 17 beta-diol glucosiduronate ve androsteron glucosiduronate düzeyleri ile uygun olarak tedavi sonrasında gözlendi. Androjen reseptör durumu öncesi ve izotretinoin tedavisinin 3 ay sonra akne alanlarda elde edilen geri biyopsi araştırıldı. Tedavi cilt androjen reseptörü (0.44 vs 0.32 nmol / L) bağlanma afinitesi sabitini değiştirmek değildi, ama o kadar, (62 vs 24 fmol / mg hücre sıvısı protein) bağlanma kapasitesi sabit bir 2.6-kat azalmaya neden oldu kümede Scatchard çiziminin ile değerlendirilen ve Western blot analizi ile immünolojik olarak doğruladı. Bu veriler açık bir şekilde deri androjen reseptörü acneic hastalarda oral uygulamadan izotretinoin duyarlı olduğunu göstermiştir. Cilt androjen reseptörü düzeyleri azalma (bu çalışma) ve isotretinoin tedavisi ile cilt 5 alfa-dihidrotestesteron üretiminin son zamanlarda bildirilen bastırma akne patogenezinde androjen reseptörü ve 5 alfa-dihidrotestosteron katılımı ile tutarlı çıktı. Gerçekten de, sebum üretimi androjen kontrolü altındadır ve androjenlere pilosebasöz biriminin bir yanıt anormal akne patogenezinde görünmektedir. Bu gözlemler tam androjen duyarsız hastalar ve erkek yalanc normal sebum üretimi sebum yokluğu ile uyumlu idi.