9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Yeşil Çay Saç Uzatır Mı, Hangi Çay Saça İyi Gelir

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yeşil Çay Saç Uzatır Mı, Hangi Çay Saça İyi Gelir

Yeşil Çay Saç Uzatır Mı, Hangi Çay Saça İyi Gelir
    Yazımızda saç dökülmesi problemi yaşayanlar için yeşil çay yeniden saçı uzatır mı sorusunu cevaplayacak; hangi çay saça iyi gelir konusunda yeşil çayın saça faydaları hakkında bilgi vereceğiz. Saç kaybı sorunu hem erkeklerin hem de kadınların yaşadığı yaygın bir sıkıntıdır. Sosyal yaşamı olumsuz etkileyen bu problemle başa çıkabildiği iddia edilen çok sayıda reçeteli ve reçetesiz ürün Dünya genelinde pazarlanmaktadır. Bu tür ürünleri deneyip sonuç alamayanlar dökülmüş bölgeleri kapatacak şapka veya peruk takmayı tercih etmektedir. Bazıları ise daha pahalı bir yöntemi denemekte ve saç ektirmektedir. Hiç bu yolları denemeden saç dökülmesi konusunda mücadelede aranan cevabın mutfakta olabileceğini söylemek mümkündür. Fazla sayıda araştırma hala devam etse de şu ana kadar gerçekleştirilmiş olan birkaç çalışma yeşil çayın saç dökülmesine karşı koruyucu olabileceğini göstermiştir.
    Japonya’da araştırmacılar eklem iltihapları ve kanser ile alakalı aynı TNF-alfa tümörünün aynı zamanda saç dökülmesine de neden olduğu belirten bir makaleyi kaleme almışlardır. Dünyada çok takip edilen bir yeşil çay sitesinde bu makaleye göre yeşil çayın TNF-alfa üretimini bastırdığı ve kelliğe çözüm olabileceği vurgulanmıştır. Ayrıca, bu çalışma fazla miktarda yeşil çay içmenin ergenlik çağında kıl oluşumunu tetikleyen ve ilerleyen yaşlarda da bazı kişilerde saç dökülmesine yol açan DHT üzerinde etkili olduğunu göstermiştir.
    Amerika’da kıl dökülmesi sorunu yaşayan kemirgen hayvanlar üzerinde yeşil çayın etkisi nedir sorusuna yanıt arayan bir çalışma yapılmıştır. Bunun için bilim adamları altı ay boyunca fareleri gözlem altında tutmuşlardır. Sonuçta kıl dökülmesi problemi yaşayan farelerden düzenli bir şekilde yeşil çay içirilenlerin kılları yeniden gelişme gösterirken
    düz su içirilenlerde bir değişiklik yaşanmamıştır.
    Seul’da bir dermatoloji departmanında yapılan çalışmada ise yeşil çayın içerdiği EGCG şeklinde kısaltılan epigallocatechin-3-gallate bileşiğinin DPC saç hücrelerini uyararak saçların büyümesine gerçekten katkıda bulunabileceği araştırılmıştır. Çalışmadan EGCG’nin saç folikülünün uzamasında önemli bir katkı sağladığı sonucu ortaya çıkmıştır. Araştırmada %10 oranında EGCG içeren bir karışım kullanılmış her bir deneyde gerçek kişilerin saç derisine doğrudan uygulanmıştır.
    Yeşil çayın saç gelişimine katkı sağladığının ortaya çıktığı yukarıda bahsedilen çalışmalara ek olarak yeşil çayın saçların büyüyebilmesini olanaklı kılan sağlıklı bir saç derisi için yararlı olduğunu öne süren uzmanlar bulunmaktadır. Amerika’da yapılan bir araştırmada yeşil çayın sedef hastalığı ve kepek tedavisinde kullanılabileceği belirtilmiştir. Bu çalışmada ayrıca vurgulanan yeşil çayın deri hücre gelişimini normalleştirici, cildi dinlendirici ve saç derisi üzerinde iltihapları engelleyici etkilerinin olabileceği vurgulanmıştır.
    Yeşil çay saç uzatır mı, hangi çay saça iyi gelir başlıklı yazımızda son bir durumdan bahsetmekte yarar vardır. Yeşil çay belki kelliğin tedavisi değil yada saçların büyümesini garanti edecek bir içecek değildir. Fakat bu içecek içerisindeki antioksidanların saçlara faydalı olma ihtimali yüksektir. Yeşil çayı kullanmadan önce profesyonel bir sağlık uzmanına danışılabilir yada saçların uzaması için bölgesel olarak uygulanabilir. Fakat kan inceltici ilaçlar gibi bazı reçeteli ilaçlarla etkileşiminin zararlı sonuçlar doğurabileceği düzenli olarak yeşil çay tüketmeye başlamadan önce bilinmesi gerekir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Evet arkadaşlar zaten kullanmakta olduğum yeşil çayımın içine bundan sonra nane de eklemeyi düşünüyorum ve tabii ki olamazsa olmaz çiğ kabak çekirdeği yanında.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çiğ kabak çekirdeğine devam ediyordum şu aralar bıraktım ama yeniden baslasam iyi olacak.Yeşil çay içmiyorum ama spordan çıktıktan sonra yani haftanın 3. Günü yeşil çayla yıkıyorum kafamı umarim faydasi oluyordur.Marka olarak bimde satılan ucuz bi marka adını hatırlamıyorum bimde yeşil çayın limonlu seklinde satılanı da var, geçen bi yerde görmüştüm yeşil çay limonla tüketildiğinde daha etkili oluyormuş.
    Tüketmek kesin faydalıdır ama sanırım saça etki etmesi için de fincan fincan içmek gerekir ve uzun süre kullanırsak (zaten losyon vs kullaniyoruz) yan etki görme ihtimalimizi de artırabilir diye çekingen yaklaşıyorum

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çiğ kabak çekirdeğine devam ediyordum şu aralar bıraktım ama yeniden baslasam iyi olacak.Yeşil çay içmiyorum ama spordan çıktıktan sonra yani haftanın 3. Günü yeşil çayla yıkıyorum kafamı umarim faydasi oluyordur.Marka olarak bimde satılan ucuz bi marka adını hatırlamıyorum bimde yeşil çayın limonlu seklinde satılanı da var, geçen bi yerde görmüştüm yeşil çay limonla tüketildiğinde daha etkili oluyormuş.
    Tüketmek kesin faydalıdır ama sanırım saça etki etmesi için de fincan fincan içmek gerekir ve uzun süre kullanırsak (zaten losyon vs kullaniyoruz) yan etki görme ihtimalimizi de artırabilir diye çekingen yaklaşıyorum
    Geçen gün body ile ilgili videoları izliyordum you tube dan bir hoca kardiyo yaparken göbek ve bel çevresi yağlarını eritmek için günde iki litre yeşil çay içtiğini söylüyordu yuhh dedim,bizler için de bir litre tavsiye ediyordu.
    Bir de poşetli olanlarını kullanmamak lazım üstad çünkü işlemden geçiyor onlar.

Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok baslık acıp forumu karman corman yapma taraftarı olmadıgım icin mademki cay baslıgı acılmıs ozaman bu baslıgın altından devam edelim saca en iyi gelen cay keemun cayıdır bu cay abd universitelerinde test edilmiş dht yuzde 70 bloke ettigi ispatlanmıstır keemun siyah cin cayı !!! ben yesil cayım faydası varsada cok az oldugunu dusunuyorum japonya ve cinde kel adam az adamlar yesil cay cin cayı soya urunleri yesillik ve balık vs yiyolar hepsinin sacı mis gibi
    Bu keemun çayını siz mi paylaşmıştınız önceden ben de bu konuyu okumuştum ama bulamıyordum iyi oldu yazdığınız.

keemun çayı link arkadaşlar ama ingilizce yok bende,madein china bir sıkıntı olmaz i.a

Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    link atamadım kopyala yapıstır yaptım google cevirisi zor anlasılır
    sitenin adı ney ben yapayım bir babayiğit çevirir herhalde hayrına.

Arkadaşlar yeşil çayı demlerken içine küçük bir limon dilimi koyarsanız etkinliği ciddi oranda artıyor,işte açıklama:

Özellikle son yıllarda, kullanım oranında artış gözlenen yeşil çayın faydaları saymakla bitmiyor. Türk Fitoterapi (Bitkilerle Tedavi) Derneği Başkanı Prof. Dr. Ekrem Sezik, yeşil çay içilen Uzakdoğu ülkelerinde yapılan araştırmalarda, günde 4 -5 kupa yeşil çay içilmesi halinde kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskinin azaldığı, total kolesterolün yeşil çay içmeyenlere göre yüzde 11 civarında düştüğü şeklinde sonuçlar elde edildiğini belirtti.

Yeşil çay, antioksidan etkisinden dolayı, kolon, göğüs, küçük hücreli akciğer kanseri, prostat kanseri gibi kanserlere karşı koruyucu etki sağlıyor. Teanin ve kafein ise beyinde düşünme gücünü artırıcı etki yapıyor.

Yeşil çay tüketiminde dikkat edilmesi gereken noktalar da var. Açıkta sergilenerek satılan yeşil çay, sağlık için zararlı farklı maddelerin tüketiciye bulaşmasına sebep olabiliyor. Bu konuda daha dikkatli olmakta yarar var. Yeşil çay hakkında internette çok fazla bilgi kirliliği olduğunu da belirten Prof. Dr. Ekrem Sezik internette yazılan her bilgiye itibar edilmemesi gerektiğini ifade ediyor.

Yeşil çayın sağlıklı bir şekilde hazırlanması ile ilgili püf noktalarını da paylaşan Ekrem Sezik, “Ülkemizde çoğunlukla poşet yeşil çay kullanılıyor.

Tüketici kaynar su ilâve ettiği çayı 5 dakika bekletip çıkarıyor ve içiyor. Yapılan bir araştırma sonucunda, antioksidan etkiye sahip madde olan kateşinlerin önemli bir kısmının demlemenin ilk 5 dakikasında suya geçtiği ve eğer ortamda limon varsa madde geçiş hızının arttığı tespit edilmiştir. Yani, kupaya küçük bir limon dilimi ve yeşil çay poşetini koyup üzerine sıcak su ilâve edip 5 dakika civarında beklettiğinizde yeterli miktarda antioksidan maddenin suya geçmesi sağlanmaktadır” dedi. Sezik, değişik aromalara sahip yeşil çayların kullanılmasının etkinliği azaltıcı bir etkisinin bulunmadığını da belirtti.

bunu 1 yılı geçkindir kullanıyorum. tavsiye ederim.