Alıntı mrkzk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki tüp bebekte kullanılabilir mi dutas veya finas? 9 aydır kullanmıyorum ancak tüp bebek ile çocuk sahibi olacağımız için acaba benden alınan spermde fark edilebilir mi? Yakında işlem yapılacak. O zamana kadar zaten kullanmayacağım ama benim sıkıntım olmazda 2. defa denersek doktorlara durumu anlattığımda 6 ay bekletirler mi? Yoksa spermden temizlemenin yolu var mıdır?
Kız fetüslerde herhangi bir yan etki riski bildirilmemiş. Ama erkek fetüste cinsel organların oluşmasında risk olabileceği belirtiliyor. Finasın prospektüsünde yazmıyor ama avodartın prospektüsünde var bu durum semene etki edeceği. Maymunlar üzerinde yapılmış bir test var pubmedde bulabilirsiniz güvenli dozun kat be kat üzerinde anormal bir gelişme görülmemiş yabancı forumlarda bir kaç konu vardı uzun dönem sağlıklı bebekleri olduğundan bahseden kullanıcılar ama yinede işi riske atmaya gerek yok bebeğiniz sağlığı saçınızdan daha önemlidir herhalde. Sperminizde kalıntı olup olmadığına baktırın ve doktorunuzu kullandığınız tüm ilaçlardan haberdar edin.(hatta tavsiyem tek doktora değil bir kaç farklı doktora danışın ve test yaptırın) Süreçten forumuda haberdar ederseniz iyi bir Türkçe referans olur. Umarım sağlıklı bir bebeğiniz olur hayırlısıyla.