Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: 2-3 aydır normal minoxil kullanıyordum şimdi min-duta geçtim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı mrkzk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki tüp bebekte kullanılabilir mi dutas veya finas? 9 aydır kullanmıyorum ancak tüp bebek ile çocuk sahibi olacağımız için acaba benden alınan spermde fark edilebilir mi? Yakında işlem yapılacak. O zamana kadar zaten kullanmayacağım ama benim sıkıntım olmazda 2. defa denersek doktorlara durumu anlattığımda 6 ay bekletirler mi? Yoksa spermden temizlemenin yolu var mıdır?
    Kız fetüslerde herhangi bir yan etki riski bildirilmemiş. Ama erkek fetüste cinsel organların oluşmasında risk olabileceği belirtiliyor. Finasın prospektüsünde yazmıyor ama avodartın prospektüsünde var bu durum semene etki edeceği. Maymunlar üzerinde yapılmış bir test var pubmedde bulabilirsiniz güvenli dozun kat be kat üzerinde anormal bir gelişme görülmemiş yabancı forumlarda bir kaç konu vardı uzun dönem sağlıklı bebekleri olduğundan bahseden kullanıcılar ama yinede işi riske atmaya gerek yok bebeğiniz sağlığı saçınızdan daha önemlidir herhalde. Sperminizde kalıntı olup olmadığına baktırın ve doktorunuzu kullandığınız tüm ilaçlardan haberdar edin.(hatta tavsiyem tek doktora değil bir kaç farklı doktora danışın ve test yaptırın) Süreçten forumuda haberdar ederseniz iyi bir Türkçe referans olur. Umarım sağlıklı bir bebeğiniz olur hayırlısıyla.

Peki tüp bebekte kullanılabilir mi dutas veya finas? 9 aydır kullanmıyorum ancak tüp bebek ile çocuk sahibi olacağımız için acaba benden alınan spermde fark edilebilir mi? Yakında işlem yapılacak. O zamana kadar zaten kullanmayacağım ama benim sıkıntım olmazda 2. defa denersek doktorlara durumu anlattığımda 6 ay bekletirler mi? Yoksa spermden temizlemenin yolu var mıdır?
    Dutasın emilimi çok oluyor. Jinekomasti, sperm sıvılaşması yan etkileri dutta daha çabuk gerçekleşiyor. Bence kullanmayın. Finası bilmiyorum kullanmadım.
    başlangıç: 11 şubat 2016
    yaş 24
    günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 2 kere ketoral krem
    haftada 2 kere nizoral şampuan
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği
    04.04.2018
    şimdilik sadece cell, nizoral şampuan kullanıyorum.

beyler haftada 2 kez dustasteridi kullanıyorum ALLAH a şükür saç dökülmem kesildi hiçbir yan etkiylede karşılaşmadım ayrıca ön bölgelerde yeni yeni saç çıkışları gözlemledim hergün içsem eminim ki saçlar patlama yaşayacak ))))

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kız fetüslerde herhangi bir yan etki riski bildirilmemiş. Ama erkek fetüste cinsel organların oluşmasında risk olabileceği belirtiliyor. Finasın prospektüsünde yazmıyor ama avodartın prospektüsünde var bu durum semene etki edeceği. Maymunlar üzerinde yapılmış bir test var pubmedde bulabilirsiniz güvenli dozun kat be kat üzerinde anormal bir gelişme görülmemiş yabancı forumlarda bir kaç konu vardı uzun dönem sağlıklı bebekleri olduğundan bahseden kullanıcılar ama yinede işi riske atmaya gerek yok bebeğiniz sağlığı saçınızdan daha önemlidir herhalde. Sperminizde kalıntı olup olmadığına baktırın ve doktorunuzu kullandığınız tüm ilaçlardan haberdar edin.(hatta tavsiyem tek doktora değil bir kaç farklı doktora danışın ve test yaptırın) Süreçten forumuda haberdar ederseniz iyi bir Türkçe referans olur. Umarım sağlıklı bir bebeğiniz olur hayırlısıyla.
    tabi ki bilgilendiririm forumu. yazdıklarınızı ben de okumuştum daha önce. hatta hamilelikte cinsel ilişki sırasında bile korunma öneriliyor. 9 aydır minox dışında bir şey kullanmıyorum zaten. çocuğun sağlığı saçımdan çok daha önemli tabi ki. söylemeniz iyi oldu ben doktora söyleyeyim kullandığım ilaçları 9 ay geçsede nolur nolmaz.

Alıntı problem99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dutasın emilimi çok oluyor. Jinekomasti, sperm sıvılaşması yan etkileri dutta daha çabuk gerçekleşiyor. Bence kullanmayın. Finası bilmiyorum kullanmadım.
    dutas kullandım 1.5 yıl kadar. yan etki olmadı. düzenli spor yapıyorum jinekomasti olmaması belki o yüzdendir. finası 6 buçuk sene kullandım sanırım. konum vardı orada yazmıştım. onda da yan etki görmedim. en azından farkettiğim yan etki diyeyim.

tabi ki bilgilendiririm forumu. yazdıklarınızı ben de okumuştum daha önce. hatta hamilelikte cinsel ilişki sırasında bile korunma öneriliyor. 9 aydır minox dışında bir şey kullanmıyorum zaten. çocuğun sağlığı saçımdan çok daha önemli tabi ki. söylemeniz iyi oldu ben doktora söyleyeyim kullandığım ilaçları 9 ay geçsede nolur nolmaz.
    ilk denemede olmadı hamilelik. şimdi 2. denemenin sonuna geldik. doktorumuz prof. ve bölüm başkanı. kendisine sordum bişey olmaz deyip pek de ciddiye almadan geçiştirdi. doktor sitelerine sordum kimse cevap vermedi. şimdi spermimi dondurdum hem dr. tavsiyesi hem nolur nolmaz diye. sayısı 400.000 civarı geliyor bütün testlerde ve az hareketli veya hareketsiz. ancak 2 seferde de embriyo oluştu. yalnız bu sayılar ilaç kullanmamdan değilde küçükken olduğum testis indirme ameliyatı ile ilgili de olabilir. üroloji doktoruna da anlatmıştım o da ilaçtan değil geç kalındığından olmuştur demişti. durum böyle şu an. tekrar değişim oluğunda yazarım. bir de diane 35 sperme geçer mi avodart gibi? topikal veya oral? kısa dönem kullanabilirim oral veya uzun dönem topikal. böyle bir çalışma var mı?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12