Sayfa 3/3 İlkİlk 123
25 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Saç derisinde delik (çukur) oluşumu

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Feridun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden var olan sivilcelerin skar izleri var baya muhtemelen cukurlar da ona baglı ama sacınızın maasallahı var hocam yas kac 5-6 yıldır tedavi uyguluyorum demissiniz neler yaptınız imzanızda tedaviniz yok da
    25 yaşındayım.

Evvela birkaç ay dolandırılarak geçti, şu an adını dahi hatırlayamadığım bir İtalyan markasının serumunu kullandım 3 ay, sonra Vichy dedim güvendim Neogenic miydi neydi çok da pahalı bir setti onu aldım. İkisi de çözüm getirmeyince minoxille bir yıl güzel kazanımlar elde ettim.

Tam minoxilin etkileri azalıyordu ki bu siteyi keşfettim. Miracle losyon imdada yetişti bu sefer. Min+dut, miracle losyon birlikte güzel bir yıl daha geçirdim. Arından cell. losyon da kullandım şakaklarım da falan etkilerini görüyordum. Sonra sebase kist diye bir bela aldı başını. Herhalde uzun yıllar süregelen tedavilerle çok yordum saç derisini.

Bu saydıklarımın yanında dermaroller çok kullandım. Kanatmadan işe yaramaz sanıyordum sürekli kanatarak yapıyordum. Tabi yeri geldi biotin de aldım 5 mg hatta 10 mg, zaman zaman medobiotin complex e, xpecia, shenmin falan da kullandım. Revigen b2 dimer tonik (aklıma geldi şimdi) bir dönem solgarın omega 3-6-9... Hepsini yazamadım birden.

Sebase kist ve sivilceler kafamı basınca losyonların hepsini bırakmak durumunda kaldım ve kazanımlar gitmesin diye finasteride başladım. Proscar 1/5. Tepem seyrelmişti biraz, tepeyi topladı. Losyon kullanmadım üstelik. 2 yıl da neredeyse böyle gitti.

E finasterid etkilerini gösterdiği kadar, yan etkilerini de gösteriyordu. Azaltmak zorunda kaldım. Şimdi pazartesi - çarşamba - cuma akşamları alıyorum sadece. Aynı günler sabahları da miracle losyon kullanıyorum 2 kutu aldactone ve yarım diane ile. Düşüncem şu pazartesi akşamı aldığım finasterid, salı günü kafamdaki saçı dht'nin kötü etkisinden kurtaracaktır fakat çarşamba olunca vücuttan neredeyse atılmış olacak bu yüzden çarşamba sabahı miracle losyon sürerek desteklemeye çalışıyorum kullanmadığım günleri.
    Kırk yılda bir de minoxil sıkıyorum.

Biyopsi yaptırdım, sonucu bekliyorum. Önce bu deri hastalığı neyse onu yenmem gerekiyor. Dermaroller ve düzenli tedavi olmadan ne kadar daha bu saçım kalabilir bilmiyorum.

Bu arada elma sirkesini yeteri kadar seyreltmeden kullandığım için delik oluştuğu kanaatindeyim zira kolumda çıkan bir sivilcede de denedim. Sirke sivilceyi geçiriyor hatta mükemmel temizliyor fakat küçük bir delik bıraktı. Sirkeye daha fazla su karıştırmalıydım kesinlikle.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam vallahi müthiş bir mücadele örneği Allah yardımcın olsun, sizin hikayenizden ortaya çıkan gerçek şu ki;saç dökülmesi mücadelesinde kafa derisi sağlığı herşeyin önünde...
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam vallahi müthiş bir mücadele örneği Allah yardımcın olsun, sizin hikayenizden ortaya çıkan gerçek şu ki;saç dökülmesi mücadelesinde kafa derisi sağlığı herşeyin önünde...
    Kesinlikle Kazakcemil hocam. Evvela deri sağlığı bu yüzden dinlendirmeli, tahribat bırakmamalı, iyi bakmalı ve en önemlisi sanırım acele etmemeli. Saç için görüyorum da forumda herkesi bir aceledir almış başını gidiyor. Oysa yapılan "doğru" müdahaleler uzun vadede zaten kesinlikle sonuç verecek ve unutulmamalı ki saç dökülmesiyle bir iki yıl değil, zaten uzunca bir süre mücadele edilecek.

Yeni Üye
    aynı şeyi bende yaşadım ve tek sebebinin minoxil oldugunu düşünüyorum. çünkü minoxil kullanmaya başlamadan önce böyle saç derimde çukur vs hiç bişey yoktu. suan gayet seyrek ve az sacim var, 3 numara kesimle gayet mutlu mesut devam ediyorum. saçım olacak diye sağlığınızdan olmaya değmez.

Yeni Üye
    bu mesajı buraya yazmamın sebebi ise sadece insanları bilgilendirmektir. hiç bir markayı vs kötülemek gibi bir amacım yok. ayrıca ben minoxil dışında başka hiç birşey kullanmadım.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123