Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
68 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Çörek Otu + Kuru Üzüm Çekirdeği (Saç Dökülmesine Etkisi ve Bir Çok Özelliği)

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çörek otunun zamani geldi. Baktim dolapta var, ciyneyip suyla yutacagim ben de. Analiz edilebilecek derecede herhangi vucutsal fonksiyon tespit edersem ,burada paylaşacağım arkadaşlar.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Yeni Üye
    Denedim suyla iyi gidiyor yutmadan.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bravo, sitede çok güzel paylaşımlar var..

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar her gün düzenli şekilde çörek otunu öğüterek tüketmeyi deniyorum fakat bu sene nedense bir türlü düzene kavuşturamadım,haftanın belli günleri aksatabiliyorum,bu yüzden ben de macununu yapmaya karar verdim.
    Ölçü:1 kilo hakiki bala 200gr çörek otunu öğüterek homojen şekilde karıştırıyoruz,fakat ben geçenlerde eşi ciddi rahatsız olan bir arkadaşıma yapmıştım 200gr çörek otu fazla geliyor,simsiyah oluyor rengi,o yüzden ben 100gr öğütmeyi düşünüyorum,macunu yaptıktan sonra sabah akşam aç karına 1 tatlı kaşığı tüketmeyi düşünüyorum.
    NOT:Bu macun aç karnına tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı oluyor,tok karına tüketildiğinde ise kilo aldırıyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Kullanıcı yorumları:
    Ali Koç:

Beyin kanserine yakalanan eşime Isırgan tohumu, çörek otu ve kara kovan balından hazırladığım karışımı her gün yedirdim. Bu uygulama sayesinde kemoterapi sürecinde kan değerleri düşmedi ve tedavisine devam ettik. İş hayatımda yangından çok hayat kurtardım. Eşimin yaşaması için de omuz omuza çok mücadele verdik. Filmleri temiz çıkınca dünyalar benim oldu.

Ahmet Demir:

3 senedir çekilmiş çörek otu tohumunu her sabah bir tatlı kaşığı su ile birlikte yiyorum. 3 senedir hiç girip olmadım. Ürtiker vardı yüzde 80 oranında iyileşti. Cildim pürüzsüz ve düzgün bir hal aldı. Sigaradan dolayı göğsümde hırıltı vardı, kayboldu nefesim açıldı. Herkese tavsiye ediyorum. Tavsiye ettiklerimin içinde şekerden, astımdan mustarip olanlar vardı tamamen iyi olduklarını söylediler. Akdeniz anemisi olan birisine de tavsiyede bulundum. Oda kuru üzümle birlikte aşağı yukarı 8 aydır yiyor rahatsızlıkları azaldı artık pek hasta olmuyor.

Adsız:

Şamil ve ben hafif üşütmeler de kulaklarımız ağrıyordu. Çörek otu çayına başladıktan sonra kulaklarım tekrar 3 hafta ağrıdıktan sonra tamamen iyileşti. Her türlü iltihaplara karşı özellikle de ara doku ve mukoza iltihaplanmasına karşı etkilidir.

Binnur Özcan:

Çörek otunu 5 aydır her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı yağ şeklinde kullanıyorum. Cildim pürüzsüzleşti ve parlaklaştı. Arkadaşlarım hangi kremi kullandığı sorup duruyor sürekli. Çörek otunu kullanmaya başladığımdan beri krem kullanmıyorum. İş yerimizde herkesi grip kırıp geçiriyor ama bende bir şey yok.

Boğaz ağrım geçti. Farenjide bağlı öksürüğümü çoktan unuttum. Mevsimsel yorgunluk hali üzerimden geçti. Gece saat 23′te bile kendimi çok dinç hissediyorum. Çörek otunu tohum olarak değil de yağ olarak kullanmamı tavsiye etti doktor ablam. Çünkü insan midesi tohumu sindiremiyor, yağ olarak alındığından çok daha etkili olur demişti.

uzan Bedir Samsun:

Uzun süredir kolesterol yüksekliği vardı. Geçen yazdan beri sabah aç karnına 9 - 10 çörek otunu suyla içiyorum. Yeni yapılan tahlillerimde kolesterolümün düştüğü görüldü. Eşim doktor o bile şaşırdı. Allah’ın izniyle şifaya vesile olduğunu düşünüyorum. Efendimizin (SAV) bu konudaki hadisinin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Peygamber Efendimizin (s.a.v.) güzel yaşam tavsiyeleri.

Satı YOZGAT:

Bende hormon yüksekliği vardı. Erken menopoz diyeyim. Bir yıldır çörek otu yiyorum yağını ve un seklinde. Hormonlarım yarıdan daha fazla düşmüş yemeye devam ediyorum. Benim gibi olanlara tavsiye ederim. Allah yardımcımız olsun

Adsız:

Bir iş arkadaşımın yüzünde (gözünde 4 cm ve burnunda 3 cm uzaklıkta) nohut büyüklüğünde bir çıban hasıl olmuş. Doktorunun verdiği merhemin fayda vermemesi nedeni ile gelip bir çare sordu. Bende ona çörek otu çayı içmesini tavsiye ettim. Bir hafta sonra tamamen iyileştiğini gördüm. Her türlü iltihaplara karşı özelikle de ara doku ve mukoza iltihaplanmasına etkilidir.

Yusuf:

Çörek otu, bal karışımını 1 aydır kullanıyorum. Reflü rahatsızlığıma karşı hissedilir derecede faydalarını gördüm. Çörek otunun bendeki en somut faydası sabah kalkıp yedikten iki üç dakika sonra midemdeki yanmayı bastırmasıdır.

Huriye KIZILTAN:
    Uzman Doktor

Kızım üç yaşında astım hastalığına yakalandı. Testlerde astım olduğuna dair kesin kanı konmuştu. Fakat tipik astım belirtileri vermiyordu. Şiddetli öksürükle başlıyor, bir gün sonra ileri derece taşipne (sık solunum) krizine giriyordu. Kortikosteroidler ve bronkodilatörler şikayetlerini artırmaktan başka işe yaramıyordu. Yaklaşık 10 - 12 saat kadar taşipne krizinden sonra kendiliğinden düzeliyor ve sadece yumuşak bir balgam kalıyor, o da iki günde geçiyordu. Yanlış ilaç verecekler korkusundan hastaneye bile götüremiyordum.

Çörekotu ve bal karışımını öğrendikten sonra kızıma bir hafta kadar kullandım. O günden sonra bir daha hiç öksürük nöbetine tutulmadı. Daha uzun süre kullanmak istedim ancak tadı hoşuna gitmediği için reddetti. Ayda bir krize girerken altı ayda bir belli belirsiz bir bronkokonstruksiyonu (bronşlarda daralma) oluyordu. Ben stetoskopla dinleyerek ancak anlayabiliyordum.

Daha sonra santral bölgede 8 cm tümörü olan, ileri derece öksürük, dispne (nefes darlığı), ortopnesi (oturarak nefes alabilme) olan akciğer kanserli başka bir hastada çörekotu ve bal karışımını denedim. Bir hafta sonra öksürüğü tamamen geçti. 3 ay sonra kendi isteği ile çörek otu tedavisi kesildi.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum benimde kafama yattı,,bu bal ve örek otu karışımı,,hani sabah kahvaltıların olmazsa olmazı olarak hayatımıza sokabiliriz...Ama sadece saç için deeğil tabi,,tüm vücut fonksiyonları için,,sağlıklı bir yaşam için,,direk saça öyle muazzam etkisi olamaz,,,Ama dediğiniz gibi büyük bir kavanoza balla karıştırıp her sabah kahvaltıda tüketmek ekstra bir çaba gerektirmez ve kendiliğinden sistematik kullanmış oluruz...
    Yada dostum,,yağı daha etkili diyorlar,,,Yine acaba çörek otu yağınız saf zeytinyağı ile karıştırıp yemeklerde,,kahvaltıda faalanda kullansak nasıl olur,,ekstradan çörek otu kullanıcağım diye uğraşmamız oluuruz,,zaten günlük tükettiğimiz şeylerin içine koymak en mantıklısı...

Evet arkadaşlar çörek otunu çiğneyerek tüketemeyenler için kahve değirmeninin linkini atacağımı söylemiştim,ben bu değirmeni internetten cesaret edip sipariş edemiyordum,çünkü bunların küçüklerini almıştım bir ara öğütmedi,sadece ikiye,üçe böldü çörek otunu,uzun müddet elektrikli öğtücüyü kullanıyordum(motor kısmı bozulmuştu ama kendi yaptığım bir mekanizmayla kullanabiliyordum)ama o da çok yağaş öğütüyor,fakat bu değirmeni bir aydır kullanıyorum,2gr(silme tatlı kaşığı)çörek otunu maximum 2dk da öğütebiliyorsunuz.
    Ürün burada ya da nerede ucuz buluyorsanız hepsi anı ürün.

Moderatör
    çiğnemeyle ilgili çiğnerken bir yudum su alın agzınıza suyun içinde çiğneyin acılık gelmiyor
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar çörek otunu çiğneyerek tüketemeyenler için kahve değirmeninin linkini atacağımı söylemiştim,ben bu değirmeni internetten cesaret edip sipariş edemiyordum,çünkü bunların küçüklerini almıştım bir ara öğütmedi,sadece ikiye,üçe böldü çörek otunu,uzun müddet elektrikli öğtücüyü kullanıyordum(motor kısmı bozulmuştu ama kendi yaptığım bir mekanizmayla kullanabiliyordum)ama o da çok yağaş öğütüyor,fakat bu değirmeni bir aydır kullanıyorum,2gr(silme tatlı kaşığı)çörek otunu maximum 2dk da öğütebiliyorsunuz.
    Ürün burada ya da nerede ucuz buluyorsanız hepsi anı ürün.
    Üstad hakikaten muhteşem bir besin iyiki bizimle detaylı paylaştın dikkatimize sundun. Tükettiğim süre içerisinde soğuk algınlığı vs darmaduman oldu kilo almıyor yediğimi yakıyorum ellerin dert görmesin. Bu çörek otunun kilo verdirmesi yad da metabolizma hızlandırma gibi bir etkisi var mı duydun yada okudunmu üstad ?
    Konu Miracle tarafından (22.10.2014 Saat 22:02 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon