Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kulaklarimda aşırı kıllanma!Şoktayım arkadaşlar!

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kulaklarimda aşırı kıllanma!Şoktayım arkadaşlar!

Bugun disarda kardesim kulagimda 2-3santim uzunlugunda kıllar olduğunu söyledi. Elimle tuttum bir kopardım arkadaslar resmen uppuzun kıllar, 3-4 tanesini kopardim. Düşünün ki ben berbere gittigimde berber "abi kulakları alalım mi" deme ihtiyaci bile hissetmez,yani "tüy" bile yoktu daha düne kadar benim kulaklarimda. Sen gormemissindir gibi bi durum yok yani soylemesi ayıp cok dikkat ederim temizlige. Yani şurdan anlayin benim vucudumda bile kıl tüy yok . bunları şundan dolayi soyluyorum sakın yanlış anlamayın, kıllı tüylü bi adam olursun recep ivedik tarzi, dersinki e normal kardesim senin kulakta. Ama daha dune kadar tüy bile olmayan kulakta, Racep ivedikte bile görülmeyecek derecede 3 santim uzunlugunda bu meretler nedir Allah aşkına utandim yahu kardesimden. Bunu min dutas mi yapti yoksa miracle losyon mu? Aldactone-dutasin yapmış olmasi imkansiz cunku daha 3 gün oldu baslayali.( Not: Ben losyonu sürerken aşırı bir şekilde degiyordu kulaklarima da, simdi hatirladim
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun disarda kardesim kulagimda 2-3santim uzunlugunda kıllar olduğunu söyledi. Elimle tuttum bir kopardım arkadaslar resmen uppuzun kıllar, 3-4 tanesini kopardim. Düşünün ki ben berbere gittigimde berber "abi kulakları alalım mi" deme ihtiyaci bile hissetmez,yani "tüy" bile yoktu daha düne kadar benim kulaklarimda. Sen gormemissindir gibi bi durum yok yani soylemesi ayıp cok dikkat ederim temizlige. Yani şurdan anlayin benim vucudumda bile kıl tüy yok . bunları şundan dolayi soyluyorum sakın yanlış anlamayın, kıllı tüylü bi adam olursun recep ivedik tarzi, dersinki e normal kardesim senin kulakta. Ama daha dune kadar tüy bile olmayan kulakta, Racep ivedikte bile görülmeyecek derecede 3 santim uzunlugunda bu meretler nedir Allah aşkına utandim yahu kardesimden. Bunu min dutas mi yapti yoksa miracle losyon mu? Aldactone-dutasin yapmış olmasi imkansiz cunku daha 3 gün oldu baslayali.( Not: Ben losyonu sürerken aşırı bir şekilde degiyordu kulaklarima da, simdi hatirladim
    minox yapiyor bunu. minox kulladigim zamanlarda ensem tüyden görünmez olmustu benim

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahminim bu kıllar minox tan oluyor,ilginç bir madde bu minox kafa dışında her tarafta kıl çıkarıyor,benim vücut zaten kıllı yakında orangutana benzeyeceğiz valla.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Minoxil yapar yapıyorda.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    aynı sorun bende de var kulagımda her bırınde en az 4-5 tane sac kalınlıgında kıl cıktı Kıl bıle denılmez bıldıgın sac gıbı sert ve kalın alıyorum cımbız ıle her ay

minoxu sadece 1 hafta kullandım..

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxil yapar yapıyorda.
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tahminim bu kıllar minox tan oluyor,ilginç bir madde bu minox kafa dışında her tarafta kıl çıkarıyor,benim vücut zaten kıllı yakında orangutana benzeyeceğiz valla.
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minox yapiyor bunu. minox kulladigim zamanlarda ensem tüyden görünmez olmustu benim
    Dedigim gibi üstadlar, minoxu sadece 1 hafta kullandim, Ve ben 2 sene once 4 ay boyunca minox kullanmistim, kulagimda hiç bu tarz bir sey olmamıştı. Emin misiniz, bakın 1 haftalik minoxtan önce 3 ay miracle losyon kullandim, ve bu saç tarzi şeyler sanki 1 haftadan daha önceye dayanıyor. Yani benim imzada 21 eylulden itibaren minox yaziyor ama onu eylul sonu biraktim işte zaten..

kulakiçi kıllanma androjen temelli olur. Androjenik bir ilaç kullanmadığına göre hipertrikozis yapan tek ilaç olarak minoxidil kalıyor

Yahu igrendim ya bu kulaklarin kenarından diken gibi saç tarzi şeylerin fiskirmasi ne igrencmis. Androjen temelli bi killanmayi antiandrojenin tetikleyecek hali yok dedigin gibi hocam.

Androjenlerle yıllar geçtikçe artar kulak kılları bu nedenle losyon sebebiyle olmasını düşünmüyorum. Östrojen ile etkileşime giren kıl kökü genetiğine sahip hatalı üretim foliküller olabilir mi diyorum ama bu sadece teori tabiki.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/2 12 SonSon