Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yeni üye

Yeni üye

Arkadaşlar 22 yaşındayım. 3 yıldır saçlarım dökülüyor. 1 yıldır hair forte ve xpecia tablet kullanıyorum. 6 ay etkili oldu fakat son 6 aydır etkisini yitirdi. Yeni tedavi yöntemleri arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saçınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını ve tedavi öncesi fotoğraflarını koyarsanız daha iyi yardım alabilirsiniz. Tedavide dökülmeler-geriye gidişler elbette olacaktır. Bir döngüde olabilirsiniz. Saçın sağlıklı döngüye ulaşması seneler alabilir.

Tedaviye başlamadan önceki fotoğrafım yok hair forte dökülmeyi durdurunca gerek olacağını düşünmedim.
    Ama tedaviye başlamadan öncekinden seyrek ilk 6 ay baya kapanmaya başlamıştı. Son 6 aydır sürekli dökülmeyle bu hale geldi. Günde 70-80 tel dökülüyor tedaviye devam ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Öncelikle saçının durumu kötü değil yaşına göre. Dökülmenin AGA tipi olduğuna emin misin? Anne-Baba tarafı ve kuzenlerde saç durumu nasıl? Kan testi yaptırdın mı?(B12-Çinko-Demir vs) Troid bezlerine baktırdın mı? Senin yaşında senin saçının keşke 4/1'i olsa diyen üyeler var ama bu dediğim tedavi uygulama anlamında değil sadece durumun iyi bunu belirtiyorum. Hele vertex bölgesi baya baya iyi. Şakakların yaşa göre gerilmesi normal sanırım oraya takılıyorsun o olgunluk çizgisi. Ve günlük dökülmelere takılma önemli olan 4-6 aylık periyotlarda durum nasıl bunu gözlemle. Eğer üstte ki sorulara cevabın genetik ise gene şanslısın çünkü agresif değil dökülmen
    Konu ozan35 tarafından (30.07.2017 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.

3 yıl önce doktora gittim tahlil yaptı genetik dökülme dedi. Anne babam tarafında herkesin saçı gür piyango bana vurdu sanırım. Düzenli tedavi uyguladığımdan seyrekleşmeyi fark edebiliyorum. ilk 6 ay mucize gibiydi son 6 ay etkisi azaldı.

Hair forteye devam ediyorum çok fazla dökülmesini engelliyor.
    Ama seyrekleşmeyi engelleyemiyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı argalı44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 yıl önce doktora gittim tahlil yaptı genetik dökülme dedi. Anne babam tarafında herkesin saçı gür piyango bana vurdu sanırım. Düzenli tedavi uyguladığımdan seyrekleşmeyi fark edebiliyorum. ilk 6 ay mucize gibiydi son 6 ay etkisi azaldı.
    Tabi genetik sadece anne-baba-dede değil uzun bir süreç ama bende pek AGA tipi benzetemedim dökülmeni vertex çok sık. Bence minoxil vs sakın bulaşmayın sağlıklı saçın döngüsünü bozmayın böyle devam edin 6 ay daha durumu gözlemleyin fotoğraflarınız burada kalsın kıyaslarsınız.

6 ay biraz risk gibi geldi. Tedaviye ne kadar erken başlarsam o kadar iyi değil mi? Saçlarım sık görünmesi saçımın kuru olması ve şampuanın hacim vermesinden sanırım.
    Minoxil ilk dökülme zamanında doktor önerisiyle kullandım. Ama o da bir süre etki etti. 3 hafta önce tekrar başlayayım dedim çok fazla dökülme yapınca hemen bıraktım. Hair forteye devam. Yan etkisi düşük bi tedaviye de mi başlamamı önermiyorsunuz? Ayrıca cevap verdiğiniz için teşekkür ederim

Sayfa 1/2 12 SonSon