Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Yeni üye

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı argalı44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 ay biraz risk gibi geldi. Tedaviye ne kadar erken başlarsam o kadar iyi değil mi? Saçlarım sık görünmesi saçımın kuru olması ve şampuanın hacim vermesinden sanırım.
    Minoxil ilk dökülme zamanında doktor önerisiyle kullandım. Ama o da bir süre etki etti. 3 hafta önce tekrar başlayayım dedim çok fazla dökülme yapınca hemen bıraktım. Hair forteye devam. Yan etkisi düşük bi tedaviye de mi başlamamı önermiyorsunuz? Ayrıca cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
    Yok hacim şampuanı ile falan değil bidiğin vertex çok iyi. Minoxili kenarda tut derim gerek yok bu saça. 1.5 mm dermatamp al kullan haftada bir kaç defa sana ciddi ivme kazandıracaktır. Haftada 3 defada ketokonazol içerikli şampuan kullanmanı tavsiye ederim. (eğer dökülmem kesin androjenlerle alakalı diyorsan) Endişelenme bu saç çok rahat korunur. AGA tipi olsa bile agresif olmadığı için çok şanslısın bizim neslimiz 20 yaşında NW5 oluyor artık günümüzde. Altı ay derken her ay fotoğraf çekerek durumu gözlemle anlamında söyledim.
    Konu ozan35 tarafından (31.07.2017 Saat 03:15 ) değiştirilmiştir.

Çok sağol ilgilendiğin için. Son olarak ketokonazol ne kadar ve nereye kullanacağım? Eczanede satılıyor mu?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok sağol ilgilendiğin için. Son olarak ketokonazol ne kadar ve nereye kullanacağım? Eczanede satılıyor mu?
    Ketokonazol etken madde içeren herhangi bir şmp.(Ketoral,Nizarol vb.)evet eczaneden temin ediyorsunuz haftada 2 yeterli son yıkamada kafada 3-5 dk arası bekletip öyle durulama yaparsınız.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Konazol şampuan aldım. Ama bu şampuan kepek ve mantar için diyor. Bende hiç kepek yok bi sıkıntı yapmasın.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konazol şampuan aldım. Ama bu şampuan kepek ve mantar için diyor. Bende hiç kepek yok bi sıkıntı yapmasın.
    Bir zamanlar sivilce ve akne önleyici etkenlerin saç dökülmesine iyi geldiği bilnmiyordu ama artık o etkenlerin bir kısmını kullanıyoruz,ketokonazol da öyle antifungal yani anti mantar tıpkı karanfil vs. de olduğu gibi.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 2/2 İlkİlk 12